» » » Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна - одне з найпопулярніших плодових дерев. Прекрасна врожайність, смачні плоди і невибагливість цієї культури роблять її постійним гостем в дачних садах. Про те, як виростити черешню Крупноплодную своїми руками, розповімо далі.

Черешня великоплідна: опис

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна - штучно виведений сорт. Він був отриманий шляхом запилення сорту черешня великоплідна біла Наполеон сумішшю пилку сортів Валерій Чкалов і Ельтон Жабуле.

Характеристики та особливості культури:

  • Дерево крупноплідної черешні досягає 5 м у висоту. Крона - кулястої форми, облиственность середня. Зростає дерево дуже швидко і починає плодоносити вже на 4 рік після посадки.
  • Листя великі, витягнуті, загострені догори. Їх краю дрібно зазубрені. Колір листа темно-зелений.
  • Цвіте великоплідна черешня білими великими квітками на букетний гілочках.
  • Плоди досить великі круглої форми. Їх вага може досягати 15-18 г. Шкірочка і м'якоть темно-червоного або бордового кольору. Мають дуже м'яким кисло-солодким смаком.
  • Крім відмінного смаку, плоди черешні містять дуже велику кількість вітамінів і корисних речовин, які добре допомагають при серцево-судинних захворюваннях.

Крупноплодная черешня відноситься до частково самозапилюватися сортам. Тому для підвищення врожайності рекомендується висаджувати поруч черешню Крупноплодную-запильник наступних сортів:

  • Валерій Чкалов.
  • сюрприз.
  • Дайбера чорна.
  • Францис.
  • Якщо дерево одне, йому необхідна процедура додаткового запилення.

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Найбільш великоплідні сорти черешні є:

  • бичаче серце.
  • Дайбера чорна.
  • італійка.

Посадка черешні крупноплідної

Терміни посадки черешні крупноплідної

Правильна посадка черешні - половина успіху в її вирощуванні і запорука гарного і якісного врожаю. Так як це дерево є теплолюбних і погано переносить морози, посадку черешні в переважній кількості випадків проводять навесні, коли грунт повністю відтане. При осінній посадці пагони саджанця можуть не витримати морозів, і паросток гине. Найбільш оптимальним періодом для посадки черешні в середній смузі є середина-кінець квітня.

Вибір саджанців черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Для того щоб саджанець розвивався правильно і давав очікуваний результат, необхідно знати правила його вибору. На жаль, дуже часто початківці садівники роблять помилки при виборі посадкового матеріалу, що згодом призводить поганого розвитку дерева, плодам низької якості або швидкої загибелі саджанця.

Правила вибору саджанців черешні досить прості:

  • Для посадки в однаковій мірі підходять як однорічні, так і дворічні саджанці. Коренева система у них може бути і відкритою, і закритою. Вибирати черешню для посадки слід в спеціалізованих магазинах або розплідниках. В цьому випадку можна розраховувати на хорошу якість матеріалу.
  • Висаджувати можна тільки щеплені рослини. Сліди від щеплення на ньому видно чітко. Посадка саджанців, які вирощені з кісточки, не має ніякого сенсу. Домогтися врожаю від них практично неможливо.
  • При покупці черешні крупноплідної необхідно звернути увагу на кореневу систему саджанця. У ній не повинно бути відмерлих, гнилих або висохлих коренів.
  • Кора хорошого саджанця не повинна мати слідів пошкоджень і оголених ділянок. Її фактура повинна бути гладка без ознак зморшок.
  • Гілки у хороших саджанців пружні і потужні. Наявність на них пошкоджень і зламів - неприпустимо.

Вибір і підготовка ділянки для посадки черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

  • Черешня дуже погано переносить недолік сонячного світла і холодне повітря. Саме тому для її посадки необхідно віддати перевагу добре освітленому ділянці, який буде захищений від протягів. Найбільш оптимальною є південна сторона саду.
  • З грунтів найбільш підходять суглинки і супіщані.
  • Не можна садити черешню на болотистих і глинистих ґрунтах.
  • Також слід звернути увагу на глибину залягання грунтових вод. Вона повинна бути не менше 1,5 м. В іншому випадку дерево може постраждати від грибкових захворювань.
  • Підготовку ділянки для посадки черешні проводять з осені. Для цього копається яма розміром і глибиною в 2-2,5 рази більше, ніж габарити кореневої системи. Яму засипають сумішшю родючого грунту і компосту (перепрілого гною). Останнього інгредієнта необхідно приблизно 2 відра. Перед посадкою грунт з ями виймають і змішують з мінеральними добривами (400 г суперфосфату і 100 г сульфату калію).

Посадка черешні крупноплідної на ділянці своїми руками

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Сам процес посадки черешні практично нічим не відрізняється від посадки інших фруктових дерев.

Процес посадки і підготовки саджанця наступний:

  • За добу до проведення операції саджанець необхідно підготувати. Його коріння розкривають і замочують в чистій воді протягом 12-16 годин. Після цього готують спеціальну суміш ( «бовтанку») - 2 частини коров'яку змішують з 1 частиною глини (вся суміш приблизно 1,5-2 кг), і заливають 6 літрами води, після чого ретельно розмішують. У цю «бовтанку» опускають коріння безпосередньо перед висадкою саджанця.
  • На дні ями насипають невеликий курган з грунту. Роблять це для того, щоб коріння саджанця опускалися по його схилах і були спрямовані вниз, а не в сторони.
  • Далі в яму вбивається дерев'яний кілок. Він буде служити підтримкою саджанця перший час.
  • Наступним кроком саджанець опускають в яму і розкладають його коріння по схилах пагорба, присипаючи їх землею і акуратно утрамбовуючи.
  • Після того, як яма буде повністю засипана, по її окружності (приблизно 0,5 м від саджанця) роблять отбортовку, щоб при поливі вода довше зберігалася біля дерева.
  • Далі саджанець акуратно прив'язують до кілочка.
  • Останнім кроком саджанець заливають двома відрами води і мульчують грунт за допомогою торфу або свіжої землі.
  • Якщо планується одночасна посадка декількох дерев, то слід забезпечити між ними достатню відстань. Так, відстань між саджанцями в ряду повинна бути не менше 3 м, а між рядами - не менше 5 м.

Догляд за черешнею крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

За відгуками садівників, черешня великоплідна - досить невибагливе дерево. Основний догляд за ним полягає в правильній і своєчасній обрізку, поливі і боротьбі зі шкідниками та хворобами.

Землю радіусом 1 метр від стовбура рослини необхідно тримати в чистоті. Обов'язковою є прополка бур'янів і розпушування висохлого після поливу грунту. Це забезпечить достатню кількість кисню і поживних речовин коріння дерева.

Правила поливу черешні крупноплідної

  • До поливу черешні необхідно поставитися дуже відповідально. Дерево не переносить посухи, але і старатися з його поливом не варто. Основні поливи здійснюють восени перед зимовим періодом, а також в кінці весни - на початку літа. Перед зимою дерево потрібно залити грунтовно. Грунт повинна промокнути на глибину 1-1,5 метра, що може гарантувати збереження коренів під час зимових заморозків.
  • При нормальній погоді з достатньою кількістю опадів полив черешні можна проводити з інтервалом в 15-20 днів. Полив проводять таким чином, щоб грунт був зволожений приблизно на 0,4-0,5 метрів. При тривалій відсутності опадів інтервал між поливами скорочують до 5-7 днів.
  • За 15-20 днів до дозрівання плодів полив слід припинити. В іншому випадку плоди черешні сильно наллються водою і можуть растрескаться, втративши при цьому гарний вигляд. Водянисті плоди не мають насиченим смаком і ароматом.

Обрізка черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Обрізку дерев черешні крупноплідної чорної і жовтої проводять ранньою весною після сходу снігу. Стратегія обрізки залежить від віку рослини:

  • Як правило, саджанці, які продаються в розплідниках, вже мають сформовану крону, так що обрізка молодняку ​​полягає в укороченні нових пагонів на ¼ або на половину на зовнішню нирку. При цьому необхідно видаляти всі вертикальні пагони.
  • На третій рік росту проводять остаточне формування дерева з 6-9 скелетних гілок. Для поліпшення росту їх вкорочують таким чином, щоб залишити не більше 60 см від торішнього приросту. Через рік проводять обрізку, яка спрямована на зміцнення стовбура дерева. Для цього видаляються всі гілки, які знаходяться нижче скелетних.
  • Дорослі дерева щорічно піддаються санітарної обрізки. В цьому випадку всі гілки, які ростуть усередину крони, під гострим кутом до стовбура або від нього, видаляються.
  • Важливо пам'ятати, що при обрізанні гілок, діаметр яких більше 1 см, місце зрізу обов'язково обробляється за допомогою садового вару або гетероауксину. Олійну фарбу в даному випадку використовувати не можна.

Підготовка до зими черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Кора фруктових дерев дуже приваблює гризунів (мишей, зайців). Тому при підготовці до зими стовбур крупноплідної черешні необхідно захистити. Для цього його обгортають мішковиною або інший щільною тканиною. Щоб польові миші не могли прорити нори під снігом і пошкодити кору, сніг навколо стовбура необхідно ретельно утрамбувати. У цьому випадку він підмерзне, утворюючи лід, що завадить мишам рити в ньому ходи.

Морозостійкість черешні крупноплідної досить погана. Саме тому дерево слід укутувати. Захист від гризунів не дасть дереву замерзнути навіть у сильні морози.

Підживлення черешні крупноплідної

Починають підгодовувати Крупноплодную черешню тільки через 3 роки після посадки. До цього часу підгодівлю не додають в грунт. Добрива вносять тричі на рік.

  • Першу підгодівлю проводять навесні перед початком цвітіння. Під час перекопування околоствольного грунту в нього вносять по 30 г карбаміду на 1 м2 площі. Після 4 роки зростання в зроблені кільцеві борозни вносять по 200 г сечовини і рясно поливають.
  • Другу підгодівлю проводять у другій половині літа. Для цього в борозни вносять 300 м суперфосфату і 100 г сірчанокислого калію.
  • Останню підгодівлю роблять в кінці вересня. Під кожне дерево висипають до 20 кг перегною і перекопують. Кожні 5 років восени необхідно знижувати кислотність грунту. Роблять це за допомогою розчинів вапна, крейди або золи.

Властивості черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Плоди черешні крупноплідної дуже корисні:

  • Плоди черешні крупноплідної нормалізують діяльність нирок, печінки. Вони також будуть корисні при артриті, ревматизмі і подагрі. Корисним є концентрований сік з крупноплідної черешні. Для того щоб полегшити біль при цих захворюваннях, рекомендується щодня з'їдати по жменьці черешні або для цієї ж мети можна пити відвар з плодоніжок.
  • Завдяки великій кількості заліза плоди корисні при недокрів'ї. Їх вживають в їжу при спастичних колітах, запорах, атонії кишечника і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Причому корисні не тільки плоди в свіжому вигляді, але у вигляді соку і компоту.
  • Черешня великоплідна корисна при виразковій хворобі, а також при гастриті з підвищеною кислотністю шлунка. На відміну від інших продуктів з високим вмістом органічних кислот, черешня не викликає печію.
  • Завдяки великому вмісту калію плоди будуть корисні людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями, а зокрема, гіпертонією. Завдяки вмісту антоціанів і каротиноїдів, черешня допомагає зміцнити стінки кровоносних судин у хворих на атеросклероз.
  • Крім того, в плодах є такий вітамін, як інозит, який допомагає виводити з організму шкідливий холестерин і нормалізує обмін речовин.
  • Черешня корисна тим, хто стежить за своєю фігурою. Для цього перед прийомом їжі рекомендується з'їсти кілька черешень. Після цього ви відчуєте відчуття ситості. При цьому в організм потрапить зовсім мало кілокалорій. Крім цього, в плодах є речовини, які покращують обмінні процеси в організмі.

Збір врожаю черешні крупноплідної

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Практично всі сорти черешні крупноплідної володіють середньої скороплодностью. Перші плоди з'являються вже на четвертий рік після посадки. Відрізняється даний вид черешні хорошою врожайністю. Так, в вдалий рік з одного дерева можна зібрати до 60 кг плодів. В основному середній термін дозрівання черешні крупноплідної припадає на другу декаду червня. Зібрані плоди мають дуже хорошими столовими якостями. Їх вживають не тільки в сирому вигляді, але і готують з них фруктові пюре, компоти, сік. Часто плоди черешні заморожують. У цьому випадку вони зберігають свої якості протягом півроку.

Хвороби і шкідники крупноплідної черешні

Найбільш часто великоплідна черешня вражається наступними захворюваннями:

  • моніліальний опік.
  • коккомікоз.
  • плямиста дирчатка.

Для профілактики даних захворювань застосовують такі препарати:

  • 3-5% розчин карбаміду.
  • Актофіт.
  • Моспилан.
  • Бордосская рідина (3%).

Якщо попередити хворобу не вийшло, то лікувати дерево крупноплодной черешні необхідно за допомогою наступних препаратів:

  • тріходермін.
  • Топсин.
  • Гліокладін і інші.

Серед шкідників найбільше проблем крупноплідної черешні доставляють короїд, толстовки, вишневі мухи і тля. Для профілактики появи шкідників крону дерева, його стовбур обробляють 3% розчином карбаміду. Роблять це до початку цвітіння. Після того, як дерево зацвіло, профілактику проводять розчином бордоською рідини. Ці заходи добре допомагають від нашестя комах.

Якщо ж шкідники вже завелися і починають псувати дерево, лікування проводять за допомогою наступних препаратів:

  • карате.
  • Іскра.
  • АЛАТАР.
  • КЕ.
  • проти.

Черешня великоплідна: фото

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна, посадка і догляд

Черешня великоплідна: відео