» » » Вирощування розсади в умовах Сибіру

Вирощування розсади в умовах Сибіру

Вирощування розсади в умовах СибіруПереїжджаючи з підвіконня в теплицю, розсада часто змушує нас понервувати - це занадто великий стрес і для неї, і для дачника. Втім, є спосіб уникнути щорічних проблем і хвилювань. читаємо уважно.

Почався посівний сезон, і мені б хотілося расска­зать, як я в короткі перед­весняні дні вирощую розсаду для своїх теплиць. Відразу зазначу, у мене немає необхідності її зам­Ліван, тому що тепло­ци обігріваються. тим бо­леї що в наших сибірських умовах: без творення ми­кроклімата неможливо виростити хорошою урожай.

Вирощування розсади в умовах СибіруТемпература грунту і віз­духу в теплицях; підтрим­живається наближеною до звичних для рослин умов (як на батьківщині), навіть якщо у нас в Сибіру в квітневі ночі случає­ся до. 20 ° морозу. Тим самим відпадає необхідність та­скать розсаду з місця на ме­сто з метою її загартовування. Я не буду описувати, як се­міна протравливать, які грунти під розсаду гото­вити, про це вже сказано в десятках номерів. А расска­жу просто, як я її вирощено­ваю, не витрачаючи багато часу і місця. Колись перепробував безліч варіантів вирощування розсади в тісноті житла.

Вирощування розсади в умовах СибіруМетодом, про який расска­жу, користуюся більше 25 років. Всю розсаду томатів, пров­ців і баклажанів висіваю в середині лютого. В не­великому по висоті ящику (10 см) з габаритами 130 × 30 см третину займає скриньку з дрібними осередками, в ко­торие висіваю перці і ба­клажани. Встановлюю його в один кінець ящика, а залишати­шуюся частина заповнюю грун­тому на 5-6 см. Так як томи ти і перці сходять з різною швидкістю, перці знаходять­ся в орендованому шухлядці. В за­залежності від кількості зі­ротів томатів в ящику роблю перегородки з твердої плівки. підготовлені се­міна відповідного зі рота висівають в отримані осередки, ставлю бирки з на­званням (фото 1).

Вирощування розсади в умовах Сибірунасіння ви­сівби більше, ніж необ­димо для посадки. Це по­зволяет при пікіровки під­збирать сильніші рас­тенія. Коли посіяв все, засинаю їх тонким шаром зем­Чи 0,5-1 см. З пластикової пляшки з дрібними отворами в пробці, не розмив­вая грунт, проливаю весь ящик. Накриваю його тон­кой плівкою і встанов­ваю на стіл у батареї. Через 3-4 дні починають Прокл­ють насіння томатів.

Вирощування розсади в умовах СибіруЗнімаю з них плівку, залишати­ляя її на перці і Баклажов­нах (фото 2). По торцях ящі­ка є отвори, в ко­торие вертикально вставля­ються дві рейки, на які кріплю екран з лампами денного світла. Так як у нас дні короткі, та ще вікно з північного боку, розсада досвічувати по 12-16 ча­сов. Лампи постійно дер­жу над розсадою на рассто­яніі5 см. У міру її зростання лампи піднімаю. Таким способом розсаду ращу до двох-трьох справжніх чи­З точки. У міру прорости­ня перців і баклажанів прибираю плівку, і вони про­должает рости під цими ж лампами (фото 3).

Вирощування розсади в умовах СибіруКоли рослини досягають висоти 5 см, починаю піки­ження. Беру такий же по га­бариту ящик, тільки ви­сотой15 см, заповнюю його на 3/4 грунтом і починаю в нього пересаджувати ви­лайливу - найсильнішу - розсаду. На фото 4 раса­да для першої пересадки. Читав, що її не рекомен­дмуть висаджувати нахил­але чи лежачи. А я розсаду на­чину виховувати саме лежачи, можна сказати, «з пе­ленок »(фото 5, б). Починаючи з першої пікіровки, потім з другої і так до висадки на грядки. Такий спосіб по­зволяет виростити потужні рослини з сильною корені­виття системою. Під час висадки в грунт вони без паузи начи­нают рости і незабаром зацве­тануть.

Вирощування розсади в умовах СибіруЗ одного краю ящика де­гавкоту канавку до дна з укло­ном одного боку в 45 °. З пляшки з отворами акуратно проливаю її і укладаю в неї 5-8 Кусті­ков. Змочивши у дна корінці, широким совочком закритому­ваю їх на 1-1,5 смземлей з цього ж ящика. Канавка зсувається, і з нею я рабо­таю, як і з попередньою, поки ящик не заповниться. Розсаду пікірують з запасом.

Вирощування розсади в умовах СибіруДля визначення сортів на папері креслю план ящі­ка. Після пересадки подвешиваю ті ж лампи, і рас­саду росте ще 12-16 днів (фото 7,8). Підходить час другої пікіровки (фото 9). Заздалегідь починаю готувати грунт і ящики (фото 10,11). Так як в середині березня ще стоять холоди, грунт при­ходиться готувати з осені. Для другої пікіровки виготовлені спеціальні ящі­ки, в яких розсада рас­покладається в один ряд по 10-11 кущів. Таких ящиків для розсади у мене 14 штук, в - томати, в 4 - перці і в одному баклажани. Розмір ящика 12x15x130 см, всередині покритий плівкою для герметичності. З торців є при­пристосувань для установки вертикальних рейок. У них у міру росту рослин вставляються горизонтально рей­ки, до яких вони і підщепі­опиняються. Це робиться по­тому, що розсада виростає майже до метра. Якщо її не підв'язати, вкрай незручно буде переносити.

З жорсткою плівки ши­ріной20 смделаю стакан­чики, 10-12 штук, в які насипаю землю на 3-5 см. Вибрані для пересадки рослини встановлюю до­Решко на дно стаканчика на попередньо змочений­ний грунт. стаканчик ста­вим в ящик так, щоб стебло рослини «дивився» на стінку ящика (фото 12). При заповненні стаканчи­ка землею утримуємо сте­Белек вертикально, око­ло сантиметра від краю ста­кана. Заповнили і пролили водою. Таким способом пі­кіруется вся розсада. Тут знову близько половини стебла закривається землею, і він в процесі росту дасть додаткові корені. Розташування стебел рас­сади у краю ящика позволя­ет її легко поливати. Адже ящики довгі, і в цьому випадку можна легко про­сунути між стеблинками лійку для поливу (фото 13).

До цього терміну підросли перці і баклажани. В та­кі ж стаканчики наси­паю грунт до половини, з­залучати розсаду з осередків, висаджую в стакани і до­верху заповнюю їх землею. Коли все вже пересаджено, над розсадою подвешиваю 8 ламп ЛД з одним загальним рефлектором. Постійна близькість ламп до розсади не дає їй сильно витягати­ся, і вона трохи обігр­ється. У березні сонце вже починає добре гріти через вікна, відбивач днем ​​піднімаю, відкриваючи доступ сонця до рослин. Ці процедури продовжують­ся до появи перших зі­Колір на томатах (фото 14).

В кінці березня - початку квітня в теплиці вже б­кість без опалення до 20 °: можна готувати розсаду до переносу. У теплі дні, ко­да на вулиці не нижче нуля, переносимо розсаду в теплі­цу і вночі злегка подтаплі­ваем, а якщо в подальшому похмуро і холодно, то про­грев йде цілодобово. Протягом тижня розсада звикає (фото 15), адап­тируется до природного сонячного світла, і до са­мій осені на освітлення в теплиці я не витрачаю ні копалень­ки. Розсада за цей час при­Будь мужній і готова до ви­коші. По всій довжині коро­ба (вони у мене замість грядок)

землю розгрібати до кра­ям. Відв'язувати від рейок рас­саду, попередньо обри­ваю нижнє листя (фото 16, 17), залишаючи 2-3 листа перед першою пензлем. Маю розсаду в шаховому по­рядку (фото 18). Під кому з коріннями роблю заглиблюючись­ня і ставлю біля каждо­го кома мітку - маленький кілочок. Засинаю всі ці стебла і коріння тонким сло­ем компосту або перегною (фото 19).

Використовуйте позначки ориенти­ром, де розташований глав­ний корінь, для його уси­ленного поливу на 6-10 днів, а присипані стьоб­Чи тільки злегка зволожують. Невелике заглиблення і родючий грунт благо­приємно впливають на образо­вання корінців по всьому стеблу. Верхівки розсади вже на другий день подни­маються і починають активно рости, тому що основний корінь потужний і не пере­ніс ніяких пошкоджень (фото 20), а через 6-10 днів починають утворювати­ся нові корінці на при­сипав стеблах. уже че­рез три дні стебла з боків помаленьку підсипаю зем­лей і через 10 днів грядку вирівнюю. Інтенсивний полив у міток проводжу ще днів десять і увеличи­ваю полив по всій площі. Через тиждень розсада начи­нает активно цвісти, і появ­ляють зав'язі (фото 21,22).

На фото 23 томати в нача­ле липня. Це результат уні­кальной по простоті техно­логії, яка радує нас високими врожаями вже багато років (фото 24).

В. Колбин, джерело журнал «Моя прекрасна дача»