» » » Вигрібна яма для туалету: інструкція

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Затишна дача або невеликий заміський котедж, що потопає в зелені - мрія кожної людини. Якщо ви любите не тільки мріяти, а й втілювати ці мрії в реальність, тоді ви повинна знати, що не кожен власний будинок подарує вам затишок і відпочинок, доведеться неабияк потрудитися, щоб утримувати споруду в належному порядку. Сьогодні ми поговоримо про очищення вигрібної ями - тема делікатна, але знати всі тонкощі повинен кожен власник заміського будинку.

Очищення вигрібної ями для туалету - це неприємне заняття, але дуже необхідне. Не завжди є можливість побудувати приватний будинок або невелику дачу на ділянці, де є всі комунікації. Блага цивілізації часто в таких віддалених місцях недоступні. Щоб перебування в будинку було таким же комфортним, як проживання в квартирі з центральною каналізацією, необхідно час від часу чистити туалет.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Не завжди є можливість підключити окрему локальну каналізацію і власну стічну систему до центральної каналізації. Нерідко власники приватних будівель настільки стурбовані цим питанням, що навіть не дозволяють рідним користуватися туалетом, щоб довше не очищати вигрібну яму. Якщо у вас є невеликий будиночок і ви зробили самостійно яму, то навряд чи вийде замовити спеціальну техніку, так як ділянка невелика і машина просто не зможе розвернутися, щоб очистити вигрібну яму. Доведеться брати ініціативу в свої руки і приступати до роботи. Завдання це нелегке, але якщо вибрати підходящий засіб для вигрібних ям і туалетів, то можна швидко і відносно легко впоратися з роботою.

Види вигрібних ям

Щоб вибрати підходящий засіб для вигрібної ями дачного туалету, необхідно розуміти, до якого типу належить ваша вигрібна яма.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Розглянемо види:

  • яма-септик;
  • котлован з герметичним накопичувачем;
  • вигрібна яма без дна.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Якщо розглянути детально всі нюанси очищення кожної ями, то стане зрозуміло, що найлегше впоратися з очищенням вигрібної ями без дна. Рідина викачувати не доведеться, за умови, що в день обсяг надходять в яму відходів не буде перевищувати 1м3. І це за умови, що фекалії будуть «чисті», тобто, без хімічних елементів. У такому випадку всі бактерії, що знаходяться в землі, зроблять всю роботу за вас. Це називається природне очищення. Тоді вам навіть не потрібно переживати, як очистити вигрібну яму і туалет.

Якщо на вашій ділянці вигрібна яма іншого типу, тоді доведеться періодично очищати котлован спеціальними препаратами для вигрібних ям і туалетів.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Як очистити локальну вигрібну яму на дачі:

  1. Щоб очистити яму, необхідно використовувати септик для вигрібних ям і туалетів або біопрепарати. У господарських магазинах можна вибрати підходящий варіант. Такі препарати допомагають зменшити тверді складові, присутні в ямі. В такому випадку очищати (або викачувати рідкі відходи) вам доведеться не так часто.
  2. Для невеликих котлованів і туалетів без вигрібних ям можна використовувати спеціальні таблетки. Засіб швидко переробляє тверді відходи і туалетний папір, перетворюючи відходи в мінеральні опади. Ця рідина вже не представляє небезпеки для грунту і може навіть використовуватися як компост. Щоб переробити 1м3 відходів, знадобиться всього 1 таблетка.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Способи очищення вигрібних ям

На конкретних прикладах пропонуємо ознайомитися зі способами очищення вигрібних ям, їх всього 3: це механічна очистка, очищення котлованів за допомогою хімічних речовин і так звана біологічна очистка вигрібних ям.

Як очистити туалет на дачі механічним шляхом:

  1. Спочатку потрібно визначитися з характером робіт: якщо ви все хочете зробити самостійно, тоді доведеться запастися матеріалами і підручними засобами. Якщо ви вирішили довірити цю важливу частину роботи професіоналам своєї справи, тоді потрібно вибрати відповідну компанію і замовити цю послугу. Тільки не забувайте, що потрібно відразу домовитися не тільки про очищення вигрібної ями, а й про вивезення вмісту в безпечне місце. Звичайно, такий варіант найлегший і швидкий, але, на жаль - вартість послуг таких компаній дуже висока. Чи не кожен власник заміського будинку може дозволити собі подібну розкіш.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

  1. Якщо ж вигрібна яма невеликих розмірів, а стоки надходять в невеликих кількостях, тоді з роботою по очищенню можна впоратися самому. Тільки доведеться вибрати оптимальний спосіб. Наприклад, ви хочете швидко і якісно звільнити вигрібну яму від фекалій, тоді вам знадобиться насос (водяний або фекальний). Крім цього, потрібно придбати ємність, в яку будуть перекачуватися нечистоти. Якщо ви використовуєте водяний насос, тоді доведеться купити ще й фільтри, так як в противному випадку нанос не справлятиметься з поставленим завданням. Фахівці рекомендують купувати для очищення стічних ям спеціальний насос (встановлений подрібнювач, який перемелює великі і тверді відходи). Насос потрібно підключити до електрики і встановити герметичну ємність для відходів. Якщо обсяг вигрібної ями невеликий, тоді можна не виймати насос. Після того, як будуть утилізовані в і переміщені в окрему ємність, залишиться вибрати оптимальний спосіб утилізації рідини. Після звільнення ями її потрібно промити, а також прочистити всі системи каналізації (якщо ви провели труби в будинок). Якщо немає можливості перемістити відходи в окремий резервуар, тоді доведеться зайнятися доставкою фекалій на поверхню самостійно. Згадаймо старий спосіб: потрібно взяти відро, прив'язати до нього міцну мотузку і опустити його у вигрібну яму. Вміст відра потрібно звільнити і повторити дії до тих пір, поки яма не буде повністю очищена. Знову-таки, вам доведеться заздалегідь подумати про те, куди ви будете дівати відходи.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Очищення вигрібної ями хімічними препаратами

Хімічні речовини використовуються для очищення туалетних ям вже кілька десятків років. Популярністю користуються препарати з вмістом формальдегідів, хлорного вапна, азотних добрив і амонієвих сполук. Що потрібно враховувати при виборі хімії? Звичайно ж, в першу чергу це негативний вплив на навколишнє середовище. Такі препарати дуже агресивні, тому їх небажано використовувати для очищення металевих резервуарів, так як вони роз'їдають навіть метал.

Не варто купувати засоби з високим вмістом хлорного вапна і формальдегідів, вони дуже небезпечні для людини. Незважаючи на привабливу вартість, від придбання таких засобів краще відмовитися.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Менш безпечний препарат для очищення стічної ями - це речовина з амонієм. Засіб ефективно справляється з очищенням фекалій, але якщо ви будете користуватися засобами побутової хімії та спускати відходи в яму, то основна діюча речовина не зможе справлятися на всі 100% з поставленим завданням. Виходить, що такий засіб неефективно. Зате амоній допоможе позбутися неприємного запаху і прискорить розкладання нечистот.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Азотне добриво або нітратний окислювач - вартість хоч і висока, зате такі препарати будуть добре справлятися з очищенням вигрібних ям без шкоди для здоров'я людини і навколишнього середовища. Не варто сприймати цю інформацію буквально, тому що до кінця кожен препарат ще не досліджений, а екологи ставляться негативно до будь-яких хімічних речовин, що потрапляють в грунт.

Переваги і недоліки:

  • хімічні препарати можна використовувати як при високій, так і при низькій температурі;
  • якщо порівнювати хімію і бактерії для очищення вигрібних ям, то хімія не боїться ніяких антисептичних розчинів і домішок хлору. Мікроби ж гинуть в такому середовищі моментально;
  • якщо в заміському будинку проведена система каналізації, то використовувати хімію для очищення вигрібної ями небажано;
  • продукти розкладання можна використовувати для добрива городу.

Біо препарати для очищення заміських туалетів

Як альтернатива хімії - використання біопрепаратів для вигрібних ям і туалетів. Якщо вивчити відгуки власників заміських будинків, то можна зробити висновки, що кращий препарат для очищення вигрібних ям - це біологічні засоби для вигрібних ям і туалетів.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Біологічно активні речовини широко застосовуються в даний час. Це суміші бактерій (аеробних і анаеробних), які беруть на себе всю роботу і ефективно переробляють накопичення. Для здоров'я людини і навколишнього середовища такі речовини не є небезпечними, тому що реакція відбувається в грунті, взаємодіючи з мікроорганізмами. Іншими словами можна сказати, що людина допомагає природі впоратися з очищенням природним шляхом.

Хороше рішення - це використання анаеробних бактерій. Ці бактерії не потребують кисню і можуть «працювати» в замкнутому просторі. Це відмінне рішення для очищення септиків і окремих камер, встановлених у вигрібній ямі.

Крім цього, за допомогою анаеробних бактерій можна ефективно очистити стоки та інші очисні споруди. Якщо порівнювати роботу цих бактерій з анаеробними, то тут є деякі розбіжності. Другий варіант теж ефективний, але доведеться активувати бактерії, тобто - створити оптимальні умови для роботи (штучне нагнітання повітря). Таке очищення стоків називається двоступеневої і рідина можна використовувати для поливу городу. Якщо ж ви очистили стоки тільки анаеробним препаратом, тоді потрібно зробити так, щоб бактерії потрапили в грунт через дренаж і там вони зможуть впоратися з очищенням. Якщо у вас герметична вигрібна яма, то потрібно просто відкачати воду насосом.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Який принцип роботи бактерій: потрапляючи в вигрібну яму, стічні води розкладаються на 3 компоненти: це вода, осад (без бактерій) і вуглекислий газ. Такий осад дозволяється використовувати для поливу городу.

Принцип використання біопрепаратів: порошок або рідина для туалетів і вигрібних ям потрібно розчинити або розмішати в невеликій кількості води і вилити рідину в яму (якщо прямо в унітаз, то потрібно залити 2-3 відрами води). Запам'ятайте, що бактерії дуже стійкі до хімічних речовин з хлором, тому краще не користуватися миючими та миючими препаратами, що містять хлор. Якщо це неможливо, тоді доведеться купувати інші, більш ефективні біологічні препарати для очищення вигрібної ями.

Вигрібна яма для туалету: інструкція

Особливості використання біологічних препаратів:

  1. Щоб обраний вами препарат дійсно працював, необхідно дотримуватися певних правил. Так, рівень рідини в ямі повинен досягати максимальної позначки, щоб бактерії змогли розвиватися і справлятися зі своїми завданнями. Якщо вологи недостатньо, тоді очищення вигрібної ями буде неефективна.
  2. Перед тим, як використовувати препарат, необхідно розчинити гранули або порошок у воді. Якщо ви купили рідина, то потрібно приготувати суміш, керуючись інструкцією.
  3. Якщо ви користуєтеся каналізацією час від часу, то ефективність біологічних препаратів може бути знижена. Якщо відходів буде мало, а надходити вони будуть рідко, то мікроорганізми поступово загинуть. Максимальний час простою - 1 тиждень, через 2 тижні простою бактерії почнуть гинути.
  4. Коли рівень рідких відходів перевищує рівень твердих на 2 см - то це ідеальні умови для роботи бактерій. Якщо рідини більше, її необхідно відкачати, а якщо менше - долити воду.
  5. Якщо ви внесли препарат, необхідно протягом 2-3х днів стежити за рівнем рідини в вигрібній ямі. Якщо рідини стає менше, потрібно доливати воду.
  6. Якщо в каналізаційні стоки потрапляють речовини з хлором, то бактерії можуть загинути.
  7. Є спеціальні бактерії, які виживають в агресивному середовищі, навіть якщо виливати стоки з вмістом хлору в яму.
  8. Крім хлору, живі бактерії гинуть, якщо в яму потрапляють рідини з марганцем або антибактеріальні препарати (медикаменти). Тоді препарат нейтралізується. Щоб такого не допустити, необхідно уникати потрапляння агресивних засобів, а якщо був простий, то в яму потрібно налити звичайну воду, а потім внести свіжу партію бактерій.