» » Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Приміщення, яке використовується для обладнання робочого кабінету, обов'язково має відповідати певним вимогам естетики, звукоізоляції, освітленості. Тому, виконуючи ремонт підлоги в кабінеті власноруч, важливо враховувати багато моментів, про які ми і поговоримо нижче.

Виконуючи ремонт робочого кабінету, перш за все, зверніть увагу на такі фактори:

  • перед початком робіт виконайте демонтаж старої підлоги і укладайте регульовані лаги для вирівнювання нового настилу;
  • чорнову підлогу укладається з двох шарів ДСП, що дозволяє добре закріпити покриття з ламінату, балочного паркету або статевої рейки;
  • освітлення повинно бути добре продумано і виконано фахівцем до початку обробки, що дозволить приховати проводку і зручно розмістити світильник і вимикачі;
  • продумайте загальний дизайн і тільки потім переходите до вибору всіх матеріалів.

Ремонт підлоги в кабінеті своїми руками: фото та особливості основних етапів

Підлоги офісних приміщень, як правило, не вимагають вирівнювання. Але як би там не було, якщо Ви плануєте організувати подіум з використанням комбінованих покриттів, то роботи по установці конструктивних елементів виконуються на ранніх стадіях ремонту.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Вирівнювання підлоги - це один з найважливіших етапів ремонту робочого кабінету. Зміна старого дерев'яного статі, зниження або підняття його рівня, утеплення підлог, створення підлогового покриття з нуля - все це можна зробити різними способами і за допомогою різних матеріалів. Далеко не в кожному випадку у вас вийде добитися ідеально рівній поверхні своїми руками.

Перед тим як класти якийсь підлогове покриття, будь-то ковролін, лінолеум або ламінат, потрібно зробити вирівнювання статі. Але як показує практика, цей процес, особливо для новачків, надає серйозну проблему. Вони відразу кидаються наймати фахівців, вважаючи за краще не зв'язуватися з такою трудомісткою і брудною роботою. Але все не так страшно. Щоб зробити ідеально рівну підлогу, Вам не знадобляться професійні знання. Цілком достатньо акуратності і чітко дотримуватися наших правил. Також варто відзначити, що вирівнювання підлоги в кабінеті краще робити вдвох, так як одній людині зробити це досить проблематично.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

В першу чергу, потрібно визначитися з тим, наскільки підлогу може відхилятися від ідеального стану. Не поспішайте руйнувати все до самої основи. Не виключено, що перекіс Вашої підлоги незначний, і стару стяжку можна просто залити спеціальної самовирівнювальною сумішшю. Вона розтікається по підлозі і якісно вирівнюється. Використовувати цю суміш краще, якщо перепад статі незначний або Вам необхідно зарівняти западини і виїмки на підлозі. Також важливе значення має вартість цих сумішей, яка може бути досить високою. Але повірте, воно того варто.

Якщо Ви знаєте, що підлога має великі перепади, то Вам доведеться вдаватися до його вирівнювання іншими методами. Перед тим як почати процес, необхідно позбутися від старого покриття і очистити підлогу від пилу і сміття.

Потім скористайтеся лазерним рівнем. Його можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Річ корисна і купити її варто. Тим більше, що він може стати в нагоді Вам в майбутньому при вирівнюванні стін, стелі і т.д. Беремо лазер, встановлюємо його на найвищу точку статі, включаємо і отримуємо лінію по всьому периметру приміщення. По ній і буде виконуватися вирівнювання. Далі по цій лінії ставимо мітки крейдою або олівцем.

Якщо Ви не можете або не хочете використовувати лазерний рівень, то можна вдатися до альтернативного варіанту. Знаходимо найбільш високу точку статі, але на цей раз у стіни. Відміряємо від неї 5-6 см вгору і ставимо мітку. Далі беремо довгу напрямну або пряму рейку і прикладаємо її паралельно підлозі уздовж стіни. Беремо монтажний рівень, після чого вирівнюванням рейку. Далі ставимо мітку з протилежного боку стіни і по всьому периметру кабінету.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Потім беремо мотузку або шнур і простягаємо від мітки з одного боку кімнати до мітки на протилежному боці (хрест-навхрест). Якщо мотузка не стикається з підлогою, то лінія, по якій Ви будете виконувати вирівнювання статі, готова. У тому випадку, якщо мотузка стикається з підлогою, доведеться піднімати мітку на 2-3 см.

Коли Ви визначитеся з лінією вирівнювання, можна приступати до установки маячків, орієнтуючись на які, Ви зможете вирівняти підлогу. Як маячків підійдуть напрямні для гіпсокартону. Їх можна купити в будь-якому будівельному магазині за помірними цінами. Переваги напрямних полягають в тому, що вони є ідеально рівними. Потім викладаємо напрямні на відстані приблизно 60-80 см одна від одної. Причому вони повинні збігатися за рівнем з розміченій раніше лінією по периметру приміщення. Щоб перевірити, чи збігаються маячки з лінією, скористайтеся рівною вузької дошкою або фанерою, а також монтажним рівнем. Викладіть напрямні, покладіть на них дошку, дивіться, чи збігаються кінці дошки з лінією на стінах, а за допомогою рівня перевірте рівно чи ні. Напрямні можна вирівняти, прокладаючи під них листи гипрока, фанери або звичайної дошки.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Коли Ви вирівняєте напрямні, прикріпіть (якщо не шкода) їх до підлоги довгими саморізами, скориставшись перфоратором. Просвердлите дірки і забийте дюбелі.

Приступаємо до завершального етапу вирівнювання статі в кабінеті, яким є стяжка підлоги. Заливаємо між напрямними будівельну суміш. Як суміші застосовуємо цемент і пісок, при цьому їх потрібно правильно розвести. Заливка повинна проходити рівномірним шаром. Далі беремо рівну направляючу або правило і розрівнюємо розчин між напрямними так, щоб по висоті він був врівень. Власне на цьому все. Залишається тільки дочекатися, коли суміш висохне, і приступити до безпосередньої укладанні нового статі.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Безумовно, суміші піде багато, та й сам процес не з приємних і легких. Але можна обійтися навіть без заливки розчину. Але врахуйте, що це справа довга, витратна і брудне. Багато хто використовує для вирівнювання підлоги звичайні листи цементно-стружкових плит. Підготовка до вирівнювання проходить в такому ж порядку. Спершу проводиться лінія вирівнювання, установка маячків не потрібно. Замість них укладаємо підставу для майбутньої підлоги. У такому випадку підставою виступають будівельні дошки, ретельно вирівняні за рівнем. Для вирівнювання підкладаємо під дошки шматки гипрока і фанери, використовуємо монтажний рівень. Тут дуже важливо надійно прикріпити дошки до основи підлоги, інакше підлога буде «ходити», після чого на ці ж дошки укладаємо ЦСП, нарізавши їх під необхідний розмір. Кріпимо їх до дощок саморізами, «Ротбанд» замазуємо щілини, перевіряємо рівнем. На цьому процес вирівнювання можна вважати завершеним.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Увага! Роблячи вирівнювання підлоги своїми руками, головне не забувайте: Вам все по плечу, але не поспішайте. Ваша головна зброя - рівень. В такому випадку це особливо актуально!

Ремонт підлоги в кабінеті своїми руками: фото та особливості оздоблення

Оздоблення робочого кабінету починається по закінченню всіх чорнових робіт. Оздоблювальні роботи мають на увазі шпатлювання поверхонь, монтаж підлогових матеріалів і установку дверей. Як обробні покриттів для підлоги найчастіше застосовують ковролін, лінолеум, ламінат, наливні підлоги і т.д. Вибір покриття багато в чому залежить від Ваших вимог до інтер'єру, функціональності приміщення. Основні умови вибору - відповідність зносостійкості матеріалу інтенсивності експлуатації.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Суперечки про те, який підлогу постелити в офісі, не вщухають ніколи. Більш того вони ще більше розгорілися з тих пір, коли на ринку з'явилися будівельні матеріали, інформація по ремонту стала доступнішою. У таких суперечках народжуються істини. В результаті можна виділити основні вимоги до ідеального підлогового покриття для кабінету:

  • привабливий зовнішній вигляд і широкий вибір колірної гами;
  • простота в обслуговуванні і прибиранні;
  • протиковзкі властивості;
  • стійкість до УФ випромінювання;
  • простота і технологічність введення в експлуатацію;
  • антистатичні властивості;
  • ефективне звукопоглинання;
  • гігієнічність при монтажі та експлуатації.

Основні види підлогових покриттів в кабінеті:

  1. Паркетна дошка.

Являє собою натуральний підлогу з оригінальним дизайном, величезною кількістю порід деревини і відтінків. Тришарова структура дошки і лакове покриття, закріплене променями UV, гарантує стабільність структури і високу стійкість. Такі характеристики дозволяють укладати дошку в кабінеті. До того ж вона є перспективною інвестицією, так як зберігає свої характеристики протягом багатьох років.

  1. ламінат.

Ламінат - якісний обробний матеріал, що відноситься до категорії штучних підлогових покриттів. Він відрізняється високою зносостійкістю, може застосовуватися майже в будь-яких приміщеннях. Сукупність високоміцної плити HDF і властивостей зносостійкого шару надає ламінату стійкість до подряпин, тиску і впливу плям і вологи. Причому його вологостійкість навіть краще, ніж у паркету. Термін експлуатації підлогового покриття становить 10-25 років.

Але при об'єктивній оцінці варто сказати, що ламінат не можна назвати ідеальним рішенням для підлогового покриття, оскільки він не має властивостей теплоізоляції, здатний накопичувати статистичну електрику, і на ньому чути кожен крок (особливо на підборах).

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Згладити такі недоліки цілком реально, скориставшись комбінованими варіантами, але вони обійдуться набагато дорожче, ніж проста середня паркетна дошка.

  1. лінолеум.

Лінолеум виробляють з синтетичного полімеру, а саме полівінілхлориду. Найшвидший і простий спосіб монтажу, доступний за ціною. Сучасні ПВХ-покриття відрізняються різними фактурами і квітами, імітують натуральні матеріали - метал, плитку, дерево, камінь. Випускається від 1,5 до 4 м завширшки. Термін експлуатації - 5-7 років.

Якщо Ви висуваєте високі вимоги до міцності покриття, то віддавайте перевагу комерційному лінолеуму. Така добавка, як корунд, що входить до складу, робить поверхню не такий слизькій.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Комерційний лінолеум підрозділяється на 2 види: гетерогенний і гомогенний. Він може проводитися з гранул ПВХ, вапна і барвників. Гетерогенний - багатошаровий лінолеум. Він не такий вибагливий у догляді, в порівнянні з другим видом, але гомогенний має тривалий термін експлуатації.

Якщо Ваш кабінет невеликий, то для нього досить напівкомерційного варіанту, який легко постелити. Він теж має захист від впливу зовнішніх факторів, а сам процес догляду не складе особливих труднощів.

  1. Пол з ПВХ.

Покриття з ПВХ виробляють з полімерів, використовуючи пластифікатори, наповнювачі, розчинники і фарбники. Сполучний елемент - полівінілхлорид (ПВХ). Цей матеріал практичний, оскільки він характеризується високими показниками надійності і міцності. ПВХ має стійкість до стирання, він не проводить тепла і не гниє. До того ж матеріал досить гігієнічний.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

  1. Покриття з коркового дерева.

Не менш популярним є покриття підлог в кабінеті з пробки, але будьте готові до того, що такий варіант є дорогим. Цей матеріал почав з'являтися в робочих кабінетах відразу після того, як з'явилася нова технологія виробництва рулонного покриття з коркової крихти. Він відрізняється величезною кількістю плюсів: гігієнічність, гіпоалергенність, пружність, неперевершені показники шумопоглинання, чудова зносостійкість, велика кількість варіантів укладання і квітів. Серед недоліків варто виділити тільки можливість пошкодження про ніжки стільців і столів (доводиться обладнати їх тканинними прокладками), а також складність контакту з гумою і каучуком (від гумового килимка на підлозі з часом утворюються темні плями). Для усунення таких недоліків корковий підлогу покривають смолами. Однак один непереборний недолік все ж залишається: у порівнянні з іншими матеріалами, корковий підлогу в кабінеті обійдеться в рази дорожче.

Ремонт підлоги в кабінеті: фото, своїми руками

Саме призначення кабінету - теж важливий момент для вибору обробного підлогового матеріалу. Кабінет несе в собі представницьку функцію, відповідно найкращим рішенням буде ламінована підлога. Для переговорної або приймальні краще підійде ковролін. Ну а лінолеум буде доречний в приміщеннях з високою прохідністю.

Ремонт підлоги в кабінеті своїми руками - досить дорогий захід. Тому рекомендуємо вибирати підлогове покриття так, щоб, якщо в майбутньому Ви вирішите переклеїти шпалери або купити нові меблі, не довелося шкодувати про те, що Ваші нові і красиві підлоги не підходили до оновленого вигляду всього приміщення.