» » » Помідори квочка, посадка і догляд

Помідори квочка, посадка і догляд

Помідори квочка, посадка і догляд

На сьогоднішній день практично всі дачники вирощують на своїй ділянці помідори. Це ті самі плоди, які відрізняються красою і неймовірною користю. Вивезені до Європи томати були ще в 16 столітті, проте в той час ніхто не ризикував їх вживати в їжу. Трохи пізніше цей овоч зайняв гідне місце на столах. Більш того, його почали вирощувати мільйони господарів по всьому світу.

Зараз же ситуація з томатами йде таким чином, що у дачників є просто колосальний вибір серед сотень різних видів. Таким чином, можна виростити помідори з тими чи іншими смаковими якостями, з різними розмірами і забарвленням. Існують види, які можна зустріти в дикій природі, в той час як звичайний томат, який вирощується на ділянках, має не так багато варіацій.

Відразу ж варто відзначити, що завданням всіх садівників і дачників є вирощування великих і смачних томатів. На жаль, не все залежить від самих господарів ділянки, так як цілком ймовірно, що для вирощування томатів не сама родючий грунт, а також багато інших умов.

Великою популярністю у городників зараз користується сорт помідорів квочка. Варто сказати, що у цих помідор є чимало відмінних рис, які і приваблюють людей. Потрібно мати на увазі, що помідори квочка мають деяку специфіку при вирощуванні, тому слід все ретельно проаналізувати перед посадкою.

У даній статті ми розглянемо основні деталі, пов'язані з доглядом і вирощуванням помідорів квочка. Крім того, не обійдемо стороною специфіку посадки, що дозволить отримати максимально об'ємний урожай.

Помідори квочка, посадка і догляд

Особливості помідорів квочка

Відразу ж варто сказати, що сорт квочка є найкращим варіантом для тих городників, які вважають за краще низькорослі сорти помідорів. В цей же час багато городники відмовляються від вирощування помідорів квочка через не найбільших розмірів плодів.

Незважаючи на це, кількість томатів на кожному кущі тут просто колосальне, і нерідко городники просто дивуються таким обсягами. Відповідно, не зовсім великі розміри плодів компенсуються їх кількістю.

Що стосується вживання томатів квочка в їжу, слід мати на увазі, що їх можна і консервувати, і їсти в свіжому вигляді. Однак найчастіше мова йде саме про другий варіант, так як консервація дрібних помідорів - не найкраща ідея. Використання свіжих томатів для приготування страв - ідеальний варіант, причому не тільки в рамках будинку, але і в ресторанах.

Варто сказати, що даний сорт томатів відрізняється ще й компактністю при посадці. Відзначається, що на 1 квадратному метрі можна зробити посадку близько 8 кущів томата.

Досвідчені городники відзначають, що для забезпечення томатами всієї родини досить посадити кілька таких рослин. Якщо ж великі обсяги томатів необхідні для продажу, то, звичайно ж, ніяких обмежень немає, проте потрібно досить забезпечити найбільш сприятливі умови, щоб помідори перебували в максимальному комфорті.

Якщо говорити безпосередньо про сорт квочка, то ці помідори мають всі ті ж позитивні, що і інші сорти. Йдеться про різні вітаміни, мінеральні речовини, а також органічних кислотах, які є вкрай важливими для кожної людини.

Посадка томатів квочка

  • На самому початку варто сказати, що вирощування томатів квочка відбувається розсадним способом. Суть такого способу полягає в тому, що на самому початку висіваються насіння в невеликі ємності. Це можуть бути невеликі дерев'яні шухлядки або горщики.
  • Далі ж необхідно прочекати деякий час, до того моменту, коли з'являться сім'ядолі. Тепер потрібно просто пікірувати рослина.
  • Найважливіше відзначити, що при посадці саджанці не слід занадто сильно поглиблювати в грунт. Вся справа в тому, що томати квочка є низькорослими, тому витягуватися рослина не буде.
  • Щоб загартувати саджанці, необхідно витримувати їх протягом деякого часу при температурі в 10-12 градусів за Цельсієм. А вже після повноцінної посадки навколишня температура повинна бути більше 25 градусів. Це гарантія того, що зростання буде активним.
  • Якщо говорити про вибір грунту для вирощування помідорів квочка, то однозначно повинен бути родючий і рихлий грунт, кислотність якого має становити 4,5.
  • Цікаво те, що іноді можна ризикнути і посадити насіння безпосередньо на конкретній ділянці, однак подібні екскременти можна проводити в південних регіонах, в яких температура досить сприятлива. Вирощування томатів у теплиці - також непоганий варіант, при якому результат гарантовано виявиться позитивним.
  • Позитивною стороною томата квочка є досить щільний кущ, який не обов'язково піддавати підв'язування.
  • Приблизно через 8 тижнів після посадки рослина можна вільно пересаджувати в потрібне місце, з великою ймовірністю ніяких проблем з подальшим розвитком куща вже не буде. При цьому бажано звернути увагу на навколишні умови, які дозволять уникнути серйозних проблем.

Помідори квочка, посадка і догляд

Початковий догляд за помідорами сорту квочка

Очевидно, що найважливішим в процесі вирощування рослинності є догляд.

Якщо говорити безпосередньо про початковому догляді за помідорами, то слід звернути увагу на необхідність постійного розпушування грунту. Більш того, потрібно стежити, щоб на ділянці відсутні бур'яни, які здатні створити суттєві проблеми будь-якої рослинності.

Однозначно зайвими не будуть підгодівлі, які позитивно позначаться на активний розвиток плодів. На сьогоднішній день у продажу можна знайти безліч підгодівлі, які відрізняються не тільки ефективністю, але і довгим періодом дії. Незважаючи на це, з певною частотою використовувати підгодівлю все ж необхідно, особливо якщо навколишні умови не кращим чином відповідають основним вимогам.

Очевидно, що в догляд слід включати і регулярний полив кущів, так як нерідко існує посушлива погода, яка веде в непридатність різну рослинність. Вологи для помідорів потрібно багато, тому зайвим полив практично ніколи не буває. Багато господарів, на жаль, не так часто бувають на своїх ділянках, тому іноді, через відсутність потрібного рівня вологості, рослини можуть не надто активно розвиватися, відповідно, кінцевий урожай в таких умовах, швидше за все, не порадує.

Що стосується перевірки рівня вологості, то найчастіше досить лише провести рукою по грунту. Поливати потрібно розпилюється струменем, так як великий потік води може вкрай негативно вплинути безпосередньо на стан рослини.

Ну і, звичайно ж, не можна обійти стороною той факт, що серйозною проблемою багатьох овочів є шкідники, яких часто багато, тому особливу увагу цьому питанню все ж слід приділити. Про шкідників і хвороби більш детально буде розказано далі в цьому матеріалі.

Очевидно, що для якісного догляду потрібно докласти чимало сил. Однак практика показує, що заради об'ємного і якісного врожаю все ж слід докласти трохи зусиль. Адже овочі, вирощені своїми руками, однозначно краще покупних в магазинах.

Помідори квочка, посадка і догляд

Вибір місця для посадки помідорів квочка

Трохи раніше ми сказали кілька слів про вибір місця для посадки томатів, і далі ми проаналізуємо це питання більш об'ємно.

Фахівці рекомендують проводити посадку овочів на окремому майданчику. Це, наприклад, може бути один город, проте розділені на кілька частин сектори. Якщо ж для цієї справи планується використовувати теплицю, то необхідно подбати про те, щоб було якісне освітлення, вентиляція, а також гнучке регулювання температури. Найчастіше садівники, у яких не так багато можливостей, обмежуються простим створенням заскленого об'єкта. Варто сказати, що особливих проблем з таким мінімалістичним варіантом не відбувається.

Варто мати на увазі, що на ділянці повинен бути забезпечений достатній дренаж. Нерідко відбувається так, що вода, якою поливаються помідори, просто затримується в грунті, тим самим негативно впливаючи на стан кущів. Найбільша проблема полягає в зараженні, що має назву «чорною ніжкою».

Якщо мова йде по посадці насіння в ящики, то потрібно мати на увазі, що протягом деякого періоду слід забезпечити достатню температуру. Для цієї справи нерідко застосовують різні нагрівальні прилади, які розташовуються між стелажами. При цьому потрібно мати на увазі, що відстань між рослинністю і нагрівачем має бути не менше півметра, інакше існує висока ймовірність банального перегрівання і переривання розвитку культури. Таким чином, до перших сходів температура повинна бути не більше 23 градусів.

У тому випадку, якщо томати вирощуються на ділянці, слід мати на увазі, що після посадки конкретний сектор слід накрити прозорою плівкою.

Помідори квочка, посадка і догляд

Початок висаджування розсади помідорів квочка

  • Люди, які готують розсаду, особливо серйозно відносяться до періоду, коли необхідно проводити посадку. Це дійсно вкрай важливе питання, тому що від нього залежить кінцевий результат посадки. В першу чергу потрібно мати на увазі, що для посадки рослина має мати близько 7-8 листків, а також кореневу систему висотою близько 30 см. Нерідко господарі роблять помилку, засинаючи листя розсади землею. Цього робити ніяк не можна, так як існує велика ймовірність негативного впливу на рослину.
  • Якщо мова йде про помідори квочка, які є низькорослим сортом, можна садити кущі, висота яких не перевищує 120 см, густотою приблизно 3 одиниці на один квадратний метр.
  • Найчастіше, коли пройде кілька днів після посадки, рослини підв'язують до шпагату, який натягується вертикально. Варто мати на увазі, що у випадку з помідорами квочка в цьому немає необхідності, однак бувають і кілька специфічні ситуації. Після підв'язки саджанця необхідно почати формування куща.
  • Важливим також є момент, пов'язаний з видаленням листя рослин. Приблизно через 2 місяці після посадки необхідно видаляти нижні листки, які, що цікаво, призводять до захворювань через застій повітря. Варто мати на увазі, що видалення листя проводиться приблизно раз в тиждень, причому за один раз видаляється не більше 3 листя, інакше можна суттєво пошкодити кущ. Городники радять, що через добу після видалення листя доцільно полити кущ, щоб зростання продовжилося з колишньою активністю. Також популярним є формування саджанців шляхом перекидання через шпалеру. Відразу ж після цього необхідно з обережністю опустити і зробити підв'язку до стебел сусідніх кущів.

Догляд за дорослими рослинами

Звичайно ж, коли кущ стає досить зрілим, догляд також є вкрай важливим аспектом. В першу чергу варто мати на увазі, що існує необхідність в контролі температури. Городники відзначають, що днем ​​температура повітря повинна бути не більше 25 градусів, а також не нижче 15 градусів в нічний період. Якщо ж ці рамки будуть порушені, то, цілком ймовірно, у томатів виникнуть проблеми. За словами фахівців, якщо температура опускається нижче 10 градусів, то розвиток куща суттєво гальмується або припиняється зовсім.

Що стосується вологості повітря, то ідеальним значенням є 60%. В таких умовах кущ демонструє максимально активне зростання, причому багато інших чинників часто не здатні перешкодити цьому процесу.

Однак важливо знати, що в період запилення буде краще, якщо повітря відзначиться мінімальної вологістю.

Помідори квочка, посадка і догляд

Проблеми з вирощуванням помідорів квочка

Нерідко відбувається так, що господарі, які бажають отримати об'ємний і якісний урожай, вдаються до дуже активного поливу. Ситуація виглядає в такий спосіб, надмірний полив вкрай негативно впливає на дану рослину. Найчастіше відбувається уповільнення розвитку плодів чого допускати ніяк не можна.

Як ми вже говорили, полив потрібно проводити водою кімнатної температури. Більш того, безпосередньо в спекотні дні цей процес також краще не проводити, тому більшість садівників роблять це ближче до вечора, коли температура повітря не дуже висока.

Ну і, крім того, ми згадували, полив потрібно здійснювати акуратно, і вода не повинна потрапляти на листя і стовбур, щоб не потрапити в серйозний опік.

Захворювання і шкідники помідор квочка

Очевидно, що кущі помідорів нерідко піддаються негативному впливу шкідників і різних захворювань. Ситуація виглядає в такий спосіб, що господарі повинні регулярно брати участь в житті ділянки, на якому посаджені помідори, щоб в разі проблем тут же на них реагувати. Ну і, крім того, без регулярного догляду урожай однозначно виявиться не таким великим, як би це могло бути в іншому випадку.

  • Сіра гниль. Дана хвороба нерідко стає серйозною проблемою для садівників. В першу чергу варто відзначити, що ця недуга часто з'являється у тепличних помідорів, і особливо часто, коли pH грунту кисла. Щоб не зіткнутися з цією проблемою, фахівці рекомендують проводити регулярне провітрювання теплиці. Якщо ж осередки захворювання все ж з'явилися, можна озброїтися сумішшю мідного купоросу і обробити вогнища захворювання. Також можна спробувати поліпшить кислотність грунту, для цього потрібно всього лише додати в грунт деревну золу, кісткову муку.
  • Фітофтороз. Це захворювання здатне вразити всю рослину. Якщо ситуація дуже плачевна, то самі плоди можуть почорніти і погнили буквально за пару днів. Фітофтороз зазвичай проявляється в осінній період, тому в разі, коли відбуваються занадто сильні перепади температур повітря, потрібно негайно реагувати. Садівники рекомендують повністю спалити рослина, яке вражене цим захворюванням, а для профілактики варто провести обробку плодів родомілом. Проводиться дана процедура приблизно 3-4 рази за сезон.
  • Септоріоз. Це чергова грибкова хвороба, яка здатна оперативно вразити стебла і листя куща помідорів. Пізнати цю недугу можна виключно візуально - на листках з'являються білі плями разом з темної огранюванням. При виявленні недуги слід обприскати рослину хлорокисью міді. Цю ж процедуру слід поводити вже через 2 тижні після першого разу.
  • Стрик. Дане вірусне захворювання являє собою досить серйозну загрозу для помідорів. Нерідко його називають і вершинної гниллю. Практика показує, що при впливі вірусу помідори спочатку стають твердими, а далі плід перетворюється в м'якоть. Для виявлення даного вірусу потрібно оглянути верхівки плодів. Ще на зелених помідорах можна виявити коричневі плями. Така ж ситуація і з листям. Якщо говорити про причини даної хвороби, то найчастіше все це відбувається через занадто дощової погоди. Нерідко літо виявляється занадто дощовим, і потрібно розуміти, що така обстановка для кущів помідори - не найсприятливіша. Для профілактики Стріка потрібно поліпшити приплив повітря до рослин. Ми вже говорили в даній статті, що існує необхідність у видаленні нижніх листя куща. Якщо ж ситуація надто небезпечна, і стрик вже почав свій вплив на кущі, потрібно полити грунт розчином хлористого калію, концентрація якого становить 0,4%.