» » Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

При заливці фундаменту приватного будинку практично будь-якого типу, рекомендують застосовувати бетон М300 В22.5. Його властивості оптимальні для умов нашої країни.

Доречі, щоб ваше подвір'я не виглядало занадто сумно через надлишок бетонних конструкцій, замовте ландшафтний дизайн від профільної компанії "Midgard".

Характеристики бетону М300 В22.5

За стандартною класифікацією бетонний розчин М300 відносять до важкого бетону. Взагалі, класифікація з використанням марки міцності (типу M300) застаріла. Правильніше застосовувати нові стандарти, за якими властивості бетону описуються міцністю на стиск. Цей параметр відображається латинською буквою B і цифрами, які і позначають межу навантаження, яке витримує даний тип бетону при стисканні. Для бетону М300 найближчим відповідність - В22,5. Поки не звикнуть до нової термінології, багато хто намагається застосовувати обидві. Так що часто говорять «бетон М300 В22.5», з огляду на обидві класифікації.

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Гравійний бетон М300 застосовують при заливці фундаментів приватних будинків і котеджів

Характеристики та технічні показники

Бетон М300 В22.5 має такі характеристики:

  • Морозостійкість - F150-F200. Тобто може витримати від 150 до 200 циклів розморожування / заморозки без втрати властивостей.
  • Водонепроникність - W5 - W8. При необхідності можливе додаткове збільшити за рахунок використання спеціальних добавок.
  • Рухливість / зручність в укладанні - від П1 до П5. Часто цю характеристику називають жорсткістю або плинністю. Жорсткий бетон складніше укладати, але він дає менше тріщин при усадці. Текучий застосовують в армованих елементах, щоб розчин міг заповнити всі порожнини навколо арматури.

    Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

    Рівномірно розмішані компоненти бетону М300 - головна ознака якості розчину

  • Витрата при товщині шару 10 мм - 20-25 кг / м². Тобто, щоб залити квадратний метр площі шаром товщиною в 1 см, необхідно 20-25 кг розчину (в залежності від заповнювача і жорсткості розчину).
  • Мінімальна товщини шару - 16-18 мм. Конкретна цифра залежить від плинності складу.
  • Ходити можна через 7-8 годин за умови, що роботи велися при температурі + 20 ° C.

Як при виробництві будь-якого бетону, для того щоб розчин набрав нормовану міцність, важливо вибрати якісні компоненти. Якщо збираєтеся готувати його самі, зверніть увагу на чистоту компонентів, свіжість цементу (не старше 3 місяців з дати виробництва). Дуже важливо також точно дотримуватися пропорції. Більше цементу, води, добавок вводити не можна. У більшості випадків це веде до зниження міцності. Так що пропорції витримуємо максимально точно. Якщо говорити про ГОСТ, то він допускає відхилення в розмірі 3-5% від масової частки. Не більше того.

Галузь застосування

Як видно з технічних характеристик, бетон М300 В22.5 має високу міцність, водостійкість, відмінно переносить морози. Все це і визначило область його використання. Його застосовують:

  • При заливці фундаментів приватних будинків і котеджів.
  • Для вимощення навколо будинку.
  • Для садових доріжок, виготовлення саморобних плит для доріжок.

    Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

    Бетон М300 B22.5 застосовується широко як в приватному, так і в багатоповерховому будівництві

  • При виготовленні бетонних сходів.
  • Для бетонування площадки під авто.
  • Для монолітних стін і перекриттів в багатоповерхових будинках.
  • При будівництві басейну.

Як бачимо, бетон М300 В22.5 застосовується і в частому житловому будівництві. Особливо популярний він при заливці фундаменту, але для цієї мети краще замовити готовий розчин. Особливо при заливці плитного фундаменту. Тоді точно вийде залити всю площу без холодних швів. В інших випадках обсяги будуть не такими значними і можна приготувати бетон М300 своїми руками.

Пропорції бетону 300 марки

Бетон M300 B22,5 складається з щебеню, піску і води. Для поліпшення властивостей (морозостійкості і водостійкості), підвищення плинності можуть вводитися добавки. В іншому склад стабільний.

Для замісу підходить цемент марки ПЦ 400 - це рекомендована марка. Допустима - ПЦ 500. Цемент купувати бажано вироблений не більш двох місяців тому. Через три місяці він втрачає 20% міцності, потім ще більше. Так що свіжість в'яжучого критично важлива. Вода береться зазвичай по відношенню до частки цементу і становить 0,45-0,56 від його кількості. Точний витрата можна підібрати тільки щодо конкретних матеріалів і особливо вологості піску.

Пропорції для бетону М300 для цементу ПЦ 400 і ПЦ 500

Щоб простіше було орієнтуватися, в таблиці пропорції дані в кілограмах і об'ємних частках. При закупівлі матеріалів частіше потрібні кілограми, при замісі зазвичай застосовують об'ємні частки - відра або лопати. Такий захід, звичайно, точно не дає. Якщо збираєтеся готувати розчин для фундаменту будинку, краще все-таки точно відміряти компоненти. Інакше яку міцність ви отримаєте - ніхто не знає.

Компоненти бетону М300

Про цемент вже сказали. Щоб зроблений своїми руками бетон М300 В22.5 мав потрібну міцність, він повинен бути свіжим. Норму влежаного треба збільшувати рази в 2-4, але результат можна гарантувати тільки після випробування. А це довго і навряд чи хтось буде з цим возитися. Так що цемент шукаємо хорошого виробника, фасований на заводі, з зазначенням дати випуску.

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Перевірити міцність бетонного каменю можна і в домашніх умовах

Щебінь

Допускається використання вапняного і гранітного щебеню. При використанні вапняного, дивіться, щоб його міцність була не нижче, ніж М600. У граніту вона і так буде вище, так що тут не варто турбуватися. Щебінь повинен бути як мінімум двох фракцій, але краще змішати всі три: велику, середню і дрібну. Великої близько 30-35%, решта в рівних частках (середня і дрібна). Це дозволить більш рівномірно розподіляти заповнювач. Вдало підібраний склад щебеню дозволяє підвищити міцність бетону до В25 при тих же пропорціях.

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Зміна пропорцій в залежності від типу щебеню

Незалежно від типу щебеню він повинен бути чистим, без пилу і сторонніх вкраплень. Наявність пилу і глини знижує міцність бетону, причому серйозно. Так що вивантажуємо або на чисту майданчик, або на шматок брезенту, інший чистої тканини або плівки. Якщо щебінь брудний, його краще вимити і висушити. Але на це потрібен час і якщо його немає, шукайте чистий.

Пісок

Щоб приготувати бетон М300 В22.5 потрібен річковий митий пісок. Можна використовувати і кар'єрний, але точно митий, щоб була мінімальна кількість сторонніх домішок. Наявність грудок глини взагалі не допускається. Якщо є така проблема, пісок попередньо просівають через сито. Потримайте пісок в руках і потріть, якщо на долоні залишається пил, то краще його промити і висушити.

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Найкраще змішати три фракції піску

При виготовленні бетону замінити пісок дрібним гранвідсіву не можна. Не та буде міцність. Для гарантованого результату краще і пісок брати кількох фракцій: великий і середній. Пилуватих (дуже невеликий) не потрібен.

Як приготувати бетон марки 300

Замісити бетон - це тільки здається, що це просто. Насправді навіть порядок закладки компонентів має значення. Ще важлива однорідність. Так що перемішувати компоненти треба ретельно. Найчастіше застосовують такий порядок закладки матеріалів:

  • Закидають половину норми щебеню.
  • Заливають половину норми води.
  • Перемішують до рівномірного зволоження.
  • Додають пісок і цемент, домагаючись рівномірного розподілу.
  • Закидають половину щебеню. знову перемішують.
  • додають воду.

Бетон марки M300 B22.5: властивості, склад, приготування

Якщо замішувати в невеликих кількостях, порядок закладки компонентів не так і важливий

Цей варіант хороший, якщо пісок сіяний (без грудок), але вимагає зазвичай більше часу. Якщо пісок не просівали, спочатку в грушу закидають сухі щебінь і пісок і добре змішують. При цьому щебінь розіб'є всі наявні пісочний грудки. Потім додають цемент і перемішують до рівномірного сірого кольору. Після вже ллють воду.

Взагалі, для отримання нормальної міцності важливо розмішати всі компоненти дуже ретельно. Перевірити готовність розчину можна, якщо вивалити деяку його частину і оглянути заповнювач. Кожен камінчик має обволікає сметаноподібної сумішшю з піску, цементу і води. І суміш ця повинна бути однорідною, однією консистенції і одного кольору. Пару раз змінивши порядок закладки, час перемішування зможете самі визначити найкращий для себе алгоритм, тому що єдиного і правильного просто не існує. Складові у всіх різні, різної вологості. Так що як приготувати розчин вибираємо самі.