Під час будівництва дерев'яного будинку необхідно продумувати кожну деталь і кожен етап виконувати вчасно. На жаль, більшість господарів починають піклуватися про це вже коли помічають сліди жуків або бачать вуглинки після пожежі. Вогнебіозахист для деревини дуже важлива і необхідно знати який розчин для цього краще вибрати.
Незважаючи на міцність і інші переваги цього матеріалу, на нього однаково погано впливають вогонь, вогкість і комахи. Ці чинники руйнують деревину і роблять її ненадійною. Для того, щоб уберегти свій красивий будинок і щоб він залишався в хорошому стані довгий час необхідно використовувати спеціальний захист.
Що таке вогнебіозахист. Який склад краще вибрати
Дія просочення. Захист заснована на важливих фізичних процесах. Різновиди. Залежно від складу, фізичних і хімічних властивостей її ділять на кілька груп. Ефективність і способи нанесення різних груп вогнебіозахисту. Сольові і несолевие просочення мають різну глибину проникнення і терміни дії.Як працює огнебіозашіта
Це спеціальне з'єднання, яке дозволяє сповільнити розвиток і розмноження мікроорганізмів, а так само ускладнює загоряння. Поки вчені не знайшли складу, який на 100% зміг би захистити дерев'яну споруду від всіх небажаних факторів.
Виробники в основному звертають свою увагу на дію антипіренів. Це речовини, які ускладнюють займання, так як вогонь несе основну небезпеку.
Дія вогнезахисту засноване на трьох основних фізичних процесах:
- Спучування оболонки, яка захищає деревину. Вогонь не може контактувати на пряму з брусом. На це впливають фосфороорганічні солі.
- Розкладання з'єднань, які не вступають в процес горіння і виділяють гази (аміак і сірчистий газ).
- Плавлення речовин, що є в складі антипиренов. Це солі фосфорної, борної і кремнієвої кислот.
Біопоразки деревини запобігають так звані антисептики. Вони заважають виникненню жуків-древоточцев, гнилі, цвілі.
Речовина, яка складається з антисептика і антипірену називають вогнебіозахисту.
Вогнебіозахист для деревини. Який склад краще вибрати
На сучасному ринку можна знайти дві групи речовин, які відрізняються між собою способом застосування і деякими властивостями. До них відносяться:
- вогнезахисні покриття.
- вогнезахисні просочення.
Розрізняються вони в першу чергу естетичними якостями. Просочення зазвичай не змінюють зовнішній вигляд деревини, а ось покриття навпаки. Вони трохи погіршують колір і мають неприємний запах. Покриття використовують там, де несуча дерев'яна конструкція буде ховатися обробкою.
Так само огнебіозащітние речовини ділять на:
- водорозчинні.
- органічно розчинні.
Водорозчинна захист вважається більш безпечною, тому саме її використовують при побудові будинків. За хімічним складом її ділять на несолевую і сольову.
Перша (несолевая) вважається більш вигідною. Вона зроблена на основі фосфороорганических речовин. Вона зберігає властивості протягом майже 15 років і безпечна для здоров'я, абсолютно не токсична. З'явилася ця захист ще в 80-х роках минулого століття. Їх основу так само становлять солі вугільної та борної кислот.
Сольова захист відрізняється низькою вартістю. Використовують її для обробки деревини всередині приміщення. Вона має ряд недоліків:
- поступово вимивається водою;
- її не можна фарбувати або покривати лаком;
- висока витрата;
- недовгий термін дії (всього три роки);
- низький показник захисту.
ефективність вогнебіозахисту
Цю інформацію вказують на етикетці. Існує всього дві групи по ефективності вогнебіозахисту.
Перша група робить деревину важкоспалимих. Саме таку просочення рекомендують використовувати пожежні.
Друга група надає деревині властивості трудновоспламеняемой. Щоб надати їй кращих якостей і порівняти з 1 групою, необхідно обробити поверхню близько 6 разів. А ось якщо просочити деревину першою групою вогнебіозахисту всього один раз, отримаємо біліші слабкий варіант, який дорівнює другої групи. Залежно від властивостей, які бажаємо отримати, ми повинні коригувати кількість шарів.
Вогнебіозахист для деревини має три важливі характеристики: окрашивающая здатність і проникнення, витрата. Відповідаючи на питання про огнебіозащіте для деревини і який тип речовин краще вибрати, не можна обійти їх.
- Витрата. Це дуже важливий економічний фактор. Відштовхуючись від нього багато покупців роблять свій вибір. Витрата розраховується на один квадратний метр оброблюваної поверхні. Якщо говорити про несолевих розчинах, то вони дорожчі і мають витрата в 2-3 рази вище, ніж сольові. Тобто економії в результаті не буде ніякої.
- Глибина всмоктування. Розрізняють два типи вогнебіозахисту: глибокого проникнення і поверхневі, вони ж капілярні. Перші просочують деревину на більш ніж 12 мм, а другі за все до 6 мм. Для нанесення речовин глибокого проникнення необхідно мати спеціальні інструменти, тому їх не часто можна зустріти на ринку. До них відносяться сольові розчини. А ось для капілярних досить звичайного малярного інструменту. Вони не порушують міцності деревини і не створюють в ній напруги. Тому саме поверхнева вогнебіозахист вважається більш вигідною.
- Фарбування. Для фасадів зазвичай використовують безбарвні просочення, які не псують зовнішній вигляд, а зберігають його естетичність.
Вогнебіозахист можна наносити на деревину, яка має вологість не вище 30% і пройшла механічну обробку. Щоб просочення діяла максимально добре і довго, необхідно очистити поверхню від жиру, фарби та пилу. Проводити нанесення вогнебіозахисту слід в гарну сонячну погоду при плюсовій температурі. Слід уникати попадання вологи. Так само під час морозів не можна наносити на деревину, так як замерзла вода в капілярах не дасть проникнути захисту глибоко.