» » ​Як підібрати слуховий апарат для літньої людини

​Як підібрати слуховий апарат для літньої людини

Під час вибору цифрового слухового апарату для літньої людини важливо, щоб він відповідав певним вимогам. Насамперед апарат має допомагати людині чути в різних ситуаціях, бути непомітним і комфортним під час носіння. Однак фізіологія пацієнта відіграє важливу роль при його підборі. Наприклад, далеко не кожна модель буде зручна як дитині, так і літнім людям.

Як підібрати слуховий апарат для літньої людини

Щоб грамотно вибрати та купити слуховий апарат для літнього пацієнта, важливо визначити такі критерії:

  • рівень зниження слуху і причину виникнення проблеми;
  • наявність супутніх патологій, які можуть перешкодити комфортній експлуатації приладу (порушення моторики або зору в користувача);
  • розмір слухового каналу пацієнта - він має бути досить широким, щоб користування внутрішньовушним і внутрішньоканальним апаратом не викликало дискомфорту;
  • наявність шуму у вухах у користувача.

Перед підбором слухового приладу експерт збирає анамнез, під час якого виявляє 5 основних параметрів:

  • медичні показання;
  • акустичні вподобання - фізіологія і смаки кожного пацієнта унікальні, комусь більше до вподоби різкий звук, іншим - м'якший і т.і.;
  • спосіб життя - наявність спортивної активності, участь у бізнес-діяльності, подорожі та багато іншого впливає на конфігурацію апарату;
  • естетичність моделі - наскільки пацієнту важлива непомітність приладу;
  • вартість апарату, яка по кишені користувачеві.

Моделі слухових апаратів, які підійдуть літнім пацієнтам

Для літніх користувачів немає якихось спеціальних слухових приладів, специфіка підбору спирається на індивідуальні вимоги людини. Однак є певні тенденції, які здебільшого дають змогу узагальнити вибір наших пацієнтів у віці.

Вагома частина літніх людей вибирає для носіння цифрові моделі завушного типу. Такі прилади вирізняються граничною міцністю, не потребують частої заміни батарейок (на відміну від внутрішньоканальних і внутрішньовушних апаратів), що значно спрощує експлуатацію пацієнтам із порушеннями зору та дрібної моторики.

Слуховий прилад завушного типу має індивідуальну вушну вкладку, завдяки якій носіння приладу стає комфортним. Крім знижується ймовірність виникнення ефекту зворотного зв'язку у вигляді свисту. Індивідуальна вушна вкладка відповідає за надійну фіксацію пристрою у вусі.

Найбільшим попитом серед літніх людей користуються слухові прилади з автоматизованою системою управління. Сучасні моделі автоматично підлаштовуються під звукову ситуацію, самостійно підвищуючи та знижуючи рівень гучності звуків, що подаються, пригнічуючи шум вітру, пом'якшуючи різкі звуки та багато іншого. Що більше в пристрої каналів обробки звуків і смуг налаштування, то комфортніше користувачеві. Завдяки великій кількості смуг налаштування, фахівець може максимально тонко та індивідуально налаштувати слуховий прилад.

У разі, коли в пацієнта максимально виражені проблеми з дрібною моторикою та зором, ми радимо купувати ту модель, яка функціонує на порівняно великих батарейках - 13 або 675 типорозміру.

Основним критерієм для вибору апарату слугує розбірливість мови.