» » Види змішувачів для кухні

Види змішувачів для кухні

Щоб робота по дому, а особливо на кухні, була приємною і полегшує, потрібно подбати про чіткій роботі змішувача. Адже практично будь-яке приготування їжі не обходиться без води, яка в сучасне житло потрапляє через водопровід. Якщо система подачі функціонує неправильно, то виникає велика кількість незручностей.

Види змішувачів для кухні

Досить давно з'явилися в житті господинь крани, які зробили виконання більшості обов'язків набагато простіше. Уявити життя без цього пристосування зараз навіть складно.

Але рано чи пізно кожен стикається з необхідністю замінити погано працюючий змішувач на новий. Зазвичай таке завдання з'являється тільки під час ремонту або ж серйозної поломки.

Види змішувачів для кухні

На сучасному ринку сантехнічних приладів вибір цього продукту дуже великий. Вивчаючи весь широкий спектр моделей, можна заплутатися й розгубитися. Звичайно, непогано допомагають радою консультанти магазинів і знайомі, які стикалися з цим питанням особисто. Але куди краще, якщо сам розумієш, що саме шукати. Інформаційний портал «Ремонтик» пропонує витратити трохи часу і вивчити особливості кожного типу крана самостійно і детально.

Види змішувачів для кухні:

  1. вентильні.

Це сантехнічна «класика». Налаштування балансу води проводиться за рахунок регулювання вентилів. Є два види пристроїв:

  • з гумовою прокладкою (щоб закрити, необхідно зробити кілька оборотів);

Види змішувачів для кухні

  • з керамічним запірним клапаном або однооборотние.

Види змішувачів для кухні

Другий варіант зручний в управлінні, так як варто повернути вентиль на один оборот, щоб домогтися максимального напору води. Є ще й інші різновиди цього виду кран-букс, такі як «чверть зворотний», або «напівперевертня».

Дана конструкція має ряд переваг: кераміка не піддається руйнівному впливу води навіть при її високій температурі, що вигідно відрізняє такий механізм від гумових прокладок. Це дуже важливо, особливо якщо джерелом гарячої води є електробойлер. Дані запірні клапани відомі високу зносостійкість. Основні недоліки: поверхню механізму часто дряпається іржавими частинками, які іноді потрапляють в потік.

Кран-букси з гумовою прокладкою не мають таких негативних сторін. Але вони теж мають слабкості - швидко зношується. Також в тому випадку, коли в будинку присутній водонагрівач, що подає потік води з температурою більше 60 градусів, складно відрегулювати баланс. Причиною цього є нагріта прокладка, яка розширюється під впливом високої температури і практично перекриває сопло.

Вентильні змішувачі мають переваги: ​​низька ціна і відмінна ремонтопридатність, можна легко підібрати потрібні запчастини.

  1. одноважільні.

У них гаряча і холодна вода запускається і регулюється за допомогою ручки-важеля. Механізм в формі кулі поступово відкриває картридж. Головною перевагою подібної конструкції є зручність експлуатації. Також такий механізм гарантує відсутність протікання, так як отвір зазвичай закривається дуже щільно.

Види змішувачів для кухні

Для управління краном досить просто підняти і опустити важіль. Існує кілька основних різновидів змішувачів. Основна їхня відмінність полягає в особливостях виробництва. Тобто, китайські виробники оснащують свої моделі пластмасовими картриджами, а ось європейські - керамічними. Природно, це позначається на ціні: перші набагато дешевше друге, які в свою чергу набагато надійніше.

До явних недоліків змішувачів з одним важелем відносять швидкий вихід з ладу, пов'язаний з попаданням в воду різних домішок. Крім того, що вони дорожче вентильних типів, також і ремонт їх набагато складніше і вартість запчастин вище.

  1. безконтактні.

Сенсорні кухонні змішувачі управляються без дотику до конструкції. Інфрачервоний датчик швидко реагує на піднесену руку, а потім відкриває воду. Крім цього, він може виконувати ряд інших функцій.

Види змішувачів для кухні

За допомогою панелі управління можна задати час спрацьовування датчика, комфортну температуру води, а також час відключення і інтенсивність потоку.

Серед достоїнств конструкції - зручність застосування, вода включається, тільки коли це необхідно, і вимикається автоматично. Основним недоліком вважається висока ціна, яка пояснюється складною конструкцією. Також установку не слід проводити самостійно, необхідно обов'язково звертатися до фахівця. У разі поломки досить складно знайти потрібні деталі.

Головним плюсом даного типу кухонних змішувачів є його гігієнічність. Також ним безпечно можуть користуватися діти, не доведеться переживати, що дитина зможе обпектися.

Місце установки змішувачів

Залежно від моделі та від розташування водопровідних труб можна монтувати пристрій на кухонну стільницю або ж до стіни. В першу чергу, варто звернути увагу, наскільки таке розміщення буде зручним для роботи. Часто для економії місця використовують настінні типи, але все ж більш поширений спосіб - це установка саме на робочій поверхні. Високий виливши дозволяє комфортно і якісно вимити посуд.

Види змішувачів для кухні

Тип конструкції

Суцільнолиті корпус відрізняється відсутністю окремих деталей, в тому числі і поворотних. Такі моделі більш надійні і не вимагають спеціального догляду. Єдиним недоліком такого блискучого вироби є незручність у використанні. Крім того, значний мінус полягає і в тому, що в разі поломки необхідна заміна всієї конструкції відразу, а це дорожче, ніж покупка окремої частини. Вони добре вписуються в інтер'єр, так як мають акуратний зовнішній вигляд без зайвих нюансів.

Види змішувачів для кухні

Найчастіше покупці звертають свою увагу на збірні моделі. Такі крани мають не тільки поворотний виливши, а й інші деталі в конструкції рухливі. Кожна з них може замінюватися окремо від інших.

Знімні змішувачі мають більш зручну систему. З'явилися на ринку відносно недавно. Вони легко знімаються і при необхідності розміщуються поруч з мийкою.

Види змішувачів для кухні

Форма виливу в змішувачі для кухні

Для зручності господарів виробники випускають крани різної форми. Якщо передбачається заміна та мийки, і змішувача одночасно, то можна відразу на місці підібрати потрібний розмір і тип. Але якщо покупка відбувається окремо, то краще за все заздалегідь оцінити, яким саме параметрах він повинен відповідати.

Форма може бути:

  • U-подібної;

Види змішувачів для кухні

  • J-подібної;

Види змішувачів для кухні

  • S-образної;

Види змішувачів для кухні

  • Г-образної;

Види змішувачів для кухні

  • З-образної;

Види змішувачів для кухні

  • r-образної.

Види змішувачів для кухні

По довжині Виливи ділять на: довгі (більше 24 см), короткі (до 19 см), середні (до 24 см),

Дуже часто робота на кухні супроводжується миттям величезної кількості посуду або ж наповненням великих ємностей водою. Змішувачі зі стандартними виливу в таких ситуаціях виявляються занадто незручними, а ось сучасні моделі з висувним краном найбільш підходящі для цих цілей. Всередині конструкції розташований висувний шланг для подачі води. Його довжина зазвичай становить від 20 сантиметрів до 1,5 метра. Набрати воду можна не тільки в мийці, але і в посуд, яка знаходиться на підлозі поруч з нею.

Види змішувачів для кухні

Виробники використовують для виробів надійні зносостійкі шланги, виготовлені з гнучкого матеріалу. Комплекти з висувною лійкою ділять на наступні категорії:

  • Професійні - використовуються для мийки великої кількості посуду особливо в ресторанах, кафе або харчових підприємствах. Висувною шланг розташований окремо від основного крана. Він спеціально посилений пружиною з міцної сталі. Регулятор напору і виду струменя знаходиться на його кінці.

Види змішувачів для кухні

  • Компактні - припускають домашнє використання для побутових потреб, значно дешевше. Шланг має перемикач режимів, що дуже зручно під час роботи. Їх зазвичай два - «душ» і «аерована струмінь». Душ розсікає тугу струмінь, що забезпечує дбайливе миття для продуктів з досить ніжною поверхнею, наприклад, листова зелень, гриби, овочі.

Види змішувачів для кухні

Гнучкий виливши дозволяє регулювати висоту конструкції. Це одночасно зручно і практично. Існує кілька різновидів змішувачів такого типу. В основному до них відносяться конструкції з висувною лійкою. В асортименті більшості виробників пристрою водозабору з виливом. Вони побудовані з декількох сегментів, з'єднаних кронштейнами.

Комбіновані види змішувачів для кухні

Водопровідна вода досить поганої якості і вважається неприйнятною для вживання в їжу. Фахівці радять встановлювати фільтри для її очищення. А також на сьогоднішній день виробники сантехніки вирішили цю проблему по-своєму - за допомогою випуску моделей з системою фільтрації. Вона включає два етапи. Спочатку видаляються домішки і включення, а потім активоване вугілля очищає від хлору. Також конструкція відрізняється наявністю тонкої трубки запірної арматури. Другий кран розрахований на подачу неочищеної води.

Види змішувачів для кухні

дизайнерські ідеї

Виробники створюють як найпростіші вироби, так і найвишуканіші. Багато під час вибору кухонного помічника в першу чергу оцінюють його зовнішній вигляд. Одні відрізняються незграбністю, інші - плавними формами. Також сучасний ринок може запропонувати великий вибір кольорів. Тому можна підібрати необхідний варіант під будь-який інтер'єр.

Важливий і вибір виробника. Наприклад, конструкції європейських брендів мають кращу якість і привабливий зовнішній вигляд. В їх розробці беруть участь талановиті конструктори.

  • Німеччина: компанії Grohe і Hansgrohe - одні з найвідоміших на ринку. Також найбільш якісними вважаються такі бренди, як: Blanco, Kaizer, Standart, Hansa.

  • Данія відома такими змішувачами, як Damixa, а ось «Грот» відомий своєю високою якістю і чудовим зовнішнім виглядом.

Види змішувачів для кухні

  • Італійські бренди Zucchetti, Webert, Piados.

Види змішувачів для кухні

  • Серед французьких найвідомішими залишаються фірми Jacob, Delafon.

Види змішувачів для кухні

  • Фінський виробник Oras випускає конструкції на будь-який смак.

Види змішувачів для кухні

  • Болгарська фірма Vidima виробляє недорогу, але надійну сантехніку.

Види змішувачів для кухні

покриття змішувачів

  • Хромування. Воно гігієнічно, має привабливий вигляд, зносостійке.

Види змішувачів для кухні

  • Нержавіюча сталь. Зустрічається значно рідше, але не поступається першим варіантом.

Види змішувачів для кухні

  • Емалювання. Має ефектний зовнішній вигляд, але недоліком є ​​недовговічність.

Види змішувачів для кухні

  • Бронза, латунь, мідь. Найчастіше використовуються в стилі ретро.

Види змішувачів для кухні

  • Позолота. Дуже рідко зустрічаються, так як мають досить високу вартість, але мають ефектний зовнішній вигляд.

Види змішувачів для кухні

матеріали виготовлення

  • Латунь - найпоширеніший матеріал для змішувачів. Вони довговічні, що може гарантувати довгу службу системи.

Види змішувачів для кухні

  • Бронза трохи дорожче і не поступається за якістю попереднього матеріалу. Більше підходить для любителів ретро-стилю.

Види змішувачів для кухні

  • Мідь в сучасних виробах застосовується частіше, але вони відрізняються специфічним забарвленням.

Види змішувачів для кухні

  • Силумін (алюмінієво-кремнієвий сплав), відрізняється низькою вартістю. Матеріал крихкий і недовговічний. Визначити його можна по вазі - конструкції дуже легкі.

Види змішувачів для кухні

  • Пластмаса - найдешевший матеріал. Недоліками вважають блискуче покриття, яке дуже швидко змивається, а виріб втрачає красивий вид.

Види змішувачів для кухні

  • Кераміка. З'явилися вироби не так давно на ринку, вважаються елітними. Має незвичайний зовнішній вигляд, але мінусом є крихкість.

Види змішувачів для кухні

Кухонні змішувачі та догляд за ними

Саме крани на кухні забруднюються швидше інших сантехнічних деталей. Відмивати їх від жиру та інших забруднень набагато складніше, а тому слід застосовувати деякі хитрощі. Щоб виріб не втратило свого привабливого вигляду, рекомендується дотримуватися правил:

  1. Для миття поверхонь з хрому не варто застосовувати абразивні речовини і грубі матеріали.
  2. Використовувати найкраще м'яку ганчірку і теплу воду. Також вітається обробка мильним розчином.
  3. Сильні забруднення, видаляються за допомогою більш ефективних засобів, які застосовують для прибирання ванної та кухні. При цьому хімію необхідно змити відразу ж, щоб вона не пошкодила поверхню.

Таким чином, вивчивши всі види змішувачів для кухні, можна вибрати один варіант, який влаштує і за ціною, і за характеристиками. Крім того, додаткову інформацію надають консультанти в магазинах сантехніки.