Максимальний урожай цибулі - мрія кожного городника. Чи виправдані і мрії якомога раніше зібрати достигли овоч з грядок. А якщо цибуля ще і невибагливий в догляді, то обрана овочева культура - справжня знахідка для дачника. Всіма цими селекційними властивостями володіє сорт цибулі Трой. Як вирощувати цибулю Трой? розберемося разом.
Лук Трой, опис
Трой - порівняно новий озимий сорт, що дає ранній урожай, не вимагаючи при цьому копіткої догляду. Цей овоч володіє тими якостями, які необхідні сорту для можливості посадки на зиму.
Характеристика лука Трой:
- Сорт Трой є ранньостиглий гібридом, може висаджуватися ранньою весною, але частіше це роблять на зиму.
- Дозріває за все за 75 діб. Урожайність підвищена (більше 5 кг цибулі на кв. М).
- Плодоносить на будь-яких грунтах, стійкий до випусканню стрілок.
- Посадку проводять на головки з севка. Спочатку висівають насіння для вирощування цибулі севка Трой, а потім вже підросли дрібні головки для отримання повноцінного врожаю цибулі.
- Крім смакових якостей, має хороший живильний потенціал: містить багато вітамінів групи В, кальцій, залізо.
- Форма цибулини або кругла, або злегка сплющена. Зовнішній шар лушпиння щільний, сухий, окрас від золотистого до коричневого.
- Його смак в міру гострий, середньої різкості, вага головки близько 90 г.
- Листя цибулі Трой у вигляді трубочок, покриті восковим напиленням, їх довжина до 45 см.
- Термін зберігання цибулі після складання до 4 місяців.
На замітку! Кращий сорт для посадки цибулі під зиму - Трой. Він морозостійкий, володіє стійкістю до більшості захворювань.
Вирощування цибулі Трой
Даний сорт цибулі вирощують методом посадки севка. Його можна виростити самостійно, але для отримання севка лука Трой необхідно купити насіння, виростити з них дрібні цибулини і тільки потім провести посадку цибулі на зиму. Або ж можна придбати вже готовий севок і отримати великий урожай за 2,5 місяці.
Озима цибуля Трой: вирощування севка
Лише грамотно вирощений севок Трой дозволить отримати відмінний урожай цибулі. Щоб бути впевненим у його якості, бажано вирощувати севок самостійно. А якщо посіяти насіння цибулі ранньою весною, можна провести посадку севка вже на зиму, отримавши урожай на наступний рік.
Вирощування севка:
- Насіння (чорнушки) висівають з приходом весни. У цей момент грунт повинен трохи прогрітися, після того як сніг розтанув.
- Висівають насіння досить густо, глибина обробітку 2 см, ширина посадкової смуги 60 см.
- Відстань між смугами можна залишати на свій розсуд, головне, щоб було зручно проводити прополку.
- Посіяну чорнушки цибулі ріпчастої Трой трохи прикопують, накривають компостом.
- У момент посадки проводять полив. Наступний полив потрібно провести тільки після появи сходів, і тільки в тому випадку, якщо стоїть суха погода.
- Збір севка проводять після пожовтіння і в'янення листя.
- Після збору цибулини розкладають на грядці до повного підсихання.
- Потім цибулинки очищають від листя.
Порада! Ідеальний розмір севка - 1 см в діаметрі. Якщо цибулинки будуть більшими, при подальшому вирощуванні цибулі буде відбуватися його стрелкование.
Посадка цибулі Трой на зиму
Садять цибулю Трой на зиму. Краще середовище - дренованих суглинки з достатком органіки. У разі занадто кисой грунту, вітається внесення вапна. Для отримання хорошого врожаю городники рекомендують висаджувати севок в щільний і трохи осів грунт.
Посадочні роботи проводять за місяць до стійких зимових заморозків, тому точний час посадки буде залежати від прогнозу погоди. Однак можна зорієнтуватися і через погодні умови. Якщо термометр застиг на позначці + 5⁰С і утримується на цьому рівні протягом тижня, можна починати готуватися до посадки Троя.
Порада! Лук Трой не можна садити на одне і те ж місце більше 2-х років поспіль. Повертатися на старе місце, де ріс цибулю Трой, судячи з відгуків, краще не раніше, ніж через 4 роки. Рекомендують садити Трой на грядки, де раніше вирощували боби, капусту, зернові, картопля.
Кращий спосіб посадки цибулі Трой - на гребенях. Таким способом вдається отримати великий урожай великих цибулин, які не схильні до гниття. Вирощування проходить так:
- Севок Трой висаджують на гребені, висота яких повинна бути 15 см.
- Севок поглиблюють в землю на 4-6 см, зберігаючи дистанцію 3-4 см.
- Севок засипають землею, прикривають ялиновим гіллям або тирсою.
- Полив не проводять.
Лук Трой, догляд
Хоча цибулю Трой і висаджують на зиму, він все одно потребує догляду.
- В першу чергу, потрібно вберегти врожай від морозів. Для цього стежать, щоб на грядках затримувався сніг, який служить природним захистом.
- З приходом весни проводять розпушення грунту. Це необхідно для забезпечення припливу повітря до кореневої системи лука.
- Коли пройдуть рясні дощі, вносять добрива - розчин курячого посліду.
- З метою захисту цибулі від комах, поблизу висівають чорнобривці і календулу.
- Також догляд передбачає дуже дбайливе розпушування та прополювання.
Лук Трой, збір врожаю
- Збирати врожай можна після пожовтіння його надземної розетки. Про стиглості лука говорить насичено-жовте забарвлення лушпиння.
- Після збору урожай необхідно добре просушити, щоб продовжити терміни зберігання.
- Зберігають цибулю в прохолодних приміщеннях. Усі пошкоджені цибулини відбирають і споживають в першу чергу, оскільки вони починають псуватися через кілька днів.
Озимий Трой - не вибагливий сорт, який не зажадає від вас особливих умов вирощування. Йому необхідно лише вдосталь світла і місця для розвитку, і якщо ці умови дотримані, Трой порадує вас високою врожайністю.