Шкідники на заміській ділянці можуть грунтовно зіпсувати життя його власнику. Тим не менш, якщо такі завелися на ваших земельних сотках - не варто впадати у відчай, а слід боротися з ненависними згубниками рослин. Щоб перемогти напасти слід знати кожного шкідника «в обличчя». Сьогодні стаття розповість про те, які бувають шкідники заміських ділянок і як з ними боротися.
Поширені види шкідників заміських ділянок
Якщо ви володієте дачною ділянкою то, швидше за все, вам не раз доводилося стикається з проблемою шкідників. Найбільш поширені з них приведені нижче, також є фото шкідників.
Совка
Совки представляють собою невеликих гусениць довжиною близько 40 міліметрів з групи листогризучих. Після дорослішання вони перетворюються в непоказних сірих метеликів. Це один з найпоширеніших видів шкідників саду. Більш того, через свою ненажерливість вони представляють достатню велику небезпеку для рослин. Зимують совки в стадії яєць, гусениць або лялечок. У холодну пору року зариваються в землю на глибину до 35 сантиметрів. Навесні, з першими променями сонця, гусениці переміщаються в поверхневий шар грунту. Тут вони заляльковуються і розвиваються в своєму «скафандрі» майже місяць. Перші метелики вилітають в кінці травня. Років здійснюється до початку серпня. Шкоди завдають всім без винятку овочевим культурам.
Є кілька способів боротьби з цим шкідником. А найкраще вживати всі перелічені нижче заходи в комплексі.
- Прибирати все бур'яни і дикорослі рослини на ділянці.
- Проводити збір гусениць ручним способом.
- Після збору врожаю здійснювати глибоку перекопування грунту, знищувати виявлені лялечки.
- Зрошувати рослини настоянкою з квітучої полину. Приготування: змішати 250 грам подрібнених листя полину зі склянкою деревної золи і столовою ложкою рідкого мила. Залити отриману суміш десятьма літрами окропу і настоювати до охолодження рідини.
- Застосовувати на ділянці біопрепарати:
- лепидоцид (інсектицидний біопрепарат);
- битоксибациллин (рідина для обприскування культур. До складу входять бактерії і білкові кристали).
Белокрилка
Білокрилки є маленькими комахами довжиною до двох міліметрів. Вони мають жовте тільце і дві пари білих крил вкритих глянсовим сяйвом. Це свого роду мініатюрна моль. Личинки виглядають як плоскі овали зеленуватого кольору. Білокрилки присмоктуються до зеленому листю і таким чином живляться соком рослини. При великій чисельності можуть не тільки зіпсувати зовнішній вигляд саду, але і пошкодити деякі рослини. Найчастіше ці противні мошки ховаються на тильній стороні аркуша. Так їх відходи потрапляють на верхню сторону листка і перетворюють його в «чернь». Більш того, білокрилки переносять деякі вірусні інфекції.
Найчастіше білокрилку можна побороти такими способами.
- На початкових стадіях слід змивати комах рясним потоком води.
- Допомагає обприскування настоєм часнику. Приготувати його можна змішавши 300 грам перетертих зубчиків часнику з літром води. Наполягати слід протягом трьох-п'яти днів. Перед початком зрошення культур розвести 10 грам отриманого концентрату з літром води.
- При запущених станах обприскуйте рослини препаратами «Мосплан» або «Фосбецід».
Попелиця
На багатьох заміських ділянках попелиця - поширене явище. Це дрібні м'які на дотик комахи загону равнокрилих розміром до 2,5 міліметрів. Невелике тільце має яйцеподібну форму. Існують як безкрилі, так і крилаті особини. Попелиця шкодить молодим паросткам рослин. Комахи присмоктуються до них і харчуються соком. В результаті культура отримує мало поживних речовин і припиняє розвиток. Найчастіше рослина, уражене попелиць дуже легко розпізнати. Ці комахи розміщуються групами, починаючи від листя і закінчуючи цвеножкой. В результаті навали попелиці, рослина навіть може захворіти. Це відбувається через недостатність в культурах ресурсів для боротьби з вірусами. Крім того, самі комахи зазвичай є переносниками інфекцій.
Обробити від шкідників рослини можна кількома способами.
- Як тільки попелиця з'явилася (можна відстежити візуально перевіряючи рослина) проводите ручну обробку, тобто просто тисніть пальцями.
- Паралельно проводимо обробку від чорних мурашок - вони є першими рознощиками попелиці.
- У суху погоду позбавляємося від попелиці за допомогою крутого мильного розчину. Для його приготування потрібно розмочити 30 грам господарського мила в 15 літрах води.
- Обробляємо рослини деревною золою або пилом тютюну.
- При численних колоніях застосовуємо контактно-кишкові інсектициди «Фитоверм» або «Актеллік».
Слимаки
Слимаки є гермафродитом, тобто поєднують в собі і чоловічі, і жіночі ознаки. Одна особина зазвичай відкладає до 400 яєць, які ретельно зариваються в грунті на глибину до 10 сантиметрів. Найбільша небезпека цих неприємних істот криється в тому, що вони починають шкодити рослинам з ранньої весни, при цьому не перебираючи культурами. Пошкодження, які завдають слимаки дуже специфічні: в листі вони вигризають нерівні дірки, залишаючи недоторканими великі жилки і стебло рослини. Також ці шкідники пошкоджують фрукти і овочі, прогризаючи отвори глибоко всередину.
Існує кілька способів боротьби зі слимаками.
- Найефективніший спосіб позбавлення від слимаків - ручне збирання (здійснювати його потрібно обов'язково в рукавичках). Найкраще для цього заходу підходить сира погода, коли молюски особливо активні.
- Приберіть з території всі наявні великі камені, дошки, опал листя - це місця проживання слимаків в жаркий період дня.
- Щорічно ретельно перекопувати ділянку, щоб уникнути пустот в грунті.
- Простежте за тим, щоб восени, після збору врожаю на території не було ніякої рослинності - так ви залишите шкідників без їжі в період розмноження.
Капустянка
Капустянка - багатоядні комаха темного кольору. Зростає до 15 сантиметрів, має крила і потужні передні лапи. Мешкає в сирих темних місцях (особливо часто влаштовують гнізда в гної). Капустянка риє горизонтальні проходи всередині грунту. За ним її легко можна виявити. Якщо після поливу по периметру ділянки спостерігаються неглибокі борозни - у вас точно завівся даний шкідник. Капустянка поїдає практично все: від розсади і насіння до коренеплодів, бульб і плодів. За ніч одна особина може знищити до 20 кущів розсади. Погодитися, не малий збиток.
Є традиційний метод боротьби з Медведков.
- Слід розчинити 25 грам вафатокса, 10 мілілітрів БІ-58 і три капсули регента в трьох літрах гарячої води. Додаємо в цю суміш сирої горох. Суть полягає в тому, що горох насичується отрутами. Далі набряклий горох ранньою весною розкидаємо по заміському ділянці. Протягом наступних 20 днів збираємо мертву медведку з території ділянки.
- В якості профілактики восени закопайте на території ділянки відра з гноєм. Ранньою весною викопайте їх і спалите гній разом з невилуплених яйцями капустянки.
Проволочник
Дротяники представляють собою щільні личинки розміром до 5 сантиметрів. Відкладають в тріщини на грунті білі круглі яйця. Після закінчення трьох-п'яти років з них вилуплюються жуки-ковалики. В цілому дротяники завдають шкоди кореневій системі. Вони поїдають бульби рослин. Також не рідко личинки проникають в стебло рослини і харчуються їм зсередини.
Способи позбавлення від дротяників.
- Ручний збір. Знищення личинок під час перекопування заміської ділянки.
- Перекопка ділянки перед настанням заморозків.
- При зборі врожаю обов'язково видалити з території всі залишки коренеплодів.
- Проводити періодичне вапнування грунтів і удобрювати грунт мінеральними добривами.
- У запущених ситуаціях можна використовувати препарати Каліпсо, Базудин або Діазінон.
Хрущ (личинка Майського жука)
Хрущі виглядають як досить великі м'ясисті личинки вигнуті дугою. Дорослі личинки з настанням весни харчуються нирками і листям плодових дерев. Вони є найпоширенішими шкідниками саду. Личинки розвиваються близько п'яти років в землі. Там вони виявляють сильне обжерливість: поїдають молоді корінці і старі коріння. Хрущі є дуже небезпечними шкідниками дерев, адже порушуючи кореневу систему, часто призводять до загибелі рослини.
Способи боротьби з личинками Майського жука.
- Найбільш ефективний захід боротьби - ручне збирання.
- Також допомагає регулярна перекопування ділянки.
- Обов'язково знищуйте все бур'яни і дикорослі рослини з грядки.
- Обробляйте найбільш проблемні, на ваш погляд, зони розчином нашатирного спирту. Поливайте землю під кущами 25 мілілітрів спирту в складі 115 літрів води.
- Удобрюйте грунт містять хлор препаратами.
Колорадський жук
Швидше за все, ця комаха відомо кожному дачникові. Колорадський жук є Листоїди. В основному він несе загрозу картоплі, помідорів і баклажанів. Жук має овальну форму з твердими надкрильямі. Личинки представляють собою м'яких помаранчевих комах з трьома парами лап і чорною головою. Колорадські жуки проводять холодну пору року в грунті. Коли грунт прогрівається, вони виповзають назовні і починають об'їдати листя. Там же проводять і кладку яєць, даючи життя безлічі живучого потомства.
Кілька способів боротьби зі шкідником.
- Ручний збір жука. Знищення його у відрі з окропом.
- Обробка рослин контактно-кишковими інсектицидними препаратами.
- сівозміну.
- Обробка рослин «бітоксибациллін», «Танрек», «Бікол» або «інтавір».
Класифікація засобів для боротьби зі шкідниками
Всі, хто стикався з проблемою шкідників на своїх заміських ділянках, знає - це справа вимагає багато сил і терпіння. Якщо на ваших грядках з'явилися листя в дірочку, над'еденние плоди або інші процеси в'янення рослин, слід звернутися до спеціально розробленим для знищення шкідників препаратів. У сучасному світі їх ділять на три види.
Біологічні засоби
Біологічними помічниками в боротьбі з шкідниками є бактерії, тварини і птахи. Вони здатні об'їдати Шкодник не пошкоджуючи рослину. Крім того, біологічні засоби яваляется абсолютно екологічно безпечними для людини. Біоактивні препарати можна застосовувати протягом усього періоду росту рослин, вони абсолютно нешкідливі навіть за кілька днів до збору врожаю. В основі розчинів - віруси і бактерії, які небезпечні для тих чи інших видів шкідників. Наприклад, поширені «Бітоксибацилін», «Лепідоцид» і ін.
Хімічні засоби
Хімічні препарати є найпотужнішими засобами обробки від шкідників. Але, на жаль, вони також негативно позначаються на рослинах і самій людині. Тому, якщо ви застосовуєте хімічну обробку, ретельно дотримуйтесь всіма правилами, написаним на упаковці. В основі даних препаратів знаходяться реагенти штучного походження, іншими словами - отрута. Ніколи не обробляйте культури за кілька днів до збору врожаю. Цим ви ризикуєте отруїти самі себе. Приклади хімічних засобів: «Медветокс», «Мухоїд», «Грім», «Екотрап» і ін.
Технічні засоби
Сьогодні найсучасніші і дієві технічні засоби грунтуються на впливі звукових і акустичних хвиль. Це електронні ультразвукові та біоакустичні пристрою. Вони володіють ергономічними, естетичними і що найважливіше, екологічними властивостями. Радує також термін експлуатації таких препаратів - в середньому 10-15 років. Всі пристрої даного типу мають дуже сильний вплив. При тривалому контакті на людину можуть викликати головний біль і стомлюваність, тому розташовувати їх слід не ближче п'яти метрів від людей.
Якими б не були ваші методи боротьби з шкідниками, головне, бути в безпеці самому. Тому уважно вивчайте інструкції користування засобами і не відступати від неї не на крок.