Даний огляд покликаний розповісти про основні характеристики і властивості бетонних сумішей. Просто, зрозуміло, тільки про необхідне і коротко про бетон (https://1beton.in.ua/).
Склад бетону
Бетонна суміш готова (БСГ) або товарний бетон – склад, створений на основі чотирьох компонентів: щебінь, пісок, вода і цемент. Поєднуючи пропорції складу виводять різні рецепти бетону. Співвідношення компонентів складу, а також наявність хімічних добавок (пластифікаторів) дозволяє створювати бетони з різними характеристиками і властивостями.
Підбір і відтворення рецепта на заводі при виробництві дуже важливе завдання. Для цього на нашому заводі використовується сучасна точна техніка і автоматика, що дозволяє точно збережуть пропорції в суміші, а також персонал, навчений відстежувати процес замішування бетону і грамотно вносити коригування в склади. Коригування в склади необхідно вносити виходячи з реальних даних про сипучих і інертних матеріалах, в разі появи вологи в сипучих матеріалах і ін.
Вода і цемент є найбільш головними компонентами. Вони несуть на собі основну функцію у вигляді сполучної субстанції, що об'єднує всі компоненти в монолітну структуру. Водоцементне співвідношення-одна з найважливіших завдань у виробництві бетонних сумішей.
Примітка. На всіх паспортах якості бетонних сумішей суворо забороняється додавати воду в бетон. Це пояснюється тим, що таким чином порушується співвідношення води і цементу при цьому бетон втрачає міцність.
Для дотримання цього співвідношення важливо не тільки врахувати кількість засипаються цементу і води в мішалку, а й врахувати вологість піску, щебеню, керамзиту (в разі керамзитобетону), їх влагопоглащение. Також важливо пам'ятати про те, що бетон відвантажується і продається метрами кубічними, а ось всі вимірювання проводяться за вагою.
"Скільки важить куб бетону?" Звичайна вага бетону становить 2400 кг.При зміні ваги сипучих матеріалів, вихід бетону в обсязі може відрізнятися від номінального, і в той же час відповідати необхідній вазі. Для усунення такої ситуації лаборант виробництва зобов'язаний вносити відповідні корективи, враховуючи питому вагу кожного компонента і його номінальні характеристики.
Керамзитобетон важить менше-близько 1600 кг / куб. м. Спеціальні керамзитобетонні суміші можуть важить 800, 1000 і 1200 кг.
Гідратація цементу-процес взаємодії цементу з водою, протягом якого відбувається схоплювання і твердіння цементу з подальшим утворенням штучного каменю.
Якщо цемент і вода в поєднанні самі по собі створюють кам'яну структуру, то навіщо Додаткові компоненти? Справа в тому, що процес «каменізації» цементу нерівномірний і супроводжується виникненням значних внутрішніх напружень. Завдяки останнім з'являється безліч мікротріщин. Вони досить складно виявляються неозброєним поглядом,але сильно знижують міцність і довговічність такої структури. Для вирішення цієї проблеми використовують великі і дрібні заповнювачі – відомі пісок і щебінь.
Характеристики бетону: міцність, марка, клас
Всі матеріали, що згадують бетонні суміші (каталоги, прайс-листи, Інформ-видання і т.д.) містять буквено-цифрові позначення бетону. Як правило, зустрічаються П-рухливість, М – марка, в – клас, W – водонепроникність, F – морозостійкість.
Марка бетону М. позначення бетон М100, М200, М250 і т.д. означає межу міцності затверділого бетону на стиск. Величина вимірюється в МПа (мегапаскаль) або в кгс/кв.см (кілограм-сила на сантиметр квадратний).
Клас бетону В. У сучасній документації бетон позначають класами. Клас міцності бетону-параметр за своїм змістом аналогічний марці. Правда є невеликі відмінності. Марка бетону використовує усереднене значення міцності, а класи – міцність з гарантованим забезпеченням коефіцієнта варіації 13% або іншого (згідно лабораторним дослідженням).
Рухливість, легкоукладальність, осаду конуса. Позначається буквою П з коефіцієнтом 1-5. У практиці бетонні суміші П1-П2, називають сухим бетоном. Доставка такого бетону проводиться самоскидами. Осаду конуса становить 1-4 і 5-9 см відповідно.
Морозостійкість бетону F. має значення 25 -1000, означає кількість циклів заморожування-розморожування. У зазначеному кол-ве циклів бетон зобов'язаний зберігати свої початкові характеристики міцності в допустимих межах. Практичне значення. Цикли заморожування і відтавання – переходи бетонної конструкції з мокрого стану в замерзле і назад. У житловому будівництві використовують бетонні суміші з морозостійкістю F100-F200.
Водонепроникність. Щільно пов'язана з характеристиками морозостійкості, оскільки здатність не пропускати вологу в пори є ключовою в збереженні міцності при заморожуванні і відтаванні.
Коефіцієнт водонепроникності варіюється від W2 до W20. Для будівництва приватного будинку часто використовують бетон з W2-W6. Є закономірність в класі бетону і його водонепроникності-чим вище клас, тим краще показник W.