Головна складова кожного змішувача - це картридж. Від нього залежить безперебійна і правильна робота всього пристрою. І нижче Ви дізнаєтеся, які типи картриджів пропонуються для змішувачів, і познайомитеся з їх принципом роботи.
Трохи інформації про типи картриджів
Існує два типи картриджів - кульовий і дисковий з металокерамічними пластинами. Їх активно застосовують в одноважільних моделях змішувачів. Зупинимося на кожному з них більш детально.
- кульовий картридж.
Серце цього картриджа - порожниста куля з одним отвором угорі кулі і двома отворами внизу. Він знаходиться на «сідлах» з міцної гуми. Причому «сідла» теж мають отвори, через які подається рідина для змішування. Завдяки тиску куля максимально щільно прилягає до «сідел».
Куля обертає важіль змішувача. Поєднуючи отвори в «сідлах» з отвором в кулі, потік стає більше і велика площа зсуву, менша площа, відповідно, слабкіше потік води.
- дисковий картридж.
Температура і тиск води в дисковому картриджі регулюється зміщенням 2 металокерамічних пластин відносно один одного. Коли виступ у верхній пластині прилягає в отвір нижнього диска щільно, натиск води перекривається.
Як проходить заміна картриджа в змішувачі
- Перш за все, потрібно перекрити подачу холодної і гарячої води в системі. Після цього відкрийте будь-який з кранів, щоб спустити тиск.
- У важеля змішувача потрібно витягти пластикову декоративну заглушку.
- Отвентіте гвинт всередині отвори для заглушки.
- Далі можна витягти важіль, потягнувши його вгору від змішувача.
- Витяг важеля змішувача. Отвинтите хромовану накладку рукою. Під нею знаходиться гайка, яка утримує картридж.
- Отвинтите гайку і виймайте картридж з допомогою розвідного ключа.
Встановіть в змішувач новий картридж. Головне орієнтуйтеся по мітках на картриджі та його установчому гнізді.
новий картридж
Тепер повторіть все в зворотному порядку. Поверніть гайку, ущільнювач, декоративну накладку на місце і встановіть важіль змішувача.
Згідно зі статистикою, 9 з 10 випадків поломки картриджа припадають саме на механічні пошкодження. Дрібні частинки з піску і металу, яких занадто багато в нашій воді, діють як абразив на деталі картриджа, в результаті чого він швидко виходить з ладу. З цією проблемою зможуть впоратися фільтри очищення води, що встановлюються в домашню систему водопостачання.