» » » Коріандр: вирощування на садовій ділянці

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

У сімействі пряних рослин важливе місце має зелене і ароматне, яке набуло широкого застосування і поширення. І, в зв'язку з цим в різних регіонах його називають по-різному: коріандр, клоповник або кінза. У нас його широко застосовують як ефіроолійну культуру, а коріандром називають саме насіння рослин. Листя зазвичай вживають до цвітіння в свіжому вигляді, але свіжі або сушені в основному називають кінзою. Уже після цвітіння відросло листя по запаху нагадують розчавленого клопа, тому і вживається в назві іноді слово «клоповник». Листя, через їх форми, у багатьох країнах називають китайською петрушкою.

Корисні властивості коріандру

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. В зелені коріандру міститься вітамін С, каротин і рутин. Він дуже корисний, має цілющі властивості, і тому широко застосовується травниками. Ця рослина набагато швидше загоює рани, так як має природні антисептичні та протизапальні властивості.
  2. Також коріандр благотворно впливає на травлення, має болезаспокійливу, жовчогінну, відхаркувальну, гемороїдальних і проносним діями. Свіжий сік підвищує згортання крові, а плоди прибирають неприємний запах з рота і допомагають уникнути цинги.
  3. Коріандр - це незамінний помічник в сучасній народній медицині. Його насіння навіть призначають при лікуванні гепатиту. Як же він виконує функцію жовчогінний засіб при захворюваннях жовчного міхура, а також печінки в цілому.
  4. Також дуже корисний настій плода коріандру при проблемах зі шлунком, наприклад, при запаленні дванадцятипалої кишки або виразці рекомендується пити настоянки з плодів цієї рослини. Дуже часто роблять закваски не тільки з плодів, але і з насіння. Такий настій служить заспокійливим ліками при неврозах.
  5. Використовують коріандр в комплексі з терапією лікування ожиріння, адже він має властивість ефективно розподіляти жирові відкладення в організмі. Також позитивним фактором є і те, що його насіння можуть брати участь в очищенні організму.
  6. Корисний він і в лікуванні горла, а також при застуді та інфекційних захворюваннях.

Коріандр в кулінарії

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. Для специфічного смаку листя додають в різні салати і соуси. Прекрасно гармонує коріандр, як приправа в м'ясних і рибних стравах, часто використовується в супах, креативних бутербродах, стравах з гороху, квасолі і багатьох інших кулінарних вишукуваннях. Додають цю приправу в сушеному вигляді при консервації овочів, виробництві алкогольних напоїв (лікер, пиво та ін.), А також в кондитерські вироби в якості ароматизатора.
  2. До складу коріандру входить велика кількість поліфенолів, а також 18 - 28% становить невисихаюче жирне масло і 11 - 17% - білок.
  3. Кориандровое масло, яке збирається з зрілих стиглих плодів, має ніжний теплий аромат і приємний смак. У зв'язку з цим таку добавку використовують як пряність при випічці. Він може служити для ароматизації в кулінарії.
  4. Найпоширеніше використання насіння при приготуванні корейської моркви. Добавка коріандру надає неймовірний аромат овочевим пюре. Також його використовують в якості добавки до страв з бобових культур. Він значно покращує їх смак. Служить якісним помічником при маринуванні грибів і риби.
  5. Коріандр часто застосовують при приготуванні найрізноманітніших солодких страв. Додають навіть в десерти, сиропи, пудинги і муси і як добавку використовують в вироби для тесту. Коріандр в подрібненому вигляді - незамінна річ. Його використовують, коли готують найрізноманітніші салати, компоти і консервацію фруктів. Перед подрібненням його часто обсмажують, щоб посилити аромат. Також він додає неймовірний смак страв з рису.
  6. Насіння рослини додають в східні солодощі, лікери та навіть вино, посипають м'ясо для приємного смаку, а з додаванням оцту, воно ще й непогано зберігатися. Загалом, у коріандру в їжу використовується все і листя, і насіння, і навіть суха подрібнена корінь.

Вирощуємо коріандр на городі

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

Як вже говорилося вище, рослина це дуже корисне і популярне, широко застосовується в усьому світі. Тому вирощують його як на промислових площах, так і в побутовій домашній обстановці.

Клімат і пору року

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. Від місця проживання і клімату залежить, як і коли його садити, як обробляти для досягнення більшої врожайності.
  2. Ідеальний клімат для коріандру помірний, він не любить сильну спеку, але і не переносить морозну зиму.
  3. У тропіках, наприклад, вирощують його восени, коли прохолодно і сухо, адже в занадто жарку пору рослина розквітає і перестає виробляти їстівні листя.
  4. У наших кліматичних умовах садять коріандр в місяці, коли приходить повноцінна весна, в квітні або навіть травні.

Вибір ділянки та підготовка грунту

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. До вибору ділянки в городі, де коріандр буде рости, потрібно підійти ретельно, адже кінза - це світлолюбна рослина. Тому вибирайте місце, де сонячні промені будуть попадати на нього протягом усього дня.
  2. Землю на обраному ділянці потрібно добре скопати і розпушити.
  3. Рівень водневого показника повинен складати приблизно від 6,2 до 6,8.
  4. Верхні шари пошти бажано обробити органічними домішками. Нехай це будуть гнилі листя або послід.
  5. Перед початком посадки коріандру майданчик потрібно максимально рівно згладити. Розбивайте все грудки землі, щоб грядка була рівна і пухка.

Посадка і вирощування

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. Посадка насіння коріандру відбувається в глибину приблизно в 1 см.
  2. Найкраще процес посадки зробити в ряд. Між рядками відстань рекомендують робити до 30 см, а відстань між насінням в ряду до 15 см.
  3. Як і будь-якому іншому рослині, так і коріандру для зростання потрібна волога. Тому регулярний полив обов'язковий.
  4. Процес проростання насіння коріандру відбувається протягом 2 - 3 тижнів. Рослина виростає швидко, тому щоб запастися цими корисними насінням на весь сезон, можна на цьому ж місці садити нову партію і отримувати врожай кожні три тижні.
  5. Догляд за коріандром нескладний, але цього питання варто приділяти увагу. Коли стебло виросте до 5 см, то його варто підгодувати добривом.
  6. Водорозчинний азот - найкращий вид добрива для коріандру. Використовуйте трохи цієї речовини приблизно 65 г на кожні 7 м посадки. Коріандр вважається рослиною сухого клімату, тому коли саджанці виросли ні переборщіть з вологою, адже рослині в цей час вже не потрібно багато води. Нехай пошта буде волога, але ні в якому разі не болотиста.
  7. Коріандр любить розростатися, тому не запускайте цю рослину. Слідкуйте, коли висота його досягне 5 - 7 см, його варто пересадити. Рекомендують при догляді виривати маленькі саджанці, а залишати великі - найсильніші.
  8. При розірванні тримайте дистанцію між рослинами в 15 - 20 см один від одного. Саджанці меншого розміру не варто викидати, їх можна використовувати в їжу для приготування смачних і корисних страв.

Збір врожаю

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. Процес збору врожаю коріандру дуже делікатне. Потрібно відрізати прямо у землі окремі листя і стебла з підстави рослини. Це вже тоді, коли коріандр досягне висоти 10 - 12 см.
  2. У процесі приготування їжі варто використовувати свіжі пагони коріандру. Старі можуть надати смак гіркоти. Чи не відрізайте багато листя за один раз. Рослина може повністю послабитися і далі не рости.
  3. Коли стебло досягне процесу цвітіння, тоді коріандр перестане давати пагони з їстівними листям. Не забувайте зібрати урожай насіння коріандру. Вони дуже корисні. Особливо в кулінарії - це незамінна річ.
  4. Рослина також може прорости на наступний рік самостійно, якщо ви вчасно не зберете насіння і вони впадуть і просеются в землі. На наступний рік на цьому місці знову буде рости коріандр.

Зберігання насіння і стебел

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. До питання зберігання коріандру потрібно підійти також уважно і старанно, як і до його вирощування. Адже коли температура підвищується, відразу погіршується якість зелені цієї рослини.
  2. Коріандр не любить сильно пересушене повітря. Тому, щоб уникнути неприємностей під час масової реалізації, необхідно знати основні правила зберігання, щоб не втратити товарний вигляд і смак цієї рослини.
  3. Відразу ж після обрізання листя коріандру пакуйте урожай в дерев'яні ящики. Тару можна застелити поліетиленовою плівкою.
  4. Уже в самому приміщенні зелень можна розфасувати в пакети. Зручний розмір 20 * 50 см. Для зелені більшої маси до 1 кг використовують пакети розміром 40 * 50 см.
  5. Коли коріандр розфасований по пакетам, то помістіть зелень в контейнери і зберігайте в холодильнику при температурі до + 1 ° С. Рекомендована вологість повітря 85 - 96%.
  6. Зібраний урожай рослини рекомендують зберігати в герметично закритому посуді. Паперовий мішок теж підійде для зберігання коріандру, головне, щоб мішки перебували в прохолодному місці. Ці умови дозволяють зберегти аромат і властивості коріандру, і, звичайно ж, не проникати комахою до зелені.
  7. Зелень коріандру не має протипоказань. В основному шкідлива тільки передозування ефірного масла. Так як через мірне кількість може зашкодити роботі серця і нирок. Також не рекомендується їсти коріандр вагітним і тим, хто хворіє на гастрит, діабет, тромбофлебіт.
  8. Вартість коріандру залежить від обсягу продажів, а також те, в якому вигляді він продається. Коріандр має різні відтінки - це також впливає на його ціну. Основними показниками є і те, в яких кліматичних умовах він ріс. Орієнтовна вартість коріандру у вигляді половинок 200 $, цільного - 300 - 400 $.

Коріандровий мед

Коріандр: вирощування на садовій ділянці

  1. Коріандровий мед популярний як натуральний і дуже смачний продукт, який виробляється бджолами з нектару, зібраного під час цвітіння. А так як особливо поширений коріандр в південних районах, то і цвіте він в перші місяці літа, наприкінці червня, початку липня.
  2. Від місця збору залежить і якість, і смак меду. У південних регіонах він має особливий смак. Екологічно чистий мед своїми лікувальними властивостями впливає на весь організм людини і роботу внутрішніх органів.
  3. Як кінза популярна своїми лікарськими якостями, так і медонос цей повторює антибактеріальні, антисептичні, спазмолітичні, болезаспокійливі і інші корисні властивості рослини, містить в собі велику кількість дуже потрібний і корисних мікроелементів.
  4. Така дія продукту обумовлена ​​наявністю марганцю, заліза, міді. Доктора настійно рекомендують вживання коріандрового меду пацієнтам, що страждають хворобами нирок, печінки, порушеннями в роботі серцево-судинної системи, відхиленнями роботи жовчного міхура, селезінки і іншими внутрішніми органами.
  5. Також цей продукт підвищує апетит, покращує сон, діє як заспокійливе ліки.
  6. Коріандр популярний і тим, що може виступати в якості гарного стабільного медоноси, і дає чудові обсяги за критерієм продуктивності збору. Коріандровий мед відразу після збору має прозорий насичений бурштиновий колір. Ефірні масла, які містить коріандр в великій кількості, про що говорилося раніше, надають і меду пряний аромат і лікарський присмак.
  7. Після місяця зберігання коріандровий мед починає кристалізуватися. Це залежить і від лікарського відносини, і від квітів. Але, як стверджують фахівці, визначальним є місце збору. Так, мед, зібраний в більш південних районах, зберігається значно менше в рідкому стані. Це обумовлено тим, що на півночі більше періодів існування бджіл, а відповідно їх запасів повинно вистачати на більшу кількість часу.
  8. У запечатаних стільниках мед набагато довше зберігається, адже кристалізувався мед бджоли не вживають. Ні в якому разі не варто вважати, як кажуть засахарівшійся мед, поганим. Навпаки, тільки неякісний або так званий фальсифікований мед не кристалізується, і його не рекомендується вживати в їжу.
  9. Крім лікувальних властивостей коріандрового меду не забувайте, що запам'ятовується і неповторний аромат, і балуйте себе їм з чашкою чаю.

Коріандр завдяки всім своїм властивостям дуже корисний для здоров'я людини. Володіючи цікавими смаковими якостями, він широко застосовується в кулінарії. Найважливіше, що ця рослина здатна оздоровлювати і очищати організм.