У наш час сучасна російська сауна або лазня може складатися з багатьох приміщень: парилки, передбанника і помивочной. В окремих випадках також може бути присутнім крапель з холодною водою або басейн, в тому числі і душова кімната. У лазні особливе місце займає МИЙНА відділення. Люди тут відпочивають від парних процедур. Функціональною особливістю такого приміщення є застосування великої кількості води.
З цієї причини облаштування в цій кімнаті стоїть виконувати з увагою і особливою ретельністю до всіх деталей. І нижче ми детально розглянемо, як повинен проходити ремонт підлоги в помивочной своїми руками, подивившись фото і відео.
МИЙНА (мийка, мийна) - одне з основних приміщень в російській сауні або лазні. У ній відвідувачі проводять більшу частину часу між забігами в парилку. У кімнаті постійно ллється вода, а значить, її важливо облаштувати по вищому розряду.
Протягом всього року вона піддається сильних перепадів температур і агресивного впливу вологи. Залежно від типу статі і якості його монтажу, промивна буде або незатишній і холодної, або комфортної і теплою.
Вимоги до полам в помивочной кімнаті лазні:
- безпеку;
- термостійкість;
- вологостійкість.
- міцність;
- вентилируемость.
Безумовно, ремонт підлоги в помивочной - це важливий і серйозний процес. Але перед тим, як до нього приступити, потрібно розглянути всі типи підлог, які підходять для лазні та серед їх числа вибрати найбільш оптимальний варіант. Зазвичай для дерев'яної споруди роблять підлогу з глини, дерева або бетону. Завдяки цим варіантам сауна отримує особливі риси.
Деревина - прекрасний матеріал в плані теплоізоляції і комфорту. Бетонне перекриття відрізняється своєю довговічністю і практичністю. Пол з глини - не зовсім якісний і застарілий варіант, але все ж і його в наш час можна зустріти.
У відповідності до функціональних вимог, що пред'являються до такого виду приміщень, фахівці рекомендують встановлювати підлогу з бетону або дерева.
Ремонт підлоги в помивочной своїми руками: фото та особливості їх облаштування
- дерев'яні підлоги.
Для того щоб облаштувати в помивочной кімнаті якісний підлогу, який би виводив надлишок вологи, краще застосовувати дерев'яні конструкції. Дерево - це екологічний матеріал, що відрізняється багатьма перевагами, основними серед яких є зручність під час догляду і експулатаціі, а також легкість монтажу.
При влаштуванні дерев'яних підлог ми рекомендуємо використовувати деревину, яка вважається особливо стійкою до впливу різних видів вологи. Відразу варто сказати, що для цих цілей краще використовувати дерева хвойних порід - ялина, сосна, модрина.
Оскільки дерев'яні підлоги являють досить складну конструкцію, для їх установки знадобиться значна кількість різних будівельних матеріалів: пісок, цемент, гідроізоляційні матеріали, деревина у вигляді дощок і бруса, теплоізоляція, бітум, різні антисептики і т.д.
Технологічно правильно зроблене багатошарове покриття підлоги буде відмінно служити протягом багатьох десятиліть. Якщо грамотно підійти до вибору конструкцій, можна з легкістю спорудити підлоги в помивочной. Звичайно ж, найпростіше в цьому приміщенні встановити дерев'яні підлоги, які можуть бути двох видів: чи не протікають і протікають.
Протікає підлогу в помивочной
Протікає підлога є просту конструкцію дерев'яного підлогового покриття. Зовні вона має вигляд дерев'яного покриття з невеликими проміжками між дошками, виконана під нахилом, щоб вода легко і швидко йшла з МИЙНА відділення лазні.
Такі підлоги в помивочной завжди вкладаються на чорнове підставу, зроблене з щебеню, каменю, керамзиту або іншого жорсткого матеріалу. Для запобігання розтріскування і додаткової ізоляції бетонного покриття застосовують бітум, поверх якого укладають шар гідро- і теплоізоляції.
Якщо МИЙНА має велику площу, під час заливки бетону краще використовувати металеву армуючої сітки, щоб запобігти розтріскування покриття. Під час установки статі практичніше застосовувати цемент марки 500 і пісок великої фракції в співвідношенні 3: 1. Також буде не зайвим використання пластифікатора, який залежить від товщини шару покриття. Вони сповільнюють або прискорюють процес висихання і схоплювання розчину, що позитивно позначається на властивостях стяжки.
Для більшої зручності роботи також можна додати в розчин незначна кількість господарського мила або прального порошку. Так, Ви додасте цементного розчину пластичність, від чого працювати стане ще приємніше і легше.
Нерідко, здійснюючи ремонт підлоги в помивочной своїми руками, господарі вдаються до виготовлення знімного дерев'яного настилу. Він істотно прискорює процес монтажу, а також його просушку і майбутній ремонт. Такі знімні конструкції дозволяють легко і швидко здійснювати різні ремонтно-очисні роботи в сауні.
Чи не протікає підлогу в помивочной
Такий вид підлог є більш складним. Пол не відрізняється знімними елементами і являє вже складену, монолітну і багатошарову дерев'яну конструкцію. Щоб досягти якісного результату, рекомендуємо звернути особливу увагу на початковий підготовчий етап робіт. В першу чергу, необхідно підготувати жорстке утрамбованное підставу.
Відмінним варіантом стане утрамбований грунт або ж суміш піску або щебеню. Потім потрібно подбати про те, як правильно виконати утеплення підлоги. У цьому приміщенні буде завжди тепло і затишно, якщо застосовувати жорсткі і якісні утеплювачі: пінобетон, керамзит, пінопласт високої щільності.
На шар тепло- і гідроізоляції укладаються лаги, на які встановлюється дерев'яні лати поверх ще одного шару тепло- і гідроізоляції. Варто звернути увагу і на те, що дерев'яні лаги повинні укладатися строго за рівнем, не даючи нахилу. Сам нахил віддається підлозі за допомогою монтажу брусків обрешітки, на які кріпиться верхній шар підлогового покриття.
Для запобігання попадання вологи всередину дерев'яної підлоги потрібно з'єднати верхній шар дощок в шпунт. Краще монтувати дошки шурупами, оскільки це суттєво полегшить демонтаж і майбутній ремонт (при необхідності).
- бетонна підлога.
Таке покриття є самим довговічним, надійним і вологостійким. Зовні непривабливий сірий колір стяжки можна заховати під килимком, кахельною плиткою або тим же дерев'яним настилом. Але серед багатьох переваг такі підлоги відрізняються один суттєвий недолік - вони холодні і вбирають багато вологи.
Відмітна риса такої конструкції полягає в велику трудомісткість. Трамбувального шар піску, гравію, цегли або іншого ущільнювача обов'язково повинен бути не менше 15 см. Потім прокладається шар тепло- і гідроізоляції.
Далі поверх ізоляції засипається шар піску, який виступає основою для першого шару стяжки. По її завершенні (стяжка виконується під нахилом) потрібно засипати шар сухого твердого утеплювача. Поверх його накладається шар цементної стяжки.
Строго дотримуючись всіх необхідних технологічних вимог, Ви гарантовано досягнете результату і отримаєте якісне влаштування підлоги в помивочной. Такий стать не буде холодним, буде швидко нагріватися і добре тримати тепло, а також швидко виводити воду з приміщення, не маючи неприємного затхлого запаху.
Щоб отримати бажаний результат, необхідно зробити правильний вибір. Безумовно, швидше і простіше спорудити протікають підлоги в помивочной. Таким чином, водотік буде здійснюватися безпосередньо в дренажну систему, що знаходиться під дерев'яними лагами. У таких випадках вода не встигне повністю випаруватися, і в кімнаті завжди буде відчуватися затхлий запах сирої.
Бетонні або дерев'яні не протікають підлоги прослужать набагато довше і додадуть кімнаті більшого комфорту. Але врахуйте, що вартість їх спорудження буде на порядок вище.
У будь-якому випадку, комфортного перебування в ній можна досягти тільки в поєднанні з якісно зробленими роботами, що стосуються не тільки самих підлог, але і систем водовідведення.
- Тепла підлога в помивочной.
Незважаючи на великий шар утеплювача, підлога з бетону ніколи не буде приємним на дотик. У зимовий сезон холодна бетонна поверхня часто докучає господарям сауни. З метою її усунення використовують систему «тепла підлога». Зазвичай інфрачервоне, водяне або електричне опалення укладають безпосередньо під шар фінішної обробки.
Для помивочной відмінно підійде облаштування системи теплих водяних підлог, які нагріваються від нагрівального приладу для подачі води в приміщенні. Монтаж водяної підлоги практично не відрізняється від укладання електричного. Існує єдина відмінність - товщина, яка порівнюється з висотою труб.
В останні роки все частіше використовується суцільна заливка підлог з 3D зображенням, яка прекрасно підходить для помивочной.
Набагато рідше зустрічається по бетонному перекриттю, так як він має на увазі застосування бетонних плит. Цей варіант в зведенні невеликих будівель не надто популярний.
Ремонт підлоги в помивочной кімнаті своїми руками: захист від вогкості і води
Баня - це та зона, для якої вогкість, пар і волога є цілком природними речами. З цієї причини гідроізоляція кімнати дуже важлива і потрібна. Теплоізоляційні матеріали укладаються на шар гідроізолюючих. У цьому випадку вони можуть прослужити більш тривалий термін.
Більш того знадобиться спеціальна антисептична обробка різними засобами захисту. Інакше підлоги назавжди подружаться з різними грибковими інфекціями, особливо, якщо вони робляться з деревини. Будь-які перегородки, підпільне покриття, лаги, дошки обов'язково повинні бути оброблені якісним вологовідштовхуючим складом і антисептиком, який Ви з легкістю купите в будь-якому будівельному магазині. В ідеалі процедура обробки проводиться не менше двох-трьох разів через кілька годин.
Якщо на етапі будівництва і облаштування лазні обробка і укладання шару гідроізоляції не було виконане, доведеться вдатися до ряду дій, які допоможуть запобігти плачевні руйнування, спровоковані вологою і вогкістю.
- Всі дерев'яні компоненти перекриттів потрібно акуратно демонтувати і почекати, поки вони висохнуть на сонці.
- Після цього всі місця, що піддаються гниттю, потрібно зрізати, а блізрасположенних - добре зачистити.
- Потім необхідно обробити всі елементи антисептичними засобами і заново їх висушити.
- Насамкінець варто покрити кожну дошку водовідштовхувальним засобом і воском, після чого встановити їх назад на свої місця.
Помилки при ремонті підлоги в помивочной своїми руками
Займаючись облаштуванням статі в мийному відділенні, не можна пропускати помилки або недоробки. В результаті вони приведуть до переробок і необхідності демонтажу. При недотриманні рад початківці майстра часто допускають багато помилок, і ось найпоширеніші серед них:
- не можна економити на ізоляційних матеріалах. Вкрай не рекомендується укладати дуже тонкий шар теплоізоляції або робити заміну пароізоляційній мембранної плівки на просту поліетиленову;
- не забувайте про важливе шарі пароізоляції, без якого обійтися не можна;
- заборонена обробка підлог гладкою кахельною плиткою. Цей матеріал в сукупності з високою вологістю може стати причиною падінь;
- заборонено застосування пластикових компонентів в обробці і монтажі підлог помивочной зони;
- відсутність системи вентиляції - серйозна помилка, яка тягне за собою негативні наслідки для приміщення.
Як би там не було, допустити перераховані вище помилки може кожен, особливо в такому трудомісткий і складний процес, як ремонт підлог помивочной зони своїми руками. Але, дотримуючись наших порад і рекомендацій, подивившись фото і відео ремонту, Ваш пол буде міцним, надійним, безпечним і довговічним.