Якщо раніше ролети на вікна використовували переважно для магазинів та інших комерційних об'єктів, то сьогодні вони дуже популярні серед власників приватних будинків і навіть квартир. Такі конструкції виглядають як щільно закриті жалюзі, ламелі яких скріплені між собою. Захисні ролети https://anrol.com.ua/ua/zashhitnyie-roletyi/ виконують різні функції, основні з них - захист віконного або дверного отвору від проникнення.
Конструкція ролет
Складаються вони з декількох основних елементів: полотна, напрямних, захисного короба та органів управління. Перший компонент - найбільша частина всієї системи. Полотно складається з горизонтальних ламелей, які жорстко з'єднані між собою.
Усередині ламелі можуть бути пустотілими або ж мати заповнення утеплювачем. Для забезпечення довговічності компоненти покриті антикорозійним шаром. Напрямні шини задають вектор руху полотна. Вони монтуються з боків отвору. Наступний важливий компонент - захисний короб. У ньому розміщується вал, на який намотується полотно.
Важливий компонент будь-яких ролетів - це система управління. Найзручнішою є автоматична. Якщо така використовується, то відкривання і закривання полотен відбувається швидко і легко. Ручне управління більш доступне за ціною, працює воно незалежно від підключення до електромережі.
Для чого закривати отвір ролетами
Ролети на вікна виконують такі функції:
- захист від опадів - граду, снігу, дощу, сонця, поривів вітру. Часто монтують їх у тих кімнатах, де сонце створює відблиски на екрані монітора телевізора або ПК. Завдяки тому, що на елементи інтер'єру не впливають сонячні промені, вдається уникнути вигоряння текстилю та оздоблення;
- зменшення енерговитрат. Особливо це важливо взимку, коли із закритими ролетами вдається зменшити відтік тепла через вікна. Тим самим створюється оптимальний тепловий баланс, витрати на опалення зменшуються;
- поліпшення звукоізоляції. Ролети допоможуть істотно приглушити звуки навколишнього середовища. Якщо є галасливі сусіди або вікна квартири виходять на жваву вулицю, то використання додаткового захисту буде особливо актуальним.
Також за допомогою ролет вдається зробити привабливішим фасад будівлі. Це досягається, зокрема, завдяки великій різноманітності кольорів.
Де і навіщо використовуються ролети
Захисні ролтети стали дуже популярними, причому в різних сферах. Як і раніше застосовуються для закриття вітрин. Оскільки скло у вікнах велике, використання додаткового захисту для нього в період, коли магазин не працює, дуже актуальне. Крім того, такі елементи допомагають закрити товари від тих, хто може спробувати їх вкрасти. Зламати ролети складно і зробити це не привертаючи уваги неможливо. Такі антивандальні властивості - один з основних аргументів на користь використання ролет.
З метою захистити від проникнення використовуються подібні конструкції і для банківських установ, торгових точок у ТРЦ. Причому тут може бути інша варіація ролет - з перфорацією. Вони мають необхідну міцність, їх теж складно зламати. Зручно те, що простір усередині проглядається, тому можна ще краще контролювати, що відбувається в середині. Перфоровані створюють у приміщенні приємну напівтемряву.
Знайшли ролети застосування і для приватних будинків, квартир. Виробники пропонують велику різноманітність кольорів, імітацій структур, тому вдається без проблем доповнити такими елементами будь-який фасад. Захисні функції важливі і для приватного майна, актуальна здатність зменшити тепловтрати в холодну пору року.