Більшість садових ділянок не обходиться без Малинников. Цю ароматну і корисну ягоду люблять не тільки діти, а й дорослі. Сучасні різновиди культури, такі як ремонтантні, дозволяють збирати урожай по 2-3 рази за сезон. До таких видів відноситься малина сорту Рубіновий Гігант. Садівники люблять її за великі плоди, природний смак ягід і невибагливість у догляді. Щоб щорічно отримувати високі врожаї, необхідно правильно доглядати за культурою і своєчасно проводити підгодівлю.
Малина Рубіновий Гігант - опис культури
- Перш за все, слід вказати головна відмінність малини ремонтантних сортів від інших видів, які плодоносять тільки один раз в році. Малина виду Рубіновий Гігант багаторічна рослина, але цикл його життя становить лише 1 рік. Кожен сезон ягоди достигають на нових відростках, в той час як сорти звичайної малини починають плодоносити тільки на 2 рік. Через цю особливість змінюється догляд за рослиною. Перед зимівлею весь кущ обрізається під корінь, так як гілки поточного року відмирають після скидання листя.
- Малина ремонтантних сортів в кілька разів збільшує свою врожайність. У такий культури період плодоношення збільшується або плоди дозрівають кілька разів на рік. По малину необхідний більш ретельний догляд, так як підвищена врожайність вимагає регулярного поливу і харчування.
Важливо! Щоб домогтися більшого врожаю, необхідно скоротити період дозрівання ягід. Для цього малину слід висаджувати на піднесеному місці в саду, накривати на зиму, навесні рано прибирати сніг з куща і давати землі добре прогрітися.
- Московські селекціонери вивели сорт малини Рубіновий Гігант недавно. Основою для нього стала різновид малини з назвою «Патриція». Досвідчені садівники між собою називають малину Рубіновий Гігант «покращеною версією сорти Патриція». Новий сорт став ще більше стійкий до заморозків і менш схильний до захворювань.
- Ремонтантна малина має великі плоди з вагою близько 11 м, окрас ягід насичено-малинового кольору. Ця особливість культури і визначила назву сорту - Рубіновий Гігант. Форма ягід нагадує перевернутий конус, у якого зрізана верхівка.
- Ягоди мають яскраво виражений смак малини та володіютьсолодкий присмаком з нотками кислинки. Плоди за структурою щільні, добре переносять тривалу транспортування. З малини господині готують смачний джем або закривають варення.
- Так само відзначається висока врожайність. З кожного куща можна отримати за один збір до 2 кг., А за весь сезон близько 9 кг. Період плодоношення починається в липні і триває до середини вересня.
- Загальна висота гілок досягає 180 см. Верхівки кущів звисають, а у стебел відсутні шипи, що значно полегшує збір ягід і проведення обрізки відростків. Відзначається висока морозостійкість кореневої системи, вона може витримати до -30 градусів. Але при цьому, якщо малину додатково вкрити, то вона почне раніше плодоносити.
- Сорт малини володіє підвищеним імунітетом до хвороб, які притаманні більшості садових видів рослини. Так само менше піддається впливу шкідників. До складу грунту малина невибаглива, але через те що довгий час зростає на одному місці, потребує регулярної підгодівлі.
Слід зазначити ряд переваг малини сорту Рубіновий Гігант:
- Зацвітає рослина пізніше звичайних видів культури, в силу цього менше піддається хворобам, властивим періоду цвітіння.
- Стійкість рослини до більшості інфекцій і хвороб виключає обробку відростків хімікатами. Так в ягодах не накопичуються токсини.
- Ягоди дозрівають поступово, тому їх збір триває до 3 місяців. Така особливість дозволяє отримувати свіжі плоди тривалий період.
- Висока врожайність, великі і щільні ягоди.
- Стійкість до заморозків і невибагливість до складу грунту.
До мінусів вирощування ремонтантної культури можна віднести смак плодів. Вони більш кислі в порівнянні зі звичайними садовими сортами культури. Так само через тривалу врожайності потрібно рясне зволоження грунту і її харчування.
Сорт малини Рубіновий Гігант - вибір місця і підготовка грунту
- Хоча ремонтантні сорти культури відрізняються за якісними характеристиками від інших садових видів малини, процес підготовки грунту і правила посадки майже однакові.
- Якщо ви висаджуєте малину вперше на своїй ділянці, то врахуйте, що від вибору місця буде залежати врожайність культури. Малина виду Рубіновий Гігант любить сонячні ділянки, так як навіть півтінь може привести до зниження врожайності.
- Так само вибирайте місце без протягів або біля суцільних заборів або живоплоту. Відмінно підійдуть ділянки в саду з південної сторони. Сорт малини Гігант Рубіновий має розлогі кущі. Тому їй необхідно буде додаткове місце навіть з урахуванням підв'язки.
До відома. Щоб збільшити врожайність, вибирайте місця в саду, де швидше за все сходить сніг навесні. Такий грунт швидко прогрівається, малина почне раніше розвиватися.
- Рослині подобається добре зволожений ґрунт, але разом з цим слід уникати застою вологи. Тому грунт повинен бути пухким і родючим, а ділянку сухим. В такому випадку підійде суглинок, який утримує вологу і добре пропускає повітря.
- Не варто забувати про правила сівозміни. Вперше малину бажано висаджувати після попередньої посадки люпину, білої гірчиці і чорного пару. Категорично не рекомендується проводити посадку малини після томатів, картоплі та баклажанів. Так само не пересаджують Рубіновий Гігант на місця, де раніше росла ця ж культура.
- Малина ремонтантних сортів активно зростає протягом усього сезону і багато плодоносить, тому грунт потребує попередньої підготовки і насиченні живильними елементами. За місяць до планованої висадки культури викопайте яму або траншею глибиною 40-50 см., На дно якої покладіть суміш добрив: на кожні 10 кг. перегною додайте по 15 р суперфосфату і 25 г препаратів з вмістом калію.
- Масу добре перемішайте, викладіть в лунку і прикрийте грунтом. Через місяць грунт необхідно ретельно перекопати, розпушити і переходити до посадки саджанців. Якщо у вас грунт глинистий, то слід його розбавити річковим піском. Ремонтантна малина перед висадкою так само любить підживлення деревною золою і торфом.
Малина ремонтантна Рубіновий Гігант - правила посадки
- Рослина допускається висаджувати навесні в період з березня по травень, а так само восени у вересні і жовтні. Так як у малини кущі розлогі, то відстань між саджанцями встановлюйте до 1-1,5 метра.
- Для висадки ремонтантной малини існує кілька способів. Ви можете вибрати будь-який варіант, в залежності від особливостей садової ділянки. У будь-якому випадку слід врахувати, що густі зарості знижують врожайність.
- При стрічковому варіанті висадки, кущі розташовуються рядами з проміжками 1,5-2 метра між собою. Дистанція між паростками залишається такою ж - 1 м. У такому випадку можна замість лунок використовувати траншеї. Якщо після другого року після посадки малина дає мало нових пагонів, тоді відстань між кущами можна зменшити.
- Багато садівники люблять використовувати квадратно-кущовий варіант висадки малини. При ньому саджанці розташовуються по квадрату на відстані 1 м. Один від одного. Такий варіант підходить для великих садових ділянок. За таким же принципом використовується трикутна схема висадки, де замість квадрата посадка проходить по сторонам рівнобедреного трикутника.
Осіння посадка ремонтантной малини Рубіновий Гігант
- Досвідчені садівники воліють висаджувати малину виду Гігант Рубіновий в осінній період. Ці дні найбільш сприятливі, так як водяний і температурний режим за сезон прийшли до ідеального стану для посадки культури. Такі умови будуть сприяти швидкому нарощуванню кореневої системи, що добре позначиться на зимівлі.
- Існує ще один позитивний момент при висадці малини восени. За кілька місяців до зимівлі коріння встигнуть набрати силу, а навесні лише злегка зміцняться і додатково укореняться. У той час як весняні пагони швидко набирають зростання, що слабшає кореневу систему.
- Для південних регіонів краща осіння посадка малини ремонтантної, так як спостерігається волога осінь і тепла зима. У північних регіонах необхідно стежити за рівнем снігу над корінням. Якщо очікується дуже сніжна зима, то перед зимівлею необхідно створити на поверхні землі повітряну подушку. Це не дасть коріння зопрівати під товстим шаром снігу. Через таку особливість у розвитку, в північних регіонах садівники часто висаджують малину навесні.
- Оптимальним періодом для висадки ремонтантной малини восени вважається кінець вересня - перша декада жовтня. Але все залежить від регіону проживання. Головна умова - зробити посадку за місяць до настання перших заморозків.
- Так само слід врахувати технологію висадки різного посадкового матеріалу. Так при посадці малини Рубіновий Гігант у вигляді саджанців слід врахувати, що рослині знадобитися рясне зволоження. Занадто глибоко посадковий матеріал не бажано висаджувати, але разом з тим коренева нирка повинна бути повністю покрита грунтом.
- Посадка за допомогою кореневих нащадків вимагає дотримати умови викопування. Так при ньому коренева система повинна бути повністю покрита грунтом. Для цього необхідно викопувати разом з великою кількістю землі, яка огортає всі коріння. Потім нащадки переносяться на постійне місце для росту. Важливо при такому способі пересадки обірвати все листя, інакше вони будуть перешкоджати розвитку коренів.
- Розмноження малини шляхом ділення кореневої системи передбачає 2 етапи. Спочатку викопується цілий кущ, ділиться на кілька частин. Потім висаджується на глибину всього 3-5 см. Важливо забезпечити рясний полив. На зиму обов'язково ховається гілками хвої. Навесні слід розкрити живці, розпушити грунт і знову накрити до осені, але тепер тільки плівкою. За літо пагони зміцніють і будуть готові до осінньої висадки на нове місце.
Важливо! При будь-якому варіанті використання посадкового матеріалу, встановіть відразу стрижні для шпалер, щоб потім не травмувати коріння.
Весняна висадка саджанців малини Рубіновий Гігант
- Проведення весняної посадки ремонтантної сорти малини трохи відрізняється від осіннього. В першу чергу слід чітко дотриматися час висадки саджанців рослини. Так як в різних регіонах температурний режим відрізняється, то важливо посадити пагони до настання у них вегетаційного періоду, але через 7-10 днів після заморозків. Нирки не повинні почати розпускатися.
- Якщо ви пропустили цей період, то можна висадити саджанці малини в травні. Але до цього моменту посадковий матеріал повинен знаходитися в холодному і темному місці, щоб виключити розпускання листя.
- Для весняної посадки вибирайте саджанці, у яких добре розвинена коренева система. Це дозволити рослині швидко вкоренитися, так як вже через пару тижнів почнеться розвиток нирок, і все соки рослини будуть живити тільки надземну частину.
- На підготовленій ділянці грунту зробіть поглиблення на 30-40 см. В залежності від обраного варіанту посадки культури. Висаджувати саджанці навесні необхідно на велику глибину, ніж восени. Так як коренева система не встигає вкоренитися, її необхідно утримати в грунті.
- Попередню обробку препаратами коренів у саджанців малини проводити не потрібно. Відросток поставте вертикально в лунку, акуратно присипте грунтом. Сильно утрамбовувати землю не потрібно, щоб не травмувати коріння.
- Незалежно від погоди (сонячно або дощитиме) грунт біля саджанця необхідно добре зволожити. Потім його мульчують перегноєм, товщина якого не повинна бути менше 10 см. Після висадки слід дочекатися зростання нових пагонів і переходити до підв'язці.
Малина великоплідна Гігант Рубіновий - обрізка та догляд
- Цей сорт культури дуже невибагливий в догляді. Малина буде плодоносити навіть при мінімальному уваги. Але для підвищення врожайності і розвитку пагонів, необхідно застосувати ряд заходів по догляду за Рубіновим Гігантом.
- Перш за все, слід поводити розпушування грунту для забезпечення циркуляції повітря і тим самим збагатити коріння киснем. Після весни вперше розпушують ґрунт, коли нирки знаходяться в стані спокою. За весь сезон процедура повторюється до 5 разів, так само рихлити ґрунт необхідно після дощу. При цьому проводите процедуру акуратно, так як коренева система знаходиться дуже близько до поверхні.
Важливо! Якщо грунт біля паростків замульчувати, то проводити його розпушування не потрібно.
- Садівники зі стажем проводять мульчування малини. Це вберігає коріння рослини від надлишку вологи і вкриває їх від спеки, а так само зможе захистити в разі сильних морозів. Шар мульчі укладається при висадці і потім змінюється щороку. Для мульчі можна використовувати тирсу, кору дерев, солому або компост. При цьому шар не повинен перевищувати 5 см.
- Ремонтантний сорт малини потребує рясного поливу в період цвітіння і початку дозрівання плодів. Так як Рубіновий Гігант плодоносить кілька разів, то після збору першого врожаю слід сильно зволожити грунт, щоб такі ягоди встигли дозріти. Перед зимівлею малина поливається останній раз.
- Крім цих заходів слід своєчасно видаляти бур'яни. Так само часто оглядайте рослина на пошкодження шкідниками або інфекціями, щоб вчасно вжити заходів.
- В особливому способі підв'язки ремонтантная малина не потребує силу того, що кожен рік з'являються нові пагони. Буде досить встановити з двох сторін шпалери, формуючи для неї як би тунель. До них кріпиться товста нитка або дріт, потім до неї прив'язуються гілки.
- Або встановлюється кілька опор біля кущів з горизонтальними кріпленнями. Між ними прив'язується шпагат. Він утримує кущ з обох сторін. Закріплювати відростки необхідно в міру їх зростання.
- Правила обрізки ремонтантной малини значно відрізняються від звичайних сортів. Дозрівання плодів відбувається тільки на молодих пагонах. Після скидання листя гілки необхідно обрізати під корінь, на поверхні залишивши по 2-3 см. Не шкодуйте відростки, так як майбутнє плодоношення залежить від якості нових пагонів.
- Такий спосіб обрізки не тільки впливає на формування врожаю, але і збереже рослина від псування шкідниками і ураження хворобами. Так як стебла повністю зрізаються, то виключається можливість зимівлі на них різних вірусів і бактерій.
- Весняна обрізка зводиться до видалення висохлих або підмерзлих гілок. Проводити її необхідно ранньою весною, коли бруньки тільки почали формуватися. За ним ви визначите здорові відростки. У період, коли листя почали вже розпускатися, проводити обрізку не можна, так як ви можете пошкодити рослину.
- Для повноцінного розвитку пагонів в літній період обрізайте секатором нові відростки, які починають з'являтися. Інакше вони будуть брати на себе більше харчування для росту, що знизить врожайність.
Малина Гігант Рубіновий - проведення підживлення
- В силу великого плодоношення, ремонтантна малина потребує рясної підгодівлі. Але проводити її необхідно згідно з правилами, щоб не перенаситити грунт, що негативно може позначитися на врожаї.
- Якщо ви вносили добрива перед посадкою, то рослина не потребує підживлення весь наступний сезон. Ця особливість так же обумовлюється тим, що в перший рік після висадки пагони тільки формуються, а плоди можуть дозрівати одинично.
- Наступні підживлення слід вносити 2 рази за сезон, починаючи з другого року після посадки. Основна схема внесення добрив зводиться до використання мінеральних добавок під час росту пагонів, потім проводиться комплексна підгодівля до дозрівання ягід.
Важливо! Досвідчені садівники рекомендують проводити підгодівлю тільки в теплу погоду. Для ефективного результату слід поєднувати її з поливом.
- Щоб наростити вегетативну масу використовуйте добрива з вмістом азоту. Вносити їх необхідно тільки в весняний період і до дозрівання врожаю. Восени цього робити не слід, так як рослині необхідно готуватися до зимівлі і зміцнити кореневу систему.
- На початку літа проводите підгодівлю ремонтантной малини коров'яком (1 частина добрива і 10 води) або пташиним послідом (1:20). Органічні добрива вносяться по 4-5 літрів на кожен квадратний метр. Це забезпечить рослина необхідною кількістю поживних елементів. При внесенні калійних добрив необхідно змішувати їх з органікою або іншими препаратами, так як калій швидко вимивається при поливі.
- Особливу увагу слід приділити підгодівлі в період плодоношення. Вона проводиться під час початку дозрівання ягід першого врожаю. Використовуйте добриво «Ідеал», яке добре розчиняється в рідині. Він містить велику кількість мінералів і елементів, які заповнять недолік корисних речовин і підтримають малину під час плодоношення.
- В осінній період культура має потребу в харчуванні коренів. Для цього використовуйте фосфор і калій. Суху суміш суперфосфату змішайте з калієм по 1 ч. Л. кожного і розсипте навколо обрізаних гілок. Калій додатково збільшує стійкість рослини до морозів.
Малина Рубіновий Гігант - хвороби і шкідники
- Під час висадки малини ремонтантної різновиди важливо врахувати сусідство з іншими садовими рослинами. Особливо це стосується звичайних сортів малини, які більше схильні до хвороб і псування шкідниками.
- У профілактичних цілях необхідно проводити першу обробку малини до періоду цвітіння. У цей час використовуються інсектициди, які слід розводити строго по інструкції. Так ви уникнете накопичення токсинів в ягодах.
- Особливу увагу приділіть огляду рослини в спекотні літні дні, так як така погода сприяє ураження малини павутинним кліщем. Визначити цього шкідника ви зможете по засохлі листя, які скручуються в трубочку. В такому випадку обробляйте рослина колоїдної сіркою.
- Якщо ви віддаєте перевагу використовувати безпечні способи обробки малини, тоді обробляйте її цибульними або часниковими розчинами. Приготувати їх ви зможете самостійно. Для цього візьміть 100 г. лушпиння часнику чи цибулі, залийте 10 л. чистої води і залиште настоятися 3-5 днів. Потім в розчин додайте 50 г. господарського мила, ретельно розмішайте і обробіть рослину.
- Не допускайте замокання коренів малини. Воно може призвести до ураження рослини грибковими захворюваннями і гниллю, які швидко розповсюджуватися на інші пагони. Тому приймайте попереджувальні заходи по обробці препаратами пагонів, інакше вони при такому захворюванні викопуються і знищуються повністю.
- Хоча Рубіновий Гігант менше схильний до дії шкідників, від малинового жука не врятуватися. Він найбільше вражає звичайні сорти малини, з яких переноситься на ремонтантні види. Зимує жук в грунті під малиною, харчується спочатку квітками інших рослин, потім бутонами малини, так як вони розпускаються пізніше за інших рослин. Личинки жук відкладає в ягодах.
- Боротися з ним можна за допомогою перекопування грунту навколо куща малини і обробкою квіток рослини в період їх формування спеціальними препаратами. Важливо якомога раніше почати боротися з малиновим жуком, так як в ягодах з'являються черв'яки. Обробляти плоди під час дозрівання не можна.
- У період росту молодих пагонів може з'явитися попелиця, особливо якщо на паростки потрапляє тінь. Попелиця швидко розмножується і формує цілі колонії. Вона перешкоджає нормальному росту відростків і не дає формуватися бутонам. Обробити малину від попелиці важливо до початку її цвітіння.
Малина Рубіновий Гігант - де купити
- Ремонтантні сорти малини найкраще розмножуються саджанцями, тому не експериментуйте з відростками і живцями власного виробництва. Якісний посадковий матеріал можна купити тільки в спеціалізованих розплідниках, які нададуть вам саме малину сорту Гігант Рубіновий, а не якийсь ні будь іншого.
- У розплідниках стежать за станом кожного саджанця, забезпечуючи їм спеціальні умови і дотримуючись температурний режим. До того ж вони проходять обробку від шкідників і різних інфекцій. Так що ви можете не переживати про здоров'я рослин.
- Купуйте посадковий матеріал восени, так як розплідники в цей час надають велику кількість саджанців, з яких можна вибрати. Навесні ж продаються залишки. Але в цей час можна добре заощадити на покупці паростків малини, так як часто проводяться розпродажі.
- Перед покупкою саджанців зверніть увагу на стан кореневої системи. Вона повинна бути розвиненою, гнучкою при скручуванні корінців і без слідів гнилі, особливо сухий. Сам втечу вибирайте висотою близько 20 см. З підставою більше 1 см. В діаметрі. Уникайте саджанців з великою кількістю сухих гілок. При купівлі посадкового матеріалу дотримуйтеся головного правила - якісний втечу запорука високої врожайності рослини.
- Все більшої популярності набувають інтернет-магазини. Це дуже зручно і економно. Товар коштує дешевше, ніж в розплідниках і привезуть його вам прямо до дверей. Але при такому варіанті покупки саджанців існує ризик отримання неякісного товару, так як попередньо ви не можете його оглянути.
Виростити у себе на садовій ділянці малину ремонтантну сорти Гігант Рубіновий не складе особливих труднощів. Для цього важливо не тільки забезпечити правильний догляд, а й своєчасно проводити підгодівлю. При виконанні зазначених рекомендацій ви зможете підвищити врожайність і насолоджуватися смаком малини тривалий час.
Малина Гігант Рубіновий, відео
Малина Гігант Рубіновий, відгуки
Іван, 45 років:
«Купив Рубіновий Гігант 2 роки тому навесні по великій розпродажу від нашого розплідника. Висадив саджанці ранньою весною і провів підгодівлю азотом. Незважаючи на переважну осінню посадку, всі паростки добре прижилися. У перший рік ягід зібрав мало, але вони були великими. Восени обрізав гілки під корінь, що не переховував, так як зима у нас не сильно морозна. Навесні з'явилися нові пагони, влітку урожай був хорошим. »
Олена, 67 років:
«Вирощую малину Рубіновий Гігант вже більше 7 років. Урожайність дуже висока. Збираю з куща за сезон 9-10 кг. Особливого догляду сорт не вимагає, головне вчасно внести добрива, особливо перед дозріванням плодів. Ягоди яскраві, великі, але з кислинкою. Часто вожу малину дітям, плоди не мнуться, добре переносять транспортування. Смачними з неї виходять джеми. »
Євген, 50 років:
«У себе на садовій ділянці замінив всю звичайну малину на ремонтантну сорти Гігант Рубіновий. Урожайність в рази вище, не вибаглива в догляді. Хворіє менше, головне не заливати малину, інакше з'являється гниль і доводитися викопувати весь кущ. Ягоди ароматні, дуже соковиті. Збирати одне задоволення, так як немає шипів на гілках. Кущі дуже розлогі, спершу не підв'язував, але потім зробив з дерева шпалеру і прив'язав паростки. Роблю це три рази, перш за все, як тільки вони виростуть, потім перед першим дозріванням ягід і втретє - перед другим врожаєм, та як гілки продовжують рости. »