Чимало прикрощів завдає кактус, який перестав рости, що втратив забарвлення і блиск шкірки, особливо, якщо це відбувається в той час, коли він міг би найбільш активно розвиватися. У таких випадках рослину потрібно уважно оглянути і пересадити.
Якщо у кактуса добре розгалужені здорові корінці, як правило, не виникає проблем і з наземною частиною рослини. До таких відносяться ехінопсіси, опунції і цереуси. Вони при зіткненні з грунтом легко нарощують коріння.
Здорові коріння кактуса світло-жовті (різних відтінків), Гладкі, без вузликів. Можливі вузлуваті потовщення - явна ознака діяльності шкідників. В цьому випадку гострим ножем потрібно обрізати коріння до здорової тканини, зрізи ретельно промити в розчині марганцівки і присипати товченим деревним вугіллям. Через три дні можна висаджувати на колишню глибину.
Але є види, неохоче утворюють коріння, а існують і такі, які після втрати кореневої системи можна врятувати тільки за допомогою щеплення на інше, більш витривала рослина. Коріння їх бувають ніжними, легко відмирають, так що при пересадці потрібно бути дуже обережним.
пересадка
Звільняючи коріння від старої землі, ретельно огляньте їх, щоб вчасно помітити хворобу або шкідників. Відмерлі легко ламаються і відпадають (до речі, коли здоровий кактус швидко утворює безліч нових корінців, частина їх, в залежності від потреби, скидає).
Після цього рослина на два-три дні кладу в тепле сухе місце в тіні, щоб ранки на коренях підсохли і зажили. Багато починаючі аматори кактусів допускають на цьому етапі однакові помилки: роблять пересадку в один прийом {без підсушування), при цьому ще й добре поливають після посадки. І в результаті, коли рослина гине, вважають його складним у вирощуванні. Тут потрібно просто змінити схему.
Полив збільшую тільки після того, як кактус приживеться.
Особливо підступні гло-хідіі більшості видів опунций (шипи кактусів не отруйні). Тому краще при пересадці обертати рослина щільним папером. Можна скористатися і шкіряною рукавичкою. Великі і важкі екземпляри зручніше пересаджувати удвох (раз на три роки). Якщо доросла рослина відчуває себе добре, замість пересадки досить акуратно, щоб не пошкодити коріння, зняти верхній затверділий шар грунту і додати свіжий. Пересаджувати можна навіть під час вегетації. При цьому кореневу шийку навколо обкладають дрібним гравієм або керамзитом.
Грунт
Причиною (хоча і не прямий) порушення росту рослини найчастіше буває грунт. Вона може бути виснаженою або не підходити для кактуса, а також містити шкідливі для рослини речовини, хоча на перший погляд здаватися і цілком придатною. Досить часто до слабкого зростання кактусів призводить наявність шкідників в грунті або на самій рослині.
Грунт за своєю структурою повинна бути такою, щоб могла залишатися рихлою тривалий час, повітропроникною, так як кактуси не люблять розпушування під час активного росту. У неї додають промиту цегляну крихту (фракцією 3-4 мм), пісок, перліт і торф. На дні горщика обов'язковий дренаж (керамзит, дрібні черепки, крупнозернистий пісок). Грунт в горщик краще насипати ложкою, а щоб грунт ліг щільніше, злегка постукувати ємністю об стіл.
Для видів кактусів з ре-повідно коренем в грунт додають глину, щоб зробити її більш важкою, і трохи деревного вугілля, він буде захищати від гнилі. кислотність
Більшість кактусів добре розвиваються в грунті з помірно кислому або нейтральною реакцією. В результаті постійного поливу жорсткою водопровідною водою вона стає більш лужною. І кактуси до цього настільки чутливі, що могутдажепре-крат зростання. При рН 8-8,5 майже всі види можуть загинути. Тому грунт час від часу необхідно оновлювати. Найкраща кіслотность- рН 5,5-6.
На замітку про переїзд:
Переїзд квартири - тепер став реальним, вам потрібно лише зателефонувати за телефоном 8 (495) 991-24-92 і не ламати собі голову телефонуючи знайомих з вантажним автомобілем, не кажучи вже про транспортування меблів, вообщем що б переїзд не затягнувся на кілька тижнів дотягну до телефону і зателефонуйте.
Це цікаво:
Вирощування бильбергии похиленою
вирощування гибискусов
Вирощування фейхоа в домашніх умовах
фікус крихітний
Як виростити фінікову пальму, банан, цитрусові, авокадо, ананас, кавове деревце в домашніх умовах
Догляд за орхідеями