» » Як встановити стінові панелі пвх

Як встановити стінові панелі пвх

Як встановити стінові панелі пвх

Пластикові панелі з полівінілхлориду як не можна краще підходять для декоративного оздоблення внутрішніх стін і стель приміщень. Вони прості в монтажі, мають малу вагу, красивою поверхнею, вологостійкість і багатьма іншими позитивними властивостями. Про те, як встановити стінові панелі ПВХ, ми розповімо в цій статті.

Характеристики пластикових стінових панелей

Розглядаючи характеристики панелей ПВХ, хотілося б звернути увагу на позитивні властивості подібного матеріалу:

  1. Важливим плюсом пластикової обробки є її довговічність. Деякі виробники гарантують, що їх товар прослужить не менше 50 років при належних умовах експлуатації.
  2. Панелі з полівінілхлориду захищають поверхню стін від негативних зовнішніх впливів. Наприклад, штукатурне або барвисте покриття, а також шпалери доводиться раз в декілька років оновлювати. З панелями з пластику в цьому немає необхідності, періодичного протирання їх вологою губкою або дрантям буде досить, щоб стіна зберігала привабливий вигляд протягом довгих років.
  3. Панелі з полівінілхлориду представлені на ринку в різних кольорах і форматах, матеріал можна використовувати для обробки великих площин або щодо малих архітектурних елементів. Листовими стіновими панелями ПВХ можна облицьовувати великі площі виробничих приміщень, а також оформляти стіни житлових будинків і котеджів.
  4. Швидкість і легкість монтажу також можна віднести до переваг пластикових панелей. Облицювати стіну своїми руками нескладно, матеріал має малу вагу, тому роботу можна проводити і в поодинці.
  5. Матеріал, з якого побудовані стіни, не має значення, оскільки пластикову обробку можна монтувати практично на будь-які поверхні. До речі, робоче підстава не потребує ретельного вирівнювання. Само собою, помітні дефекти стін потрібно виправити, але з дрібними недоліками ПВХ панелі з легкістю впораються.
  6. При наявності на стінах такої обробки можна без проблем заховати проводку. Якщо пластикові деталі кріпляться на обрешітку або каркас, за ними утворюється вільний простір, де можна прокласти дроти.
  7. Панелі мають непогані звуко- і теплоізоляційними властивостями.
  8. Пластик добре переносить низькі температури, так що обробку можна безбоязно застосовувати в неопалюваних приміщеннях.
  9. Панелі ПВХ можуть плавитися від вогню, але процес горіння вони не підтримують.
  10. Ще однією незаперечною перевагою стінових панелей з ПВХ є їх прийнятна ціна.
  11. Пластикова обробка відноситься до екологічних матеріалів і не є небезпечною для здоров'я. Такі панелі прості в догляді і легко чистяться шляхом протирання вологою ганчіркою.
  12. Вологостійкість облицювання дозволяє застосовувати її в приміщеннях з вологим середовищем, наприклад, у ванних, туалетах, душових, кухнях, на лоджіях і балконах.
  13. В процесі монтажу панелей ПВХ майже не залишається відходів, будівельного сміття і пилу.

На будівельному ринку стінові панелі ПВХ представлені в різних розмірах. Стандартна ширина становить 100, 250 або 375 мм, а довжина - 270, 300 і 600 см.

Негативних властивостей у матеріалу не так вже й багато. Найбільш вагомий недолік полягає в тому, що за правилами пожежної безпеки використовувати пластик для обробки стін в коридорах і на сходових прольотах громадських будівель заборонено.

Як встановити стінові панелі пвх

Сфера застосування стінових панелей ПВХ

Панелями з полівінілхлориду можна облицьовувати різні поверхні: внутрішні стіни та міжкімнатні перегородки, стіни балконів і лоджій, ванних кімнат, туалетів, кухонь, душових. Водоотталкивающая здатність і морозостійкість дозволяють застосовувати матеріал для облицювання фасадів, неопалюваних кімнат і приміщень з високою вологістю. Екологічність матеріалу дає можливість використовувати його в житлових будинках, в тому числі і в дитячих кімнатах. Такі панелі нерідко можна зустріти і в будівлях громадського призначення, наприклад, в кафе, барах, офісах, банках і т.п. Іноді панелі ПВХ застосовують для створення акуратних і рівних віконних укосів.

Як встановити стінові панелі пвх

Установка стінових панелей з ПВХ

Існує три найбільш поширених способу монтажу пластикових панелей. Нижче ми докладно розглянемо кожен з методів.

Монтаж облицювального матеріалу за допомогою клею

Якщо стіни в приміщенні виконані з бетону і мають досить рівною поверхнею, встановити панелі ПВХ можна шляхом їх приклеювання. Процес цей складається з таких етапів:

  1. Насамперед робоче підстава ретельно відмивають від забруднень і пилу. Метою миття є якісне знежирення поверхні, що просто необхідно для гарної адгезії клею з бетоном і пластиком.
  2. Очищену поверхню залишають на деякий час, щоб вона повністю висохла. Потім приступають до монтажу ПВХ панелей.
  3. Для установки облицювального матеріалу часто користуються такими поширеними засобами, як клей «Титан» або «Рідкі цвяхи». Насамперед на стіну монтують стартовий профіль.
  4. Потім частина робочої поверхні покривають клейовим розчином. Прикладаючи панель до основи, її заводять в стартовий профіль, щільно притискають до бетону і тримають так кілька секунд, поки клей не схопиться.
  5. Після цього клеєм розкривають наступну ділянку стіни і прикладають до неї нову панель, заводячи її під виступ раніше встановленої деталі. Панелі ПВХ для простоти монтажу оснащені спеціальними деталями: виступом і полицею. Але є й інші елементи, з обох сторін яких розташовані пази. Ці деталі використовуються для облицювання внутрішніх і зовнішніх кутів стін.
  6. Якщо в процесі монтажу якусь панель доводиться обрізати, для цього використовують міцний гостро заточений ніж.
  7. Подібним способом обробляють всю поверхню стіни. Заключним етапом процесу є установка стельового бордюру і плінтуса.

Як встановити стінові панелі пвх

Як кріпити стінові панелі ПВХ на обрешітку

Стіни, побудовані з цегли або деревини, також можна обробити пластиковими панелями, але в цьому випадку краще монтувати облицювання на обрешітку. У сухому приміщенні, а також там, де стіни зроблені з деревини, для обрешітки також краще використовувати дерево. Розглянемо поетапну послідовність робіт:

  1. Бруси і рейки, з яких буде створюватися лати, бажано попередньо обробити захисними засобами для деревини та дати їм просохнути. Встановлювати дерев'яні елементи потрібно паралельно поверхні підлоги. Між окремими рейками слід дотримуватися відстань в 30-40 см. Що стосується товщини і ширини дерев'яних елементів, то ці показники можуть бути довільними. Якщо між стіною і панелями планується прокласти електропроводку або шар теплоізоляції, то краще вибирати рейки товстіший.
  2. Обрешітку на дерев'яні стіни монтують за допомогою саморізів, обов'язково перевіряючи рівність конструкції будівельним рівнем. Рейки в потрібних місцях легко можна підрівняти ножем або рубанком.
  3. На рівно встановлену обрешітку фіксують панелі з ПВХ, закріплюючи їх цвяхами, невеликими саморізами або металевими скобами. Скоби забиваються в каркас степлером. Останній тип кріпильних елементів на даний момент вважається найпопулярнішим, оскільки роботу можна виконати досить швидко.
  4. Установку панелей починають з кута кімнати, просуваючись у напрямку до вікна або дверного отвору. В процесі монтажу результат періодично перевіряють рівнем.

Як встановити стінові панелі пвх

Монтаж стінових панелей ПВХ на металопрофіль

До стін, побудованим з цегли, шлакоблоків або інших сучасних матеріалів, можна кріпити пластикові панелі за допомогою каркаса з металевого профілю. Плюсом такого методу є те, що вирівнювати робоче підстава перед обробкою немає ніякої необхідності. Каркас допоможе приховати різноманітні дефекти стін і в підсумку поверхню все одно буде виглядати рівною і акуратною.

Обрешітку створюють зі стандартного оцинкованого профілю, який часто застосовується для монтажу гіпсокартонних конструкцій. Для подібної роботи необхідно запастися такими інструментами:

  • будівельним рівнем і схилом;
  • драбиною;
  • лінійкою і рулеткою;
  • косинцем;
  • перфоратором, бурами;
  • ножем і болгаркою;
  • фломастером або олівцем;
  • викрутками різного типу і розміру.

Процес установки панелей на стіну можна описати у вигляді послідовності етапів:

  1. За допомогою будівельного рівня на стіні знаходять саме виступає місце. Від цього місця відміряють відстань, на якому будуть розташовуватися панелі. Це відстань відзначають точками на стіні, розташованої перпендикулярно. Щоб зробити каркас рівним, частини металопрофілю встановлюють з використанням так званих прямих підвісів.
  2. Наступний етап робіт - монтаж направляючого UD профілю, який розташовують уздовж всієї поверхні стін. Рівність установки в процесі роботи перевіряють рівнем. Таким же способом на стіну монтують CD профіль, використовуючи прямий підвіс. Подивись фіксують на робочому підставі саморізами, попередньо укрутивши в стіну дюбелі. Деталі каркаса з'єднують між собою короткими саморізами.
  3. Спорудивши металевий каркас по всій поверхні стін, виконують кріплення стінових панелей ПВХ. У тих місцях, де будуть розташовані розетки, в облицювальній матеріалі заздалегідь проробляють отвори відповідного розміру. Першу деталь заводять в UD профіль і прикріплюють її до СD профілю в декількох місцях. Наступну панель з'єднують з першою, заводячи її виступ в полку попередньої деталі. Потім матеріал точно також фіксують саморізами. Подібним способом облицьовують всю поверхню стін. Якщо необхідно, крайні деталі підрізають гострим ножем до потрібного розміру.
  4. Останнім етапом на стіні монтують стельові бордюри і плінтуси.

Як встановити стінові панелі пвх

Стінові панелі ПВХ, фото:

Як встановити стінові панелі пвх

Як встановити стінові панелі пвх

Як встановити стінові панелі пвх

Як встановити стінові панелі пвх

Монтаж стінових панелей ПВХ. Відео: