Боротьба з фітофторою

Боротьба з фітофтороюЯ дачниця зі стажем і багато чому навчилася за прожиті роки.
Розповім, які у мене помідори. Розсаду вирощую свою. Калібру насіння, замочую на 4 години на марганцівці (розчин яскраво-червоного кольору), просушують. Витримую в соку алое - таким чином вони отримують підгодівлю.
Сіянці сходять дружно. Коли з'являються два перших справжніх листка, пікірують їх в горщики, тобто в стаканчики, насипаю землі на 2/3. Коли паросток підніметься, досипаю землю. Але це потрібно робити обережно. Зверху посипаю деревною золою, тим самим оберігаючи рослину від чорної ніжки.
Бажано саджанці поливати в міру і уникати поливу холодною водою. На початку травня висаджуємо розсаду рядами на постійне місце, викладаючи землю буртиком на східну сторону.
Боротьба з фітофтороюЧерез пару днів розсаду підгодовуємо азотним добривом, я вважаю за краще - сечовиною (1 сірникова коробка на 1 відро води). Також проводимо позакореневе підживлення стимулятором росту. Томати підростуть, і коли у них буде по 5-6 листків, бризкав бордоською сумішшю. Під корінь можна підгодувати перебродившим пташиним послідом (1 півлітрова баночка на відро води), також городніми сумішами і обов'язково деревною золою. Після першої кисті потрібно (вірніше, через два тижні) ще раз обприскати бордоською рідиною (100 г синього каменю, 100 г свіжогашеного вапна).
Ще раз, через два тижні, бризкає фунгіцидом. Решту часу протягом літа я роблю позакореневе підживлення, чергуючи з обприскуванням сироваткою (1 л молочної сироватки на 10 л води).
Від фітофторозу поки вдається позбутися. А під огірки потрібно вносити з осені органічні добрива і протягом вегетації частіше насипати під коріння деревну золу. Поливаємо їх нагрітої на сонечку водою. Збираємо всю зиму лушпиння цибулі і протягом літа підгодовуємо нею огірки.
На 10-літрову банку лушпиння беремо 10 л води, заварюємо на багатті, даємо добу постояти і на Юл води додаємо 7 літрову банку луковойзаваркі. Підгодовуємо 1 разі 10 днів. А решту часу поливаємо чистою теплою водою.
Огурцов вистачило тільки, щоб влітку поїсти, а й на зиму заготовила достатньо. А сім'я у мене - 8 осіб. Кожні два тижні роблю позакореневе підживлення, додаючи 1 ч. Л. борної кислоти, а іноді і ложку меду. В середині дня, коли стоїть спека, обприскую теплою водою.
Хочу підказати, як виростити хороший урожай томатів в Нечорнозем'я. У мене теплиці немає, я вирощую томати у відкритому грунті, але в перші 2-3 тижні після висадки в грунт розсади (десь в кінці травня, це залежить від погодних умов) я ставлю дуги і накриваю плівкою.
Ретельно готую грунт, в прикореневій зоні вона повинна бути легкою. Місце, де будуть рости томати, має добре висвітлюватися сонцем і продуватися вітром.
Не слід садити поруч штамбові і високорослі томати. Тримайте томати подалі від картоплі. Яка переросла розсаду томатів садять лежачи, обриваючи частина нижнього листя. При цьому верхівка рослини повинна бути звернена на північ. При такій посадці утворюються додаткові корені.
Перед посадкою розсади томатів в кожну лунку бажано додати 10-15 г суперфосфату і 2 л насиченого розчину марганцівки.
Помідори погано переносять внесення під посадки свіжого гною. Вони жирують, утворюючи багато листя і пагонів, а дозрівання плодів запізнюється. Поливати помідори треба
рясно, але рідко.
Поливати слід тільки під корінь або в борозенки. Томати поливаю вранці, тому що в цей час вони краще засвоюють воду. У спеку поливають через 3-4 дня, коли відбувається дозрівання плодів.
До розпускання квіток кущі поливаю під корінь розчином йоду (10 крапель на 10 л води) по 0,5 л під кожен кущ.
Йод сприяє швидкому зростанню плодів, раннього їх дозрівання, поліпшення смакових якостей.
Коли грона помідорів починають червоніти, все нижнє листя обривають. Треба обривати по 2 листи 1 раз в тиждень.
Щоб зібрані плоди краще зберігалися, збираю їх в суху погоду в середині дня без плодоложа. Щоб уберегти томати від фітофтори і вершинної гнилизни, обприскую посадки 0,5-процентної хлорокисью міді або 1-процентної бордоською сумішшю. Обприскую 2-3 рази через 10 днів.