Лікарські трави безперечно є набутком природи. З давніх давен люди використовують рослини для лікування, позбавлення від недуг. Однак з часом знання, які передавалися з покоління в покоління, витіснили фармакологічні компанії та синтетичні препарати.
Сьогодні все більше поширюється використання трав замість традиційних ліків та збільшується кількість людей, які розуміють користь, принесену лікарськими рослинами. Люди прагнуть повернутися до витоків, скористатися силами природи, проте вони не завжди знають, як правильно користуватися цим безцінним даром, не уявляють, як виглядають ті чи інші лікарські рослини.
Енциклопедія лікарських трав https://liktravy.ua/useful/encyclopedia-of-herbs:
- дає вичерпне уявлення про склад рослин та їх цілющі властивості;
- пояснює їх дію на організм людини.
У цій унікальній книзі зібрані сотні культурних і дикорослих рослин, які можуть використовуватися для лікування та профілактики багатьох хвороб. Також тут представлені основні рецепти, які використовуються для найбільш поширених захворювань, описано процес приготування лікарських складів і точні дозування їх використання.
В електронній енциклопедії міститься опис понад 250 видів лікарських рослин, в узагальненому вигляді представлений досвід вітчизняних і зарубіжних фітотерапевтів. Вона є квінтесенцією багатовікових традицій народної медицини в частині траволікування. У ній описані цілющі властивості рослини, також є поради по збору і заготівлі, наведені сотні рецептів приготування зборів, настоїв, відварів, мазей, послідовність їх приготування і дозування, таблиця збору трав та їх використання.
Для зручності користування електронною енциклопедією лікарських трав на сайті компанії «Ліктрави» представлений зручний глосарій.
Вся інформація про лікарські рослини зведена в розділи, що містять дані про лікування захворювань кровообігу, системи дихання, травлення, серцево-судинної і репродуктивної системи, інших органів людини.
Необхідно відзначити, що більшість трав по-різному взаємодіють з іншими травами, ліками, добавками і продуктами харчування. Слід розуміти, що «натуральний» не означає «безумовно безпечний». При їх застосуванні слід враховувати оптимальне дозування і протипоказання. Деякі трави можуть становити небезпеку при певних захворюваннях і станах. Також важливо дотримуватися дозування, розуміючи основний принцип траволікування: «У краплі – ліки, в ложці – отрута».