Сумнівів немає, здоровий саджанець-запорука успішної і плідної життя дерева. Але крім цього є ще одна важлива умова: гарне місце і грамотна посадка. Слово нашим читачам.
Умій посадити дерево
Сумнівів немає, здоровий саджанець-запорука успішної і плідної життя дерева. Але крім цього є ще одна важлива умова: гарне місце і грамотна посадка. Слово нашим читачам.
передача досвіду
Всі дерева в нашому саду посаджені мною, і щороку все вони дають хороший урожай.
Так ось, вважаю, що найкращий час для посадки осінь. Але і навесні, якщо зробити це правильно, буде хороший результат.
посадкова яма
Оптімальниераз-заходи посадкової ями: глибина - 60 см і діаметр - 100 см. Саджанці перед посадкою осматріваю- чи всі здорові і неушкоджені. Потім у великому відрі готую глиняну або земляну бовтанку сметаноподібної консистенції і опускаю в неї коріння. При посадці саджанця в ямку з добре осіла грунтом кореневу шийку піднімаю на 2-4 см над краями ями, а при недостатньому осіданні - на 5-6 см. Висоту посадки регулюю по рейці, покладеній по краях ями.
садимо щільно
Саджанці встановлюю в яму, коріння розправляють і направляю вниз. Поступово підсипаю пухкий грунт верхнього шару на корені і на краю ями. Коли на коренях буде 10-15 см землі, обережно, щоб не обірвати коріння, втоптують її навколо стовбура ногою. Потім насипаю ще пухкої землі, але її вже не втоптувати. Саджанець повинен бути замурований в грунт щільно і не піддаватися висмикування навіть при значному зусиллі.
особливості поливу
Поливи проводжу з таким розрахунком, щоб зволожити всю землю навколо коренів до глибини 40-45 см. Велике значення мають літні поливи в перший рік після посадки. Роблять їх у міру підсихання грунту 3-5 разів за літо (50-60 л на дерево, іноді і більше). Перед кожним поливом грунт пристовбурного кола спочатку прополюють, потім роблю лунку, яку заповнюю водою за один-два прийоми.
Поливати дерева потроху можна. При такому поливі зволожується тільки верхній шари грунту, і саме сюди в пошуках вологи спрямовуються коріння. Влітку вони висихають, а взимку підмерзають, що згубно позначається на розвитку саджанця.
Сподіваюся, мої поради теж стануть в нагоді всім дачникам з приходом весни. І бажаю чудового врожаю.
Гарне місце
До недавнього часу я особливо не замислювалася про місце посадки рослин в своєму саду. Просто вибирала вільне місце і садила. Але тут один раз посадила два кущі агрусу в один ряд. Доглядала за ними як годиться. Один почав зростати, а інший все сидить і ні з місця. Тоді згадалося, що є патогенні зони, які знищують все живе, що знаходиться всередині них. Вирішила перевірити. Про спосіб розпізнавання таких патогенних зон читала ще в 80-і роки. Взяла мотузочку (довжиною приблизно 1 м), прив'язала до неї залізничну гайку (можна болт, тільки середніх розмірів) і з витягнутою рукою ходила по ділянці в тих місцях, де хотіла посадити ту чи іншу рослину. Там, де мотузочок з гайкою починали обертатися в ліву сторону, відзначала кілочком і садила туди кущ агрусу - це гарне місце. А якщо обертання відбувалося вправо, обходила цю ділянку стороною -расті там буде все погано. Ось так я пройшла весь сад і город. Тепер все рослини здорові, добре ростуть, а я радію чудесному врожаю.
взаємовигідна сусідство
Хочу поділитися своєю гордістю. Це мій сад, який створювався кількома поколіннями нашого роду. У ньому росте багато сортів яблунь, сливи, груші і велика колекція ягідних кущів. Є в цьому саду і мій вклад- чотири вишневих дерева. Кому кажу
про них - не вірять. Адже живу я в Ленінградській області. Клімат для вишні не надто підходящий. Скажу чесно, спочатку мене переслідували невдачі. Садила по одному деревцю. Вони приживалися, деякі зацвітали, але ягід не було. До того ж траплялися пізні сорти, а їм в наших умовах просто не визріти. Пізніше зрозуміла причину своїх невдач.
Виявляється, як і майже всі садові дерева, вишні потребують доброму сусідстві зі своїми родичами. Тобто відразу потрібно садити кілька взаємо-моопиляемих сортів.
Так і зробила. Спочатку роздобула саджанці Шпонки
Шиманської і Василівської червоною, а через рік Рубіновий і Володимирській. Всі вони розташувалися у мене неподалік один від одного. А через п'ять років дружно зацвіли і дали перші ягоди. Зараз моїм красуням по 12-13 років. З кожного дерева збираю від 10 до 15 кг ягід.