» » » Вишня бессея, посадка і догляд

Вишня бессея, посадка і догляд

Вишня бессея, посадка і догляд

Вишня Бассея є досить рідкісним «гостем» в нашому регіоні. Цей сорт найчастіше зустрічається на території Північної Америки. Відрізняється дана вишня тим, що має досить дрібні ягоди, чагарник також скромний за своїми розмірами, тому саме по собі рослина може виявитися відмінною декоративною основою на ділянці. Самі по собі ягоди терпкий і не дуже приємні на смак, тому для тих, хто хоче смачні плоди, однозначно доведеться звернути увагу на інші види вишні.

В цей же час багато хто вирощує вишню Бессея для годування птахів, але здебільшого це все ж декоративну рослину. Чагарник розвивається пишним і широким.

Найчастіше зустрічається невисокий чагарник Бессея висотою до 1,5 м. Гілки у рослини прямостоячі, однак приблизно після 7 років після посадки вони починають прагнути до землі. У весняний період з'являються білі квіти (іноді відроджуються світло-рожевий відтінок). Діаметр квіток не перевищує 1,5 см, але їх кількість просто вражає. Виглядає це все дуже непогано.

У даній статті ми розглянемо специфіку посадки і догляду за вишнею сорти Бессея. Також проаналізуємо і інші аспекти, пов'язані з вирощуванням цієї культури.

Вишня бессея, посадка і догляд

Особливості вишні Бессея

Квіти у даній вишні двостатеві. Литися трохи подовжені і вони чимось схожі на листя верби. Даний сорт вишні самоплоден, але в той же час для повноцінного врожаю необхідно провести посадку сусіда-запилювачі. Найцікавіше, що цей самий запильник повинен мати іншу форму, і іноді підібрати оптимальний варіант виявляється, зовсім непросто.

Бессея відрізняється непоганою урожайністю. Безпосередньо період плодоношення припадає на другий рік після посадки. Ягоди мають темно-бурий відтінок, їх вага становить до 2,5 г. Форма ягід округла, але подовжена.

Цвітіння даного сорту відбувається приблизно на 2 тижні пізніше класичної вишні. Збір врожаю можна починати приблизно в середині серпня. Важлива особливість сорту Бессея полягає в тому, що вже дозрілі ягоди не опадають. Більш того, як показує практика, перебуваючи під осіннім сонцем ягоди трохи подвяливают і їх смак стає приємніше. Суть в тому, що плоди вишні втрачають ту саму терпкість, яка нерідко і створює неприємний смак.

Вишня бессея, посадка і догляд

Посадка саджанців вишні Бесс

  • Саджанці вишні Бессея використовуються на початку весни. Однак нерідко саджанці продаються в спеціальних контейнерах, що дозволяє здійснювати посадку навіть влітку. Нерідко посадка відбувається і в осінній період, тому має сенс здійснювати не висаджування, а прікапиваніе.
  • Важливо пам'ятати, що між кущами відстань повинна бути не менше 2 м, інакше може різко впасти активність зростання, а також поступово буде відбуватися зниження плідності.
  • На основі важкого ґрунту повинен бути присутнім дренаж, який полягає в використанні біля стовбурів гальки, щебеню або цегли. Якщо ж грунт кислий, то однозначно виявиться корисним вапнування, в іншому випадку рослина буде легко піддається різним хворобам.
  • Фахівці рекомендують проводити посадку на невеликій височині. Таке просте рішення дозволить уникнути ситуацій, при яких відбувається застій вологи у стовбурів. На жаль, багато дерев в такій ситуації швидко приходять в непридатність.
  • У випадку з кислого грунту буде корисною доломітове борошно, яка містить різні мікроелементи, службовці відмінними раскислителями грунту. Також буде потрібно перезрілі компост, який вноситься прямо в яму, де буде відбуватися посадка.

Вишня бессея, посадка і догляд

Догляд за вишнею Бессея

З огляду на, що це декоративний сорт вишні, питання догляду тут відіграє колосальну роль. Незважаючи на це, як зазначають численні садівники, вишня Бессея відрізняється невибагливістю, що дозволяє не так багато часу приділяти даному рослині. Більш того, за словами фахівців, ця вишня не боїться посухи, а також відрізняється морозостійкістю. Звичайно ж, все це відносно, так як занадто сильні морози вишня може і не перенести. Ну і радує те, що захворювання не надто часто турбують вишню сорти Бассея.

  • Щоб вишня росла швидко і добре плодоносила, протягом весняного періоду потрібно вирізати непотрібні пагони, розчищати гілки і просто видаляти уражені або непотрібні частини рослини. Дану рекомендацію можна віднести практично до будь-якій рослині, і вишня Бессея - не виняток. Гілки, яким більше 7 років, слід обрізати, так як поступово урожай буде істотно зменшуватися.
  • Нерідко виходить так, що вишня Бессея і зовсім засихає, але це далеко не означає, що чагарник потрібно «ховати». Насправді засохлі гілки обрізаються до пенька, і через деякий час виростуть нові пагони. Важливо пам'ятати, що місце зрізу потрібно обробляти садовим варом.
  • Азотні добрива - невід'ємна частина догляду за рослиною, завдяки яким активується зростання вишні. В цей же час фахівці відзначають, що необхідність в азотних добривах для здорових кущів немає, тому їх доцільно використовувати для уражених вишень, або тих, які просто повільно розвиваються.
  • Буває і так, що під вагою врожаю гілки вишні істотно нахиляються, через що з'являється загроза для подальшого розвитку. Щоб уникнути цієї проблеми, має сенс змайструвати опору, яка б утримувала вишню в найбільш комфортному становищі.
  • До зимового періоду потрібно підходити особливо відповідально, тому що мова йде про захист вишні від великих обсягів снігу. Нерідко виходить так, що після сильного снігопаду гілки чагарнику або дерева ламаються, тим самим можна втратити надію отримати хороший урожай. Відповідно, слід пригнути гілки куща до землі, і зафіксувати їх в такому положенні. Для цього можна використовувати різні підв'язки, кілочки і багато інших засобів. Це все також потрібно накрити, можна звичайною поліетиленовою плівкою, завдяки чому можна отримати своєрідну теплицю. Фахівці рекомендують не оголяти повністю гілки вишні, так як через низьких температур і снігу вони можуть загинути.
  • Якщо говорити про розмноження даного сорту вишні, то все відбувається вкрай просто. Нижні гілки куща пригинають до землі, і фіксують в очікуванні подальшого вкорінення. Уже після того, як відбулося формування у відводів власної кореневої системи, можна викопати і розсадити як звичайні готельні саджанці.

Вишня бессея, посадка і догляд

Гібрид вишні Бессея і сливи

  • Досить часто вишню сорти Бессея використовують в якості підведення для сливи. Суть в тому, що в результаті виходить урожайний сорт, сам чагарник досягає висоти в 2 м. Радіти плодоношення можна вже на другий рік після посадки, а обсяги врожаю збільшуються кожен сезон, що не може не радувати.
  • Плоди, які виходять в результаті такого схрещування, мають смак сливи, а самі вони дійсно великі - до 25 г вагою.
  • При посадці гібридних саджанців слід забезпечити відстань між місцями для посадки до 3 метрів. Важливо зробити так, щоб відбувалася висадка різних сортів, щоб гібрид отримав необхідне запилення. В якості додаткового сорти можна використовувати і сам вихідний сорт Бессея.
  • Що цікаво, розмноження такого гібрида має відбуватися горизонтальними відводками нижніх гілок, як ми і говорили раніше. Якщо ж для посадки використовувати кісточку гібрида, то виросте або зливу, або вишня.
  • Варто зазначити, що на сьогоднішній день багато селекціонерів посилено працюють у цьому напрямку, щоб створити аналогічний гібрид з абрикоса і аличі.
  • Радує і те, що такий гібрид вишні і сливи не тільки дає відмінні плоди, але і відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. Чагарник великий і густий, завдяки чому створюється потужна жива огорожа або який-небудь інший об'єкт на ділянці.