Коли людині приходить думка поміняти обстановку в спальні, зробивши ремонт своїми силами, він тут же стикається з такими перешкодами, як нестача квадратних метрів. З'являються мрії про ідеальну спальні, нові задумки, але всім їм перешкоджають життєві реалії. І нижче Ви дізнаєтеся, які бувають види ремонту і як виконати ремонт стелі в спальні своїми руками, ознайомившись з наочними фото.
Але ж стільки інформації було прочитано, стільки фото скачали з інтернету, переглянуто не одне відео і навіть з'явилося захоплення тенденціями в дизайні інтер'єрів. Невже цей час було витрачено даремно? Далі Ви дізнаєтеся про те, як зробити ремонт у спальні своїми руками, максимально втіливши свої задумки в реальність і не розчарувавшись у своїх дизайнерських здібностях.
Види ремонту спальні
Ступінь зростання складності відрізняється різновидом ремонту, який Ви оберете.
Він може бути:
- Простим, або косметичним. В такому випадку ремонт зводиться до банальної очищення приміщення, можлива переклеювання шпалер, заміна балконного блоку або скла. Головне перед його проведенням - правильно визначитися з вибором нових меблів і шпалер. При такому ремонті:
- змінюються штори;
- настилається нове незбиране гнучке покриття для підлоги за існуючим без ремонту підлоги;
- встановлюються ширми (при необхідності);
- підвіска ламбрекену.
- Декоративним. Такий ремонт складніший. Крім перерахованих вище заходів, сюди входять:
- нова обробка стін;
- пристрій нового стелі;
- можливе утеплення лоджії або балкона;
- перестилаються підлоги;
- зонування спальні.
Все це досить складні роботи, але Ви зможете їх виконати своїми силами.
Декоративний ремонт має на увазі установку легких перегородок з гіпсокартону або піноблоків, пиломатеріалів або фанери.
- Капітальний. Такий тип ремонту, крім повного очищення кімнати, її просушування, включає:
- ремонт підлоги, при якому виконується стяжка і його герметизація, пароізоляція та утеплення;
- капітальний ремонт підлоги, стін, стелі, а також влаштування їх утеплення.
- Євроремонт. Саме поняття «євроремонт» - це стиль, розробка незвичайного дизайну спальної кімнати, який буде відображати індивідуальність власників, що володіють спеціальними прийомами або дотримуючись рекомендацій професійного дизайнера. У будь-якому випадку, вартість євроремонту буде досить високою.
- Ремонт з переплануванням. Такий ремонт передбачає розробку проекту, дозвіл на роботи, яке супроводжується складними оформленнями, технічним наглядом за виконанням всіх ремонтних робіт, їх прийманням з наступним підтвердженням акту здачі кімнати в експлуатацію. Виконувати ремонт з переплануванням вкрай не рекомендується своїми силами, хіба що у виняткових випадках, коли Ви є професійним будівельником. В такому випадку найчастіше виробляються:
- об'єднання балкона зі спальнею;
- влаштовуються капітальні перегородки, що забезпечують більшу зосереджене навантаження, що діє на перекриття;
- пристрій в спальній кімнаті французького або панорамного вікна.
Порада! У кожній сучасній спальні має бути місце для пристрою будуара, де будуть розміщені: шафа-пенал, комод, пуф, трюмо. У спальні холостяка функції будуара і робочого столу прекрасно поєднує секретер з дзеркалом, який влаштований в його ніші.
Ремонт стелі в спальні своїми руками: фото, відео і способи обробки
Потік займає почесне місце при оформленні кімнати. Він може бути:
- з гіпсокартону (його можна зробити своїми силами). Серед всіх переваг конструкції з гіпсокартону варто виділити: приховування всіх комунікацій, вирівнювання перепадів поверхні, пристрої будь-якого освітлення, ідеальний варіант для створення конструкцій будь-якої складності, включаючи багаторівневі;
- шпаклювати. Це трудомісткий процес, що вимагає досвіду і вправності;
- натяжним. Вони можуть встановлюватися в багаторівневих варіаціях, ніж принесуть в спальню нотку неповторності і унікальності. Особливості натяжних стель: приховують найменші недоліки поверхні стелі, надають широкий вибір кольорів і фактур, оберігають кімнату від непередбаченого попадання вологи зі стелі.
На окрему увагу заслуговує колірна гамма стелі. Це безпосередньо залежить від розмірів ремонтованої спальні і від обраної стилістики. Візуально збільшують простір - світлі кольори, а зменшують - темні.
Порада! У спальні вкрай не радиться установка різнокольорових і глянцевих стель, які не сприяють релаксації і відволікають увагу. Всі відтінки потрібно вибирати так, щоб вони були ненав'язливими і спокійними, а для включення в дизайн інтер'єру насиченого кольору рекомендуємо робити невеликий акцент посередині.
Ремонт стелі в спальні своїми руками - обробка
Процес обробки стелі починається тільки після перевірки змонтованих систем опалення, каналізації, водопроводу, закладення всіх можливих пов'язаних місць, пристрої електропроводки (прихованої), демонтажу старих і зведення нових перегородок. Стеля - це важливий елемент інтер'єру. Завдяки якісній обробці житлових приміщень можна додати додатковий затишок і елегантність.
Стеля може відбивати світло, так можна істотно заощадити на електроенергії. У дитячій кімнаті стелі можуть бути основними, підвісними або штукатурними. Ідеальним варіантом для малюка буде підвісна стеля. Такого виду стелі діляться на панельні, рейкові, самоклеючі, гипсокартоновиє, натяжні. Штукатурні стелі можна забарвити, побілити або обклеїти шпалерами.
Сучасні підвісні стелі випускають з безпечних матеріалів, тому їх можна спокійно використовувати, виконуючи ремонт в дитячій своїми руками. Причому такі стелі відрізняються рекордною швидкістю монтажу і мінімальними затратами. Для обробки традиційними способами знадобляться тривалі підготовчі роботи, шпаклівка, грунтовка, просушка, а також фарба кожного окремого шару.
На монтаж натяжних стель, як правило, йде всього кілька годин. Ще одне відчутну перевагу - влагонепроницаемость. Однак якщо Ви вирішите вибирати забарвлення або паперові шпалери - це теж хороший альтернативний варіант. При цьому важливо, щоб обробка гармонійно вписувалася в інтер'єр і відображала особливості дитини.
Досвідчені будівельники рекомендують здійснювати обробку стелі світяться фігурками. Наприклад, багато хто воліє обробку, виконану у вигляді світиться неба. Ви можете купити спеціальні шпалери, прикріпити туди світяться елементи і пофарбувати стелю. Цікаві фігурки позитивно позначаться на сні і зможуть розвивати уяву малюка.
Ремонт стелі в спальні своїми руками: зупинимося на кожному матеріалі докладніше
- Натяжна стеля - популярне і затребуване рішення.
Натяжна стеля в спальній кімнаті є одним з найбільш затребуваних рішень на сьогоднішній день. Вибираючи матеріал, потрібно враховувати деякі важливі моменти. Для такого приміщення глянсове полотно не найкраще рішення, де люди відновлюються і відпочивають після важкого робочого дня. Він буде відображати колір, давати відблиски і стане перешкодою для розслаблення. У нашому випадку відмінно підійде матове полотно, яке своїми ніжними і приємними пастельними тонами дозволити забути всі негаразди. Фахівці радять зупинити свій вибір на стелях з фотодруком, створивши в кімнаті відчуття тропічного саду або зоряного неба.
Натяжна стеля в спальній кімнаті має такі переваги:
- Дозволяє втілити в життя будь-які дизайнерські рішення, за рахунок можливості створювати незвичайні конструкції і складні форми.
- Чи не кришаться і відмінно затримують вологу. Якщо зверху Вас заливають сусіди, то така стеля за рахунок еластичності і гнучкості може утримувати величезну кількість води.
- Величезний асортимент фактур і кольорів, стійкість до тріщин в разі усадки будинку.
- Мінімальний час установки, майже повна відсутність будівельного сміття і пилу.
При всіх перевагах натяжна стеля можна легко пошкодити гострими предметами, а також їх можна встановити без належних знань і спеціального устаткування; мають погану стійкість до високих температур.
- Гіпсокартоннних стелю в спальні - підкреслена вишуканість.
Його використовують в тому випадку, якщо з'явилася необхідність приховати вентиляційні труби, дроти і нерівності базової стелі. Крім цього, стелі з гіпсокартону можна створювати криволінійними і багаторівневими, що є прекрасним рішенням, коли необхідно оригінально підкреслити неповторність і вишуканість спальні. При виборі важливо враховувати недоліки і переваги гіпсокартону. Серед переваг варто виділити вогне- і вологостійкість, прекрасну звукоізоляцію, екологічність, зовнішню привабливість і доступну вартість. До числа недоліків варто віднести наступне:
- вимагає чималого відступу від базової стелі. Не радимо встановлювати під стелею повітроводи, кліматичні системи і т.д., оскільки для доступу до них доведеться розбирати більшість стелі;
- не бажано встановлювати в новобудовах, поки об'єкт не дасть повну усадку.
У наш час багато людей, плануючи ремонт стелі в спальні, зупиняють вибір саме на такому матеріалі.
- Фарбування - бюджетне рішення.
У спальні стелю можна пофарбувати в тон стін, тим самим створивши відчуття завершеності і цілісності простору. Стеля перед фарбуванням необхідно зробити ідеально заґрунтованих і рівним. Як правило, використовується водоемульсійна фарба, завдаючи тонким шаром (інакше можуть з'явитися розлучення і патьоки).
Врахуйте, що для фарбування краще використовувати валик з середнім ворсом, але ніяк не кисть. З його допомогою поверхня фарбується набагато швидше і рівніше, а також не залишається патьоків і розлучень. До того ж валик не дозволяє розбризкування фарби, що теж дуже важливо.
- Побілка - найпростіший варіант.
Найпростіший і дешевий варіант стель, в результаті чого він користувався популярність в радянські часи. Таким способом Ви можете зробити ремонт стелі в спальні своїми руками. Заздалегідь потрібно тільки прогрунтувати і вирівняти поверхню. Пол в спальні необхідно застелити клейонкою або газетами, гашене вапно заливають в пульверизатор і обережно наносять на стелю рівним шаром. При своїй незвичайності стеля буде виглядати досить симпатично і красиво. Але з плином часу побілка зробить стелю нерівним. Тому Вам доведеться позбутися від старого шару побілки разом зі штукатуркою і виконати все заново. Врахуйте, що ремонт такого стелі - складна і копітка заняття.
- Шпалери - ефективне і сміливе рішення.
Стеля в спальні можна заклеїти шпалерами, що є цікавим і сміливим рішенням, оскільки поклеєні шпалери мають на увазі фарбування не один раз. Наприклад, Ви можете вибрати склошпалери, які виробляються з стеклонитей різних площинах і товщини ткацьким методом. Відразу після нанесення їх потрібно пофарбувати фарбою на водній основі або латексної фарбою.
Роблячи обклеювання стелі такими шпалерами, важливо наносити фарбу відразу на стелю, але ніяк не на тильну сторону шпалер, як при склейці простих шпалер. При цьому Ви повинні використовувати спеціальний клейовий розчин, призначений для важких шпалер. При однорідності тильній і лицьової сторони важливо їх не переплутати. По завершенню обклеювання необхідно, щоб клей висох, але в приміщенні не було протягів, низьких температур і високої вологості.
На особливу увагу заслуговують бамбукові шпалери. Це рулонний матеріал, що випускається з волокон целюлози з використанням добавок. До складу входить близько 70% целюлози. Бамбукові шпалери за рахунок паро-, повітро-і водопроникності дозволяють стелі в спальні «дихати». У порівнянні з простими шпалерами, вони дуже міцні. Але врахуйте, що вони не приховують нерівності поверхні, але прекрасно армують сколи та тріщини. Виробники рекомендують для обклеювання спеціальні склади, які наносяться на поверхню.
Не можна не зупинитися і на такому матеріалі, як вінілові шпалери. Їх основа становить флізелін / папір, а верхній шар складається з полівінілхлориду. Такі шпалери стійкі до механічних впливів і не піддаються забрудненню. Зазвичай верхній шар з ПВХ декорується тисненням.
Як бачите, ремонт стелі в спальні своїми руками може бути виконаний з різних матеріалів, тому, вивчивши подану нами інформація, Ви зможете прийти до правильного рішення.