Різноманітність декоративних квітучих рослин в сучасному садівництві настільки велике, що часом навіть досвідчені і знають ландшафтні дизайнери та садівники не можуть зробити вибір на користь однієї чи іншої культури. Багато хто віддає перевагу більш ефектним і екзотичним чагарниках, інші ж, і їх більшість, віддають свою перевагу всім знайомим і зрозумілим рослинам, догляд за якими досить простий і необтяжливий. Саме до таких культур можна віднести жасмин садовий або бузок - рослина, про який знають всі.
Звичайно, справжній жасмин виростити в умовах нашого клімату практично неможливо, але його можна цілком замінити жасмином садовим. Сьогодні існує велика вибір різних сортів бузку, серед яких особливою популярністю користується жасмин «Снігова буря», посадка і догляд за яким під силу навіть початківцю садівникові.
У цій статті розглянемо особливості та докладний опис чагарнику жасмину садового «Снігова буря», а також варіанти його використання в ландшафтному дизайні. Наведемо основні правила і нюанси агротехніки вирощування жасмину даного сорту в відкритому грунті.
Особливості та морфологічний опис жасмину Снігова буря
Початок літа ознаменує чарівний аромат садового жасмину, який наповнює ділянку приємним і всім знайомим запахом. Звичайно, виростити в своєму саду справжній теплолюбний жасмин не представляється можливим, тому садівники звернули свою пильну увагу на садовий жасмин або бузок. Ця рослина зовні дуже схоже не оригінальна рослина, але на відміну від нього має гарну морозостійкість. Спільними ж рисами можна вважати схожий білий відтінок суцвіть і їх аромат.
Жасмин садовий є листопадний або напівлистопадні чагарник з великого сімейства Гортензіевие. Ця рослина має іншу назву - «бузок» або з латинського Philadelphus. Дане визначення чагарнику з'явилося на честь царя Стародавнього Єгипту Птоломея Филадельфа. Народна назва бузок походить від того, що з щільної деревини з м'якою серцевиною робили чубуки і мундштуки для курильних трубок. Природним ареалом проживання цього декоративного чагарника вважається територія Північної Америки, Європи і Східної Азії. На сьогоднішній день декоративні чагарники садового жасмину радують величезною різноманітністю сортів, які відрізняються особливостями зовнішнього вигляду, а також розмірами і відтінками суцвіть. Жасмин Снігова буря - один з найпопулярніших сортів рослини, який являє собою яскраве рослина з махровими великими квітами. Свою назву ця рослина отримало через те, що під час цвітіння чагарник повністю покривається білими суцвіттями, немов укатані снігом. Садовий жасмин Снігова буря - чагарник, який давно полюбився садівникам і ландшафтним дизайнерам, які використовують цю рослину для прикраси ділянок.
Опис жасмину Снігова буря:
- Жасмин садовий Снігова буря - це красивий декоративний чагарник, який належить великого сімейства Гортензіевие і вважається одним з найяскравіших і ефектних рослин для прикраси садового ділянки. Даний сорт є роботою вітчизняних селекціонерів.
- Рослина має компактну чагарникову форму, що дозволяє вигідно використовувати жасмин даного сорту в ландшафтному дизайні.
- Коренева система цієї рослини представлена потужним і розгалуженим кореневищем, яке дозволяє чагарнику добре пристосовуватися до різних грунтів і кліматичних умов зростання.
- Жасмин Снігова буря вважається одним з самих низькорослих сортів цієї культури, саме тому садівники використовують даний чагарник для прикраси бордюрів і садових доріжок. В середньому чагарник жасмину садового Снігова буря в висоту становить 1,5 м, іноді рослина може виростати і до 2-2,5 метрів.
- Ця рослина може похвалитися досить швидкими темпами зростання. У рік кущик заввишки може виростати приблизно на 40-50 см, а в ширину розростається до 20 см.
- Чагарник жасмину цього сорту має компактну, злегка розкидисту і щільну форму. У молодому віці рослина формується прямостоячими гнучкими пагонами, які триматися практично вертикально. З віком же гілки набувають злегка вигнуту форму і формують гарний розлогий чагарник. Пагони тонкі, гнучкі, покриті сіруватою корою.
- Пагони чагарнику густо вкриті листям овальної форми. Листова пластина гладка, рівна, яскраво-зеленого відтінку, який восени стає жовтим. Листя середнього розміру до 4 см в довжину з явно вираженим загостреним кінцем. Під час цвітіння листя практично не видно з-за великої кількості махрових квітів.
- Особливо декоративним чагарник стає під час цвітіння. Сорт жасмину Снігова буря відноситься до групи різновидів даної культури з махровими квітами. Одна квітка в діаметрі може становити приблизно 4-5 см, іноді махровий квітка може досягати 8-9 см.
- Квітка складається з злегка вигнутих білих пелюсток.
- Квіти збираються в пишні суцвіття по 7-9 кольорів, іноді в суцвітті може перебувати до 15 махрових бутонів.
- Цвітіння жасмину Снігова буря починається приблизно в кінці червня або на початку липня і триває протягом місяця.
- Головною відмінною рисою цього сорту садового жасмину вважається запах, який виділяють квіти декоративна рослина. Якщо у інших сортів бузку явно жасминовий аромат, то чагарники Снігова буря порадують чітким суничним ароматом. Якщо закрити очі і вдихнути аромат садового жасмину цього сорту, то можна уявити собі суничну поляну.
- Під час цвітіння весь чагарник даного сорту садового жасмину нагадує чагарник після великого снігопаду - він немов обліплений сніжками.
- Сорт Снігова буря користується величезною популярністю серед садівників через свою відмінною морозостійкості. Чагарники прекрасно витримують кліматичні умови середньої смуги Росії.
Використання жасмину Снігова буря в ландшафтному дизайні
Жасмин сорти Снігова буря вважається царицею садової ділянки. Ця рослина незмінно користується популярністю серед садівників і дизайнерів завдяки своєму яскравому зовнішньому вигляду і невибагливості у догляді. Сьогодні цей декоративний чагарник використовується в різних варіантах прикраси присадибних ділянок. Розглянемо основні особливості застосування жасмину садового Снігова буря в саду і на ділянці.
- Перш за все чагарники жасмину цього сорту чудово виглядають в одиночних посадках. Це пов'язано з компактною і щільною формою крони, завдяки чому кущик виглядає дуже красиво і ефектно. Якщо посадити такий жасмину на тлі газону або близько будівель, вийде дуже яскрава садові композиція.
- Жасмин Снігова буря, завдяки своєму невисокому зросту, часто використовується садівниками для обрамлення садових доріжок і бордюрів. До того ж ці кущики часто висаджуються для створення акуратною і пишною живоплоту для зонування своєї ділянки.
- Ефектно виглядають чагарники жасмину садового Снігова буря в групових посадках, де використовуються різні листяні і хвойні декоративні рослини різного розміру і періоду цвітіння.
- Також красивого виглядають посадки жасмину цього сорту близько альтанок, терас або садових лавок. До того ж цю декоративну культуру можна використовувати для створення міксбордерів і альпійський гірок в поєднанні з різними рослинами і квітами.
- Жасмин Снігова буря завдяки своєму яскравому весняному увазі може бути використаний як центральний елемент будь-якої садової композиції.
- Крім цього чагарники садового жасмину даного сорту з махровими квітами вирощуються садівниками для зрізання.
Всі вищенаведені варіанти можна використовувати відповідно до ваших бажань і можливостей. Більш наочно побачити всі особливості застосування декоративного чагарнику в ландшафті можна на наступних фото жасмину Снігова буря:
Розмноження жасмину Снігова буря: найпоширеніші способи
При вирощуванні жасмину садового або чубушника Снігова буря не виникає ніяких проблем, так як ця рослина всім відоме своєю невибагливістю у догляді і гарної адаптацією до різних кліматичних умов. При цьому кожен садівник може спробувати розвести це декоративна рослина на своїй ділянці. Для цього досить використовувати відповідні способи розмноження жасмину, серед яких найпопулярнішими і поширеними вважаються насіннєве розмноження, живцювання, поділ куща і розмноження відводками. Розглянемо основні особливості методів розмноження жасмину Снігова буря.
Насіннєве розмноження
- Цей спосіб розмноження використовується не так часто для розведення сорту жасмину садового Снігова буря, так як в результаті молоді чагарники втрачають свої сортові особливості.
- Перш за все перед початком розмноження необхідно подбати про придбання або зборі посадкового матеріалу. Якщо на вашій ділянці вже ростуть кущик жасмину цього сорту і ви просто хочете попрактикуватися в насінному розмноженні і отримати відразу велику кількість саджанців, потрібно дочекатися повного дозрівання плодів. Після чого їх зривають, ретельно просушують.
- Насіння жасмину Снігова буря потребують обов'язкової стратифікації, яка збільшить відсоток сходів. Для цього насіння необхідно змішати з вологим піском і торфом і помістити в контейнер. який зберігається в овочевому відділі холодильника протягом двох місяців приблизно в кінця грудня або з січня.
- Десь в березні необхідно підготувати відповідні контейнери, які попередньо наповнюються живильним грунтом, що складається з листової землі. перегною і торфу в співвідношенні 1: 1: 2.
- Зверху на грунт висівають стратифіковані насіння, які зверху присипають тонким шаром чистого піску.
- Весь контейнер обов'язково необхідно прикрити плівкою або склом.
- Помістіть контейнери на сонячне місце. При цьому за посівами необхідно ретельно доглядати, тобто обприскувати їх 2-3 рази в день.
- Приблизно через 1,5-2 тижні з'являться перші сходи, після чого скло можна прибрати.
- Коли у сіянців з'являться пара міцних листочків, молоді рослини можна висаджувати у відкритий грунт в спеціально підготовлене місце з захистом від сонця.
Розмноження живцями
- Даний спосіб розмноження використовується найчастіше садівниками, так як він дозволяє отримати відразу велику кількість саджанців практично з 100% укореняемость.
- Перш за все необхідно задуматися про заготовлянні посадкового матеріалу. Нарізати черешки потрібно з розвинених великих пагонів. Однак не варто брати ростові пагони з порожниною всередині, де в процесі вкорінення може утворюватися гниль. Для цієї мети найкраще підходять однорічні зелені живці з п'ятою.
- Попередньо всі живці необхідно обробити стимуляторами росту. Для цього їх поміщають в ємність з корнеобразователем приблизно на 12 годин.
- Далі підготуйте відповідні контейнери, які необхідно наповнити живильним грунтом, який повинен складатися з листової землі, перегною і піску. Поверхня ретельно зволожується, після чого можна вкорінювати живці.
- Зелені живці укорінюються на глибину приблизно на 0,5 см при відстані 40 на 10 см.
- Зверху посадковий матеріал необхідно накрити плівкою або склом. Можна скористатися пластиковими пляшками або скляними банками.
- До моменту повного вкорінення живці обов'язково необхідно часто обприскувати і провітрювати.
Розмноження відведеннями
- Ще одним способом вегетативного розмноження жасмину сорти Снігова буря є розмноження відводками. Багато садівники віддають перевагу саме йому, так як відсоток приживлюваності відведень становить 50-80%.
- Рекомендується проводити таке розмноження відразу після омолоджуючої обрізки, коли на кущику залишаються невисокі молоді пагони.
- В першу чергу необхідно вибрати на рослині бічні міцні і здорові паростки, після чого під ними ретельно підготувати грунт. Грунт необхідно перекопати і розпушити, далі зробіть під вибраними пагонами неглибокі канавки.
- Пригніть молоді пагони в канавки і обережно зафіксуйте їх спеціальними скобами або звичайним дротом.
- Далі відведення присипають грунтом, залишивши на поверхні тільки верхівки.
- Протягом всього сезону за відводками необхідно доглядати, поливати і рихлити грунт. А вже навесні молоді рослини з розвиненою кореневою системою можна відокремлювати від материнського чагарнику.
Розмноження діленням куща
- Такий спосіб також користується популярністю. Особливо він актуальний, коли необхідно оновити сильно розрісся чагарник.
- Проводити розмноження діленням куща рекомендується навесні до моменту початку сокоруху або ж восени.
- Перш за все потрібно рясно полити чагарник жасмину Снігова буря, після чого лопатою обкопавши його з усіх боків.
- Акуратно витягніть рослина і покладіть його на поверхні, злегка обтрусіть грунт з корінців.
- Далі за допомогою гострого секатора або лопати кореневище потрібно розділити на кілька частин таким чином, щоб у кожної деленкі були здорові паростки і нирки відновлення зростання.
- Отримані деленки необхідно відразу ж висаджувати в заздалегідь підготовлені місця, щоб виключити пересихання коренів.
Посадка жасмину Снігова буря - поетапне опис процесу
Жасмин садовий Снігова буря вважається одним із самих невибагливих декоративних рослин, які можна вирощувати на території Росії. ля того, щоб отримати на своїй ділянці красива рослина, досить дотримуватися основних правил посадки і догляду за цією культурою, а також чітко слідувати етапах вирощування жасмину сорти Снігова буря. Перш за все важливо придбати якісні і здорові саджанці рослини і вибрати на своїй ділянці підходяще місце для посадки. Розглянемо основні особливості всіх етапів посадки.
Етап 1. Вибір і придбання посадкового матеріалу
- В першу чергу кожен садівник повинен задуматися про придбання якісного посадкового матеріалу, який зможе прижитися на вашій ділянці без проблем.
- Рекомендується купувати саджанці тільки в спеціалізованих садових центрах або агрофірмах, які професійно займаються розведенням рослин. Тут можна купити не тільки саджанці, а й отримати грамотну консультацію.
- У професійних розплідниках саджанці найчастіше продаються в контейнерах із закритою кореневою системою. Іноді можна зустріти рослини з відкритими корінням, проте в цьому випадку висаджувати їх у грунт необхідно відразу після покупки, так як їх коріння можуть засохнути.
- Досвідчені садівники не рекомендують купувати саджанці на стихійних ринках або у доріг, де вам можуть продати неякісний посадковий матеріал.
- Перед покупкою обов'язково перевірте саджанці. Перш за все на верхній його частині не повинно бути видимих пошкоджень, пожовклим листя або ознак хвороби. Грунт в контейнері повинна бути чистою і зволоженою, без слідів цвілі.
Етап 2. Вибір місця посадки жасмину Снігова буря і підготовка грунту
- Наступним кроком підготовки до посадки є правильний вибір місця на своїй ділянці. Від цього буде залежати подальше зростання молодого рослини.
- Щоб рослина в повну силу порадувало вас своїм яскравим зовнішнім виглядом і пишним цвітінням, важливо ретельно зайнятися пошуком місця.
- Жасмин Снігова буря прекрасно себе почуває на відкритому сонячному місці, де квіти будуть більшими.
- Саджанці можна посадити і в невеликій тіні, яка повинна закривати рослина нетривалий час. Якщо посадити саджанці в повній тіні, то цвітіння буде мізерним.
- Обраний вами місце обов'язково повинно бути захищене від сильного вітру і протягів.
- Найкраще висаджувати жасмин на невеликій височині, так як рослина може постраждати від застою вологи у коренів.
- Рослина не виносить близького залягання грунтових вод.
- З усіх сортів жасмину садового Снігова буря найбільш невимоглива до поживності грунту. Однак при посадці саджанців все таки рекомендується внести добрива.
- Перед посадкою грунт в обраному місці обов'язково необхідно перекопати приблизно на багнет лопати, удобрити і розрівняти поверхню, насичуючи грунт киснем.
Етап 3. Процес посадки жасмину Снігова буря
- Висаджувати саджанці у відкритий грунт рекомендується восени приблизно в середині вересня або ж навесні, проте в даному випадку це потрібно зробити до моменту розпускання бруньок на деревах.
- Перш за все необхідно підготувати посадкові ями для посадки саджанців. Їх глибина і діаметр повинні складати приблизно 60 см. При цьому важливо дотримуватися і відстань між лунками, якщо ви висаджуєте кілька рослин поруч. Під час висадки живоплоту, дотримуйтесь відстань між саджанцями в 50-70 см. В іншому випадку між окремими кущиками має бути приблизно 100 см.
- Далі на дно кожної посадочної ями необхідно насипати дренажний шар. Для цього найкраще використовувати бита цегла або гравій, який запобігатиме застій вологи у коренів.
- Після цього на дренаж насипте невелику кількість живильного ґрунту, що складається з піску, листової землі і перегною.
- Найкраще готувати посадочні ями приблизно за 1 тиждень, щоб грунт встигла осісти.
- У день посадки рясно полийте саджанці в контейнерах, щоб полегшити надалі витяг.
- Помістіть молоді рослини в ями і присипте їх грунтом, акуратно притискаючи руками.
- Присипати потрібно таким чином, щоб коренева шийка була на одному рівні з поверхнею землі. Після посадки саджанці рясно поливають приблизно 2-3 відрами води, після чого додайте трохи сухої землі.
Агротехніка вирощування жасмину Снігова буря: секрети і нюанси догляду
Судячи з численних відгуків, жасмин Снігова буря не вимагає особливих умов при його вирощуванні, а з найпростішими діями впорається навіть початківець садівник.
- Полив. Жасмин сорти Снігова буря погано переносить посуху, тому потребує регулярного і рясного поливу. Протягом всього вегетативного періоду під кожен кущ необхідно виливати приблизно по 2-3 відра води щотижня. Під час цвітіння кількість поливів необхідно збільшити і поливати кущики практично кожен день.
- Розпушування і мульчування. Після кожного поливу рекомендується ретельно розпушувати грунт у пристовбурних кіл, щоб наситити грунт киснем. Одночасно потрібно видаляти всі бур'яни. Рекомендується також замульчувати пристовбурні кола, щоб уникнути перегріву кореневої системи. При наявності мульчі скорочується кількість поливів і розпушування. В якості мульчі можна використовувати торф або тирсу.
- Підживлення. Ця рослина благотворно відгукується на внесення добрив. Можна використовувати натуральні продукти. Навесні рекомендується застосовувати гнойову рідину в пропорції 1 до 10. Відразу після цвітіння можна удобрити кущики деревною золою. З 4 роки після посадки можна застосовувати магазинні добрива. Навесні рекомендується вносити комплексні мінеральні добрива з розрахунку 30 грам суперфосфату, 15 грам сечовини і 15 грам сірчанокислого калію на 1 відро води, якого вистачить на два рослини.
- Обрізка рослини. Для отримання красивого і пишного кущика важливо щороку проводити обрізку. Так як цвітіння відбувається на міцний пагонах минулого року, важливо видаляти всі слабкі гілки. Саме тому відразу після цвітіння необхідно обрізати всі відцвілі гілки до нижніх міцних гілок. Щороку також необхідно проводити санітарну обрізку, в процесі якої віддаляються всі пошкоджені гілки. Періодично потрібно проводити омолоджуючу обрізку, в процесі якої кілька стовбурів обрізають до 30 см, решта ж вирізають під корінь.
- Укриття рослини на зиму. Жасмин садовий Снігова буря має гарну зимостійкістю, тому в укритті не потребує, за винятком молодих рослин, які в перші роки можна злегка вкривати опалим листям і тирсою.
Садовий жасмин сорти Снігова буря - яскравий представник роду, який володіє яскравим зовнішнім виглядом і невибагливістю у догляді. Посадивши таку рослину на своїй ділянці, ви протягом місяця будете насолоджуватися чудовим цвітінням і ніжним суничним ароматом.