» » Як обрати земельну ділянку для будівництва приватного будинка

Як обрати земельну ділянку для будівництва приватного будинка

Чому так важливо правильно обрати землю під будівництво будинку для постійного чи сезонного проживання? Бо від цих параметрів залежать не тільки витрати на забудову, а й витрати на утримання об'єкта, також комфорт перебування в будинку. Є кілька критеріїв, які допоможуть визначити, де краще купити земельну ділянку.

земельна ділянка 

Як вибрати ділянку для будівництва – основні фактори

Перш ніж вибрати ділянку для будівництва, необхідно розглянути багато факторів.

Розвиненість інфраструктури району

Зверніть увагу на місцеву інфраструктуру, кількість та динаміку розвитку об'єктів життєзабезпечення. Поцікавтеся наявністю:

  • під'їзних шляхів;
  • громадського, залізничного та іншого транспорту;
  • торгові точки;
  • аптек та лікарень;
  • навчальних закладів.

Одним із критеріїв вибору є віддаленість від найближчого адміністративного центру чи населеного пункту.

Важлива якість дорожнього покриття не лише проїжджої частини, а й пішохідної зони

Відстань наділа від сусідніх домоволодінь

Перш ніж купити землю, переконайтеся, що розташовані неподалік домоволодіння знаходяться в достатньому віддаленні. Допустимі відстані від меж ділянки можуть відрізнятися.

На великих територіях, призначених для житлового будівництва з спорудами, відстань між сусідніми будинками може досягати 10-20 метрів.

Рельєф місцевості

Як вибрати ділянку для будівництва будинку, з урахуванням геодезичних даних? Переважними є рівні ділянки, але найчастіше трапляються рельєфи з перепадами висот. Щоб з точністю визначити характеристику наділу, необхідно звернутися до агенції з геодезії та картографії. Фахівці виїжджають на об'єкт, проводять дослідження та прописують план.

Важливою складовою вибору є стан природного середовища, сусідство з лісовим масивом, водоймою тощо.

Можливість підведення інженерних комунікацій

Вирішивши купити ділянку в населеному пункті дізнайтесь, чи є можливість провести:

  • Електрику. Перевірте, чи можна підключитися до електролінії. У дачних селищах і районах, що тільки забудовуються, це може бути проблематичним. Якщо магістраль розташована надто далеко, забезпечення електрикою стане надто витратною статтею витрат.
  • Газ. Не завжди поблизу є газопровід, до якого можна підключитись. Інакше доведеться шукати альтернативних джерел енергії. Детальні дані надасть місцева газова служба.
  • Воду. Може надходити з централізованого водогону, колодязя чи свердловини. Якщо їх немає, використовується привізна вода.
  • Каналізацію. Уточніть, чи проведено центральну каналізацію. Якщо такої немає, то доведеться створити локальне відведення стічних вод, при цьому варто врахувати глибину залягання ґрунтових вод, площу дренажного поля, а також під'їзд асенізаційної техніки.

Не нехтуйте цим пунктом, бо обрати ділянку для дачного будівництва без зручностей – велика помилка, яка тягне за собою значні вкладення.

Дізнатися всі деталі про підведення електрики, газу та води можна у відповідних районних відділах держслужб.

Рівень ґрунтових вод

Як вибрати землю під будівництво і не помилитися? Щоб зведення житлових об'єктів та господарських будівель не було затьмарено підтопленням, дізнайтеся про актуальний рівень і динамічний стан ґрунтових вод. Самостійно визначити надмірну вологість не можна, але варто насторожитися, якщо:

  • на території в достатку виростають вологолюбні рослини;
  • у колодязях вода становить три або менше метрів.

Якісний склад ґрунту

Для лабораторного аналізу береться кілька спроб грунту з різної глибини. Це дозволяє підібрати оптимальні рішення для будівельних заходів та землеробства. Експерти можуть визначити як хімічний, і механічний склад грунту.

За результатами геологічних досліджень можна підібрати технологію зведення об'єктів та обробки землі, матеріали для будівництва фундаменту та іншого.

Екологічність району

Важливий критерій для правильного вибору земельної ділянки під будівництво будинку – екологічна обстановка. Подивіться карту, поруч із наділом не повинно бути:

  • звалищ та полігонів побутових та інших відходів;
  • заводів та переробних підприємств;
  • ТЕЦ тощо.

Під час пошуку потрібної земельної ділянки варто враховувати географічне розташування по сторонах світла, затінку тощо.