» » Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

У нашій країні настільки звикли до традиційного будівництва з цегли та бетону, орієнтуючись на ДСТУ минулого століття, що альтернативні види споруди навіть не розглядаються при виборі матеріалів для зведення будинків. Будинки з морських контейнерів користується великою популярністю в США і Європі. Для них це досить стандартна конструкція, яка обходиться набагато дешевше, ніж капітальне будівництво. При цьому такі будинки нічим не поступаються в надійності бетонним.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Будинок з морських контейнерів всередині

Переваги контейнерних будинків

Недовіра виникає ще й тому, що таке експериментальне будівництво з'явилося близько двадцяти років тому. Але досвід будівництва і технології вже досить відпрацьовані, щоб створювати таке житло для постійного проживання.

Плюси і мінуси

плюси:

  1. повноцінне житло з контейнерів можна побудувати за 1-3 місяці;
  2. спрощений варіант фундаменту заощадить гроші - стовпчастий, гвинтовий, плити перекриттів;
  3. встановлення контейнерів в будь-якому положенні: поруч, один на одного, під кутом, перпендикулярно;
  4. можливість будівництва на рельєфі будь-якої форми;
  5. вибір власної планування практично без обмежень;
  6. будівництво своїми руками без залучення спеціалізованих організацій;
  7. можливість використовувати його як мобільний будинок, тобто перевести на нову ділянку;

    Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

    Перевезення будинку з контейнера

  8. герметичність контейнера забезпечує захист від проникнення гризунів;
  9. сейсмостійкість: можна встановити в районах з високою сейсмологічної активністю без витрат на посилення;
  10. використання контейнера в якості прибудови до будинку з інших матеріалів;
  11. можливість розширення: можна додати додаткові модулі пізніше;
  12. виробництво монтажу в будь-який час року;
  13. оригінальність будови.

мінуси:

  1. будівництво кімнат стандартної висоти не більше 2,4 м;
  2. додаткові витрати на вантажопідйомну техніку для збирання;
  3. витрати на установку якісної вентиляції і теплоізоляції;
  4. необхідність антикорозійного захисту металу.

Розміри морських контейнерів

У морських перевезеннях використовують кілька варіантів ISO-контейнерів, що розрізняються розмірами:

  • 20 футів;
  • 40;
  • 45;
  • рефрижератори.

45 футів рідкісні, а рефрижератор занадто специфічний і доріг. Найбільш поширені і популярні 20 і 40-футові. В англійській системі заходів фут приблизно дорівнює 30 см. Звідси отримуємо відповідно 6 і 12 метрів.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Розміри популярних контейнерів відповідних для будівництва

Реальний розмір всередині 20-футового дещо менше і складають 5,898 х 2,350, а 40 - 12,093 х 2,330 х 2,372 м. Звідси внутрішня площа порожнього модуля буде 13,8 і 28,2 м2 відповідно.

Для зведення повноцінного будинку площею 60-120 м2, необхідно використовувати кілька контейнерів. Модулі можна розташувати в 2-3 поверху при обмеженій території будівництва. Контейнери мають достатню міцність, щоб зводити будинки в кілька поверхів. Блоки менших розмірів можна використовувати в якості мобільних майстерень, побутівок, тимчасових споруд, дачних будиночків і т. Д.

Пристрій

Металева конструкція зварена з балок з поздовжніми і поперечними несучими елементами. Бічна обшивка і дах виконані сталевими гофрованими листами товщиною 1,5-2 мм.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Зовнішній вигляд і пристрій морського контейнера

Підлога зроблена з 2 поздовжніх балок, з'єднаних поперечними балками для зміцнення конструкції. При покритті підлоги може використовуватися метал, водостійка ДВП, фанера.

Для підйому і кріплення при транспортуванні, вироби забезпечені кутовими фітингами, а також отворами для вилочного навантажувача.

Назва «морський» говорить сама за себе, корпус повинен бути герметичним. Двері забезпечені ущільнювальними гумками для забезпечення герметичності.

Будинки з морських контейнерів

Таке будівництво по-іншому називають «напівфабрикатний». Споруда отримала таку назву, тому що для будівництва використовуються готові блоки зі стінами, стелею і підлогою, які не потрібно зводити окремо.

Будинок з 20-футового контейнера буде занадто маленьким, зате його можна переробити в невелику майстерню або дачний будиночок. 40-футовий контейнер за площею приблизно дорівнює однокімнатній квартирі або квартирі-студії. Якщо потрібно створити повноцінне житло, необхідно використовувати кілька контейнерів з'єднаних між собою. Тобто вийде модульний будинок.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Невеликий будиночок з контейнера 20 футів

Металеві контейнери мають форму правильного паралелепіпеда. Щоб обіграти форму, деякі проектувальники, встановлюють модулі під кутом один до одного, або комбінують з різними розмірами.

Що можна побудувати

Завдяки своїм розмірам і міцності, з контейнерів можна створити різноманітні будівлі:

  • Квартиру - для жителів нашої країни цей проект здається ще дивним, але набирає популярність.
  • Майстерню - відмінний варіант для невеликого виробництва.
  • Дачний будиночок - якщо використовувати тільки в літній час, то не потрібно особливого утеплення.
  • Магазин - для невеликого бізнесу це підходящий варіант. А з часом можна перемістити магазин на нове більш прибуткове місце.
    У майстерні цілком вистачає місця Представництво-офіс Невеликий мобільний магазин
  • Квітковий павільйон - ще один вид мобільного бізнесу.
  • Садовий будиночок - для зберігання інвентарю та іншого приладдя для саду та городу.
  • Сарай - можна використовувати для утримання худоби, або в якості домашнього складу.

Проекти та планування

Багато хто думає, що будинок з контейнера буде дуже вузьким і планування у нього буде стандартна - це далеко не так. Розсунути межі простору допоможуть кілька з'єднаних разом контейнерів, між якими потрібно прибрати заважає перегородки. Також це може бути багатоповерхове будова з гвинтовими сходами.

Проект будинку чертится з урахуванням розмірів обраного модуля 20 або 40 футів або набору декількох модулів. Проектувати будова слід з урахуванням підведення комунікацій і орієнтуючись на загальні нормативи.

Перш ніж почати будівництво будинку з морських контейнерів, необхідно оформити дозвільні документи, якщо споруда буде капітальної. Якщо планується вводити будинок в експлуатацію через БТІ, необхідно дотримання діючих нормативів. У цьому випадку варто найняти професійну проектну організацію.

Далі складається кошторис, що враховує всі необхідні будівельні матеріали. Виходячи з ваги розраховується необхідний фундамент.

Як побудувати будинок з контейнерів своїми руками

При готовому проекті приступаємо до будівництва. Потрібно лише враховувати послідовність операцій монтажу, які практично не відрізняються від звичайного зведення житла.

Переробка контейнера під житло проходить в кілька етапів. Перш за все - це встановлення контейнерів в потрібному положенні і кріплення їх між собою. Після йде установка необхідних перегородок, а також додавання необхідних конструкцій, щоб створити планування за попереднім планом.

Етапи будівництва:

  1. Зведення відповідного фундаменту - після прорахунку і вибору виду, фундамент влаштовується згідно відомим нормативам.
  2. Установка і зміцнення контейнерів - для цих цілей використовується спеціальна вантажопідйомна техніка.
  3. Обробка проти корозії - для забезпечення довговічності споруди. Необхідно попередньо обробити весь метал спеціальними антикорозійними складами.
  4. Утеплення стін і покрівлі - металеві контейнери необхідно утеплювати. Для цього використовують мінеральну вату, пінополіуретан або спінений полістирол.
  5. Підводка комунікацій - крім влаштування електропостачання, водопостачання, каналізації та опалення, особливу роль варто приділити пристрою хорошої вентиляції.
  6. Зовнішня і внутрішня обробка - завершальний етап, який надає будинку остаточний вигляд.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Оздоблення будинку

Під час вибору обробки не потрібно дотримуватися будь-які особливі правила. Вибір матеріалу залежить тільки від переваги замовника. Для обробки контейнера зовні і зсередини використовують всі доступні для будівництва матеріали. Гарні будинки з контейнерів існують, незважаючи на думки скептиків. Головне, грамотно підійти до дизайну і вибору якісних оздоблювальних матеріалів.

Планування

12 метровий будинок за площею можна порівняти з квартирою-студією. При плануванні можна орієнтуватися на готові проекти. Тут вміщується суміщений санвузол, вітальня поєднана з кухнею. В такому блоці достатньо місця, щоб розділити простір на зони для роботи і відпочинку.

Маленький морський контейнер погано підходить для використання в якості повноцінного житла - зробити зручне планування на 12 м2 досить складно. Для візуального розширення простору можна використовувати дзеркала. Такі будови зазвичай використовуються в якості сезонного житла, або в якості додаткових модулів до основної будівлі.

Модульний будинок

Будинки з блок-контейнерів можуть бути капітальними або розбірними для зручності транспортування. Перевагою модульних будинків є можливість заміни окремого блоку будинку, що неможливо в традиційному будові.

Будинки з морських контейнерів: варіанти будівництва, планування

Модульний будинок з двох контейнерів різного розміру - 20 і 40 футів

Самий стандартний варіант модульного будинку - одноповерхова будівля з з'єднанням декількох модулів. Більш креативний варіант - це багатоповерхове будова з установкою внутрішньої або зовнішньої драбини. Установка сходів за межами будівлі допомагає заощадити корисний простір і використовувати його під необхідні кімнати.

Будинок з 2 контейнерів можна доповнити верандою або терасою. Для цього їх потрібно розташувати перпендикулярно і в нинішньому кутовому просторі звести відкриту терасу. Або встановити контейнери паралельно на певній відстані, а між ними розташувати криту веранду на додатковому дерев'яному настилі, що з'єднує блоки між собою.

Фундамент під контейнер

Як уже згадувалося, для зведення контейнерних будинків не потрібна установка особливого виду фундаменту. Вибір залежить лише від того, чи буде будівля капітальної або мобільного. При розрахунку враховується рельєф ділянки і тип ґрунту. Додатково потрібно враховувати поверховість майбутнього будинку, а також вага всіх використовуваних модулів.

Невисокий фундамент палі під мінідомом Стовпчастий фундамент під модульним будинком Замість фундаменту досить рівного майданчика посипаною гравієм

Потрібно розуміти, що металеві контейнери дуже міцні і не будуть давати осідання тільки в одному місці на відміну від бетону або цегли. Тому при установці такого житла досить дешевих видів фундаментів, таких як стовпчастий або гвинтовий. Використання більш міцних підстав необхідно тільки в тому випадку, якщо споруда буде досить великовагової, наприклад, при складанні модулів в 2 поверху.

Виробництво готового житла

Виробництво житла з контейнерів налагоджено і у нас. З'явилися спеціалізовані фірми, які за заздалегідь розробленими проектами виготовляють їх на підприємствах, а після доставляють покупцям на місце установки.

Перевага таких будинків в тому, що вони недорого коштують і не потрібно витрачати час на будівництво. Мінусом є стандартне планування, а також набір матеріалів, з яких виготовляється споруда, без можливості вибору.

Вартість

Вартість такого житла (навіть з урахуванням обробки) на 30% менше ціни готового будинку класичної споруди. В середньому будівля будинку площею 55 м2 обійдеться від 800 тисяч рублів. При цьому варто враховувати, що на загальну вартість подібного житла впливають такі чинники як:

  • вартість земельної ділянки, на якому буде встановлено готову будову;
  • витрати на проектування і отримання дозвільних документів у разі капітального будівництва;
  • поверховість і загальна площа;
  • транспортні та вантажопідйомні роботи;
  • наймання фахівців при неможливості самостійного проведення робіт;
  • витрати на проведення комунікацій;
  • придбання будівельних матеріалів.

Додатково на вартість впливає той факт, чи будуть придбані контейнери для будівництва новими або були у вжитку, які обійдуться дешевше. Якщо місце установки розташоване далеко від порту, де знаходяться морські контейнери, то відстань може збільшити витрати на транспортування. Чи не вийде заощадити на теплоізоляційних матеріалах, так як такий будинок, при використанні напротязі, вимагає якісного утеплення. Оздоблення також може значно збільшити бюджет - це найбільш витратна стаття в кошторисної вартості будь-якого житла.

Відгуки, відео

Незважаючи на численні дискусії скептиків про непридатність контейнерів для повноцінного проживання, власники таких будинків добре відгукуються про своїх готових будинках. Таке бюджетне житло не б'є по кишені великої родини, але може забезпечити окремою кімнатою кожного її мешканця. Добре про котеджі з морських контейнерів говорять ті, хто не може дозволити собі повноцінний будинок з цегли або бетону. Цей варіант набагато вигідніше і зручніше в порівнянні з маленькій тісній квартирою.

Доречі, в пошуках нових ідей для дівчат, завітайте до сайту https://oneyearanniversaryideas.club/. Це англомовний ресурс, але ви впораєтесь!