» » Як обрати надмогильний пам’ятник - гайд для замовника

Як обрати надмогильний пам’ятник - гайд для замовника

Смерть близької людини – це завжди дуже болісно і складно знайти моральні сили, щоб рухатися далі. Але ритуальна метушня неминуча, тому що необхідно виявити всі почесті під час поховання. Насамперед, постає питання про організацію поминальних заходів та поховання тіла. Далі потрібно вибрати пам'ятник на могилу та зробити огорожу.

надмогильний пам’ятник

Основи вибору надгробка

За правилами поховання на свіжу могилу ставити важкий монумент не можна, тому для початку доведеться вибрати тимчасову конструкцію. Віруючі віддають перевагу металевим звареним хрестам із портретом. Після того, як земля повністю сяде, можна буде встановлювати кам'яний монумент. У середньому це відбувається через рік-два, тому і родичем буде час на вибір якісної та гарної пам'ятки на честь близької людини.

Існують певні принципи під час вибору типу пам'ятника, на які варто звернути увагу:

  1. Пам'ятники поділяються на безліч типів, у тому числі на сімейні. Тому спочатку варто продумати, чи буде організовано цілий сімейний монумент чи пам'ятник потрібен лише для однієї могили.
  2. Форма надгробної плити. Від цього, зокрема, залежатиме ціна виробу. Це можуть бути стандартні прямокутні вертикальні чи горизонтальні пам'ятники або фігурна вирізка.
  3. Матеріал. Це головний критерій, з якого складатиметься ціна. Матеріали бувають різні в залежності від вартості та якості. Починаючи з дерева і закінчуючи природним камінням та бронзою.

Ті, кому, на превеликий жаль, вже доводилося вибирати матеріали, схиляються до думки, що граніт є найоптимальнішим варіантом. Він не поступається на вигляд і досить приємний за ціною. Фахівці повністю погоджуються, оскільки термін служби граніту – десятиліття. Достатньо відвідати кілька ресурсів, на яких є порівняльні каталоги, щоб зрозуміти всі переваги даного матеріалу.

Цінова політика

Як уже було сказано вище, основа ціни на меморіали – матеріал, з якого він виготовляється. За розміром, чим більший сам меморіал, тим він, відповідно, дорожчий. Одиночний пам'ятник коштуватиме в рази менше, ніж сімейний надгробок. Як матеріали найчастіше розглядають природне каміння – це граніт і мармур. Якщо необхідний бюджетний варіант, майстри можуть запропонувати полімерграніт - це композиційна сировина, точніше суміш.

Крім того, ціна на памятники у Львові може змінюватись від того, наскільки кваліфікований майстер виконуватиме роботу. Залежно від оформлення процес потребує певних навичок. Наприклад, звичайна епітафія на могильній плиті – досить проста робота, яка потребує лише акуратності. А ось виготовлення скульптур, фігурне різання, графічні малюнки – все це потребує художньої кваліфікації.

При виборі пам'ятника та оформлення важливо пам'ятати, що насамперед надгробок символізуватиме пам'яті та любові до покійної людини.