Кожна господиня знає, що на кухні потрібні такі шпалери, за якими легко доглядати. Адже під час прибирання доводиться використовувати миючі засоби, а іноді і щітку. Вони повинні добре переносити підвищену вологість і не вбирати запахи. Вимоги досить жорсткі і відповідають їм не так вже й багато видів шпалер. Тому вибрати шпалери для кухні, з огляду на матеріал не дуже складно. А ось вибрати колірну гамму і малюнок складніше в рази.
Доречі, маємо пораду й для господарів: щоб дах вашого будинку був дійсно якісним, зверніть увагу на бітумну черепицю з каталогу http://tegola.ua/tegola/bitumna-cherepitsya/ компанії "Тегола Україна". Сучасні технології виробництва та дотримання норм монтажу черепиці позбавлять вас клопоту про дах на кілька десятків років!
Які шпалери краще клеїти на кухні
Спочатку коротко про ті види, які не підходять. Найгірший варіант паперові. Вони проживуть в нормальному стані дуже нетривалий термін. Потрапило пляма, там і залишиться навіки. Є так звані миються паперові шпалери. Вони дійсно дозволяють кілька разів протерти їх вологою ганчіркою. Видалити з них пил можна, а ось кіптява, жир, пляма від соку тощо нереально.
Не всі шпалери можна мити. Деякі тільки злегка протерти сухою м'якою тканиною або губкою.
Чи не підходять і акрилові шпалери. Покриття дуже ніжне і м'яке, стирається навіть ганчіркою. Випадково зачепивши нігтем стіну, ви залишите на них смугу. Так що це точно не на кухню.
Чи не підходять натуральні шпалери на основі пробки, бамбука, шовку, тканини. Вони екологічно безпечні, красиві, але вбирають запахи і бояться вологості, погано миються (вірніше, не миються зовсім). Тому теж відпадають.
Таблиця піктограм, які наносять на етикетки рулонів і їх розшифровка. Може бути, корисна при виборі: по ним можна зрозуміти, наскільки вони підходять для кухні.
Які шпалери підійдуть
З усього різноманіття покриттів залишилися тільки вінілові шпалери і на основі скловолокна під фарбування. Ось вони і є кращий вибір. Більш широко представлені вінілові. Вони є однотонні, рельєфні, з малюнками плоскими і фактурними.
Покриває основу вінілова плівка, звідси і назва дуже щільна і міцна. Деякі види дійсно складно пошкодити, їх можна мити щіткою з миючими засобами (неабразівним). Крім того, полівінілхлорид, повна назва матеріалу, з якого зроблена плівка не боїться вологи. Колір на таких шпалерах стійкий, не вигоряє і не змінюється. Наклеєні на стіни, вони не вбирають запахи, а деякі види перешкоджають розмноженню цвілі і грибків.
З типом покриття визначилися, тепер залишилося вибрати ще вид вінілових шпалер. Так, вони теж бувають різні.
Вінілові шпалери можуть бути на паперовій або флізеліновій основі. Краще на флізеліновій. Вони, звичайно, дорожче, ніж на паперовій, але клеяться в кілька разів простіше, при цьому стіна виглядає набагато краще. Якщо хочете вибрати дійсно хороші шпалери для кухні, щоб клеїлися добре, дивитися відмінно і милися легко, вибирайте на флізелін. Це, звичайно, якщо гаманець дозволяє, стоять вони на 50-80% дорожче.
Є ще компакт-вініл. Його ще називають «важкий вініл». Він зазвичай має рельєфне покриття, яке імітує, причому цілком вірогідно, важкі натуральні оздоблювальні матеріали: цегляну або кам'яну кладку, дерев'яну поверхню і ін. Їх можна не тільки мити, але і дряпати. Коштують не дешевше вінілу на флізелін.
Приклад компакт-вінілу. У кухонному інтер'єрі ці шпалери виглядають цілком органічно
Якщо вам до душі однотонні стіни, але хочеться рельєфу, то вибирайте вінілові під фарбування або склошпалери. І ті й інші непогано поводяться на кухні, тільки шпалери на основі скловолокна можна перефарбовувати 10 разів, іноді і більше, а вінілові 5-7 разів.
Відмінним вибором буде покриття стін на кухні так званими рідкими шпалерами. Друге їх назва венеціанська штукатурка, що не зовсім, вірно, так як в складі немає піску. Продаються в мішках, а до складу цієї суміші входить: целюлоза, волокна шовку, барвники і різні декоративні матеріали.
З вибором квітів серед рідких шпалер проблем не буде
За складом рідкі шпалери розрізняються: на бавовняні, шовкові і комбіновані. З першими двома все зрозуміло, а в третій групі до складу, крім, целюлози входить бавовна і шерсть.
Назва рідкі шпалери вони отримали через технології підготовки до нанесення. Їх розводять водою і наносять на стіни, при цьому невибагливі до поверхні. Чи не пахнуть, швидко сохнуть і красиво виглядають, можна підібрати будь-якого забарвлення і консистенції. Крім цих плюсів, ще не токсичні при нагріванні і пожежобезпечні. Відомий недорогий варіант Silk Plaster, вітчизняного виробника.
Упаковка Silk Plaster
До переваг всіх цих покриттів можна додати ще одне, вони вирівнюють і приховують невеликі нерівності поверхні. Тобто стіна не повинна бути ідеально рівною. При цьому лягають на стіну вони відмінно.
Як вибрати колір
Якщо шпалери на кухні тільки частина глобального ремонту з повною заміною обстановки, то вибирати потрібно виходячи із загальних рекомендацій. Якщо ж вже є кухонний гарнітур і фартух, то вибір обмежується. Необхідно знайти такий колір, який буде гармонійно поєднуватися з вже існуючим оформленням. Найпростіше це робити, грунтуючись на таблиці сполучуваності квітів. Нею користуються дизайнери при розробці інтер'єрів.
Колірний круг. В одному секторі знаходяться ідеальні по сполучуваності кольору
У кожному секторі знаходяться кольору, поєднання з якими вважається ідеальним. Це все кольору однієї гами. Але поєднувати можна і з різними відтінками іншій кольоровій групи, важливо знати з якої. Визначено декілька типів таких поєднань, вони дані на схемі нижче.
Правила поєднання груп
Кожен із секторів може бути використаний з будь-яким відтінком за цими принципами. Наприклад, кухонний гарнітур зеленого кольору. Підібрати відтінок шпалер можна з двох секторів з боків, протилежної, по комплементарної або будь-який інший системі. Але врахуйте, що всі інші кольори, присутні в оформленні приміщення теж повинні укладатися в цю схему. Так що не так це просто як здається.
На цих схемах немає білого, сірого і чорного. Вони поєднуються з будь-якими квітами. Інша справа, що чорного в інтер'єрі багато бути не повинно. В обмежених кількостях він ідеально підкреслює знаходяться поруч кольору, але варто трохи перебрати, і він створює гнітючу атмосферу. Взагалі, темні кухні - це нечасто зустрічається варіант, занадто агресивно «тиснуть» такі інтер'єри.
Роздумуючи, якого кольору вибрати шпалери для кухні, не забудьте про психологічний вплив. Так, помаранчевої, яєчно-жовтий і зеленої трави підвищують апетит. Блакитний і білий - навпаки, його знижують. Цей факт, який краще врахувати при формуванні інтер'єру кухні.
Забарвлення шпалер і стилі
Якщо говорити про однотонних шпалерах, вони вписуються в будь-який інтер'єр, але більше притаманні класиці, модерну і мінімалізму. Якщо в класичному інтер'єрі допустимі ще якісь орнаменти, то два інших тяжіють до однотонних стін.
Шпалери для кухні в стилі мінімалізм. Сувора геометрія або однотонне тиснення
Модерн більш динамічний, але теж квітів багато бути не може. Допускаються двоколірні орнаменти з присутніх в інтер'єрі відтінків.
Стиль модерн. Однотонні шпалери на стінах кухні або двоколірні
Якщо вам хочеться мати кухонні шпалери в квіточку, то оформити приміщення потрібно в стилі кантрі, сільському, прованс. Тут можливі будь-які рослинні (і не тільки) мотиви.
Ще варіант шпалер в квіточку, які непогано виглядають на кухні Стиль прованс. Домінують світлі тони, відтінені ніжними рослинними візерунками Стиль кантрі. Тони шпалер більш насичені, але на спокійному тлі
У тих же стилях можна використовувати шпалери в смужку і клітку. Цікаво виглядають різні «кухонні» теми: овочі-фрукти, кондитерські та хлібобулочні вироби - тістечка, кекси, традиційно люблять каву і кавові зерна.
Клітка - спосіб освіжити інтер'єр Смужка на кухні в стилі «Кантрі» Символічні зображення посуду - чому немає? Фруктова тема популярна на кухонних шпалерах
Якщо вам подобаються такі шпалери, зверніть увагу, що згідно з останніми модними тенденціями ними обклеюють не всі стіни, а тільки деяку їх частину, інше однотонними в тій же гамі. Такий спосіб називається комбінуванням, а шпалери - компаньйонами або просто комбінованих.
Якщо ідея комбінування вам сподобалася, то вибрати інтер'єр кухні буде і простіше, і складніше: доведеться шукати дві поєднуються забарвлення в одній групі. Вони повинні бути однакової товщини, інакше важко стикувати при наклеюванні. Правила комбінування шпалер читайте в статті про це.
Рідкі шпалери в інтер'єрі кухні
Рідкі шпалери дозволяють реалізувати багато дизайнерських рішень. Але врахуйте, що після висихання колір дещо зміниться, тому випробуйте на невеликій ділянці стіни.
Оформлення стіни кухні рідкими шпалерами
Відмінним рішенням буде застосування рідких шпалер на маленькій кухні в хрущовці. Вибираючи світлі бежеві або світло-блакитні тони, ви зробите приміщення візуально більше.
Фотошпалери на кухні
Ще один популярний вид оформлення стін на кухні - фотошпалери. Є дуже гарні і реалістичні фото, які дійсно переносять в іншу реальність. Один момент, який треба врахувати, фотошпалери зазвичай домінують в інтер'єрі, так що все інше, має бути, в спокійних, ненав'язливих кольорах. Стиль може бути будь-яким, головне, правильно підібрати малюнок і декоративні предмети.
Для стилю прованс ідеальним буде пейзаж з лавандовими полями. Цікавий момент, фотошпалери наклеєні на дві стіни. Єдине зображення стирає кут, приміщення виглядає набагато просторіше, ніж є насправді. Цей прийом можна використовувати на маленьких кухнях. Тільки зображення теж повинне бути з перспективою, як це. Тоді ефект буде максимальним.
Фотошпалери в інтер'єрі кухні. стиль прованс
Тема нічного міста добре поєднується зі стилями мінімалізм або хай-тек. Вибираєте кольорове або чорно-біле зображення. Виглядають по-різному, але дуже ефектно.
Міські пейзажі на фотошпалерах
Квіткові мотиви завжди в тренді. Жорсткі лінії кухонних меблів, гладка підлога і стеля, служать відмінним фоном для яскравої картини. Підхід при виборі саме такої, якщо є на стіні фотошпалери, все інше має однотонну забарвлення.
Домінуюча стіна в кухні оформлена фотошпалерами
Тепер ви точно знаєте, як підібрати шпалери для кухні, щоб вони полегшили підтримання порядку, та ще виглядали в інтер'єрі.