» » Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Оригінальна і красива текстура мармуру користується високою популярністю з часів існування Римської Імперії. Висока вартість цієї породи, безумовно, обмежувала коло її споживачів, але ось шанувальники - були в минулому, є сьогодні, скоріш за все, будуть і в майбутньому.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

У наш час, щоб порадувати себе якоюсь незвичайною фактурою, вже немає потреби використовувати дорогий натуральний матеріал. Нанесення штукатурки з ефектом мармуру - прекрасний спосіб отримати імітацію, що практично не відрізняється за зовнішнім виглядом від оригіналу.

Детальна інструкція + відео в нашій статті розкажуть вам про різні способи обробки поверхні за допомогою штукатурки під мармур.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Мармур і його імітація

Відразу варто сказати про те, що мармур має досить широку палітру. В даний час існує більше 40 його відтінок, які залежать від домішок в породі певних речовин. Це можуть бути і різноманітні форми заліза: оксиди, сульфіди, силікати, кожен з яких має свій колір (червоний, чорно-синій або зелений). Різні концентрації графіту дають різні варіації блакитний і сірої гами.

У такого каменю немає тільки насичених синіх і зелених відтінків:

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Крім того, що в тілі мармуру є гарні прожилки, які формуються в результаті кристалізації в мікротріщинах вуглецевих сполук. Їх імітація представляє найсерйознішу складність при виконанні декоративної мармурової штукатурки, тому зробити це своїми руками буде непросто.

Є кілька технологій, за допомогою яких можна передати текстуру каменю будь-якого відтінку. Весь процес складається з досить трудомістких операцій і на нього йде багато часу. Однак заради краси завжди чимось жертвуєш.

Мармурова штукатурка

Перш за все, потрібно визначитися з кольором мармуром, який ви планує імітувати. Вигадувати нічого не доведеться: досить звернути увагу на фото натурального каменю і вибрати в якості основи той варіант, який вам найбільше підходить.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Для його відтворення потрібно виділити в оригіналі 3 домінуючих кольору. Головним має бути тільки один, а інші будуть його доповнювати. Зазвичай всі вони з однієї колірної гами, і єдине, чим відрізняються - тонами. Якщо ви плануєте отримати темний мармур, то найбільш насиченим повинен бути базовий колір. Для створення світлого мармуру все робиться навпаки.

Перед тим, як наносити мармурову декоративну штукатурку, поверхню стін важливо якісно вирівняти, і почекати поки стяжка затвердіє. Їх зовсім не обов'язково штукатурити: можна просто обсушити гіпсокартоном, попередньо зашпаклювати стики між листами. Про це ми зараз говорити не будемо, оскільки нас цікавить техніка виконання і закріплення малюнка на поверхні.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Важливо! Імітацію мармуру ви можете зробити, як за допомогою декоративної фарби, так і за допомогою використання штукатурок з відповідним ефектом. Недосвідченій людині для самостійної роботи краще використовувати фарби.

Як створити малюнок?

Технологія малюнка в загальних рисах виглядає так. Перш за все, потрібно нанести основний (базовий) колір і після його висихання приступати до подальшої роботи. Створення текстури каменю здійснюється фарбами двох додаткових квітів, які повинні бути близькими по гамі, і відрізнятися тільки за насиченістю.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Їх наносять за допомогою кисті хаотичними мазками, після чого, поки фарба не висохла, розтушовують губкою таким чином, щоб не було помічено кордонів переходу одного відтінку в інший. Коли все висохне, можете приступати до наступного етапу.

Зараз потрібно намалювати прожилки і виконати це елементарно, використовуючи тонку пензлик для малювання. Для цього застосовується та ж фарба, якою ви робили мазки, тільки змішання зі світлою глазур'ю (хоча можна використовувати і контрастний колір, який буде виглядати не менш ефектно).

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Пензлем малюють ламані лінії і штрихи, растушевивая більш товстих з них. На завершальному етапі малюнок покривається спеціальним воском або прозорим лаком. Таким чином, виходить блиск відполірованого каменю і захисний декоративний шар.

Готова мармурова штукатурка: види і ціна

При роботі з готовими штукатурними складами все відбувається аналогічно. Єдина відмінність полягає в тому, що фарба наноситься пензлем або валиком, а штукатурку за допомогою шпателя, оскільки вона має більш густу консистенцію.

Ступінь підготовки поверхні теж може відрізнятися. Під фарбу вона повинна бути ретельно вирівняна і відшліфована.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

При використанні штукатурки дрібні недоліки поверхні можна приховати під час її декорування. Її навіть завдають на стару стяжку, головне, щоб вона добре трималася. При цьому вкрай важливо використовувати правильну ґрунтовку.

Як правило, виробники штукатурок пропонують ізолюючі чинники, які виконують цю задачу і наносяться на поверхню перед основним (базовим) шаром штукатурки.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Описати цю технологію не має сенсу, набагато простіше подивитися відеоролик і пошукати саме той варіант, де майстер працює з точно таким же розчином, який купили ви. Справа в тому, що у кожного виробника штукатурок є свої поради з цього приводу, і важливо їх дотримуватися в роботі.

Користуватися складом заводського виробництва набагато простіше, але для більшості людей це дороге задоволення. Мармурові штукатурки купуються в комплекті: зазвичай це базовий склад - 7500-8000 рублів за упаковку в 25 кг. Його витрата 630-650 гр / кв.м, чого достатньо для 40 кв.м.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

До того ж, в комплекті є ще 2 фінішних складу. Один точно з таким же вагою, але відрізняється більш високою вартістю (приблизно 10800 рублів), другий - 5 кг, вартістю 2500-2600 рублів. Безумовно, є фасування і поменше - їх вартість дешевше, але в перерахунку на квадратуру декорованого поверхні вартість буде така ж.

Завдяки мармурової борошні тонкого помелу, що входить до складу венеціанських штукатурок, декорована поверхню відливає перламутром і чудово змориться в інтер'єрі. Така висока ціна штукатурок обумовлена ​​високою складність виготовлення матеріалу.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Основним в'язкою речовиною є вапно, які тривалий час витримується в підземних бункерах. Це потрібно для досягнення нею певною мірою насичення мікроелементами і пластичності.

Увага! До того ж, в сучасних штукатурках є і додаткові смоли, що забезпечують стійкість покриття до зовнішніх впливів і тривалість його експлуатації. Це і дозволяє наносити їх майже на будь-які поверхні, з найменшою товщиною шаром і кількістю.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

глянцевий мармур

Є ще одна цікава технологію, про яку варто згадати - це імітація полірованого мармуру, який прийнято називати «праскою». Цей термін з'явився завдяки тому, що на вапняну штукатурку покриту емульсією за допомогою гарячих прасок наводиться глянець.

Такий вигляд обробки можна з успіхом назвати штучним мармуром і штукатурної під мармур. При цьому не застосовуються заводські склади: глянсове покриття формується за спеціальною технологією з використанням в'яжучих мінеральних пігментів і наповнювачів. Причому за цією технологією можна зробити не тільки імітацію мармуру, а й якогось іншого каменю.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

В такому випадку майстри можуть працювати як за трафаретом або створити авторську композицію. В цілому, обробка поверхні за допомогою прасувальні мармуру здійснюється за наступною схемою. Спочатку це нагадувало звичайне оштукатурювання: основа грунтується, встановлюються маяки, наноситься і загладжується базовий шар вапняного розчину.

У накривочні шари додаються тільки пудра і крихта з мармуру, а вони колеруются за допомогою додавання в склади відповідних пігментів, як з емульсійними фарбами. При цьому кожен майстер застосовується своєї рецептурою. Наприклад, одні з працюють лише на вапняно-мармурових розчинах, без застосування мастик для поліровок.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Інші майстри наносять на незатверділої штукатурку мильну емульсію, після чого наводять глянець за допомогою сталевого праски з полірованої підошвою. В останньому випадку, до складу для нанесення накривочного шару додається вапняне мило, після чого шар розгладжується і покривається з допомогу воскової мастики. Після 2-х накривочних шарів за допомогою кольорових емульсій створюється малюнок.

Це проводиться за аналогічною технологією нанесення малюнка, яку ми описали вище. В результаті досягається схожий ефект. Єдина відмінність техніки вигладжування поверхні праскою - це глянець, який властивий полірованому мармуру. Найчастіше такий спосіб обробки застосовується для стель, колон і окремих фрагментів стін.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Якщо ви зацікавилися цим способом, можете подивитися відео майстер-класу від професіоналів. Далі ми розповімо, як проводиться ще один, такий улюблений багатьма варіант, а саме мармурова грубозерниста штукатурка.

Штукатурка з мармуровою крихтою

Спосіб штукатурення, коли в якості декоративного шару виступає не намальований, а натуральний мармур, використовується давно, і, як правило для обробки фасадів. Якщо в венеціанських штукатурках застосовується невеликий мармуровий пісок і пудра, то в такому випадку це крихта каменю, що має більшу фракцію.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Вона вводиться до складу в якості наповнювача, і структура накривочного шару виходить зернистої. При цьому декоративні ефекти можуть бути різними і залежать від фракцій наповнювача і їх кількості. Багатобарвна або однотонна поверхню обумовлена ​​кольором каменю. Далі ми поговоримо про технології нанесення штукатурки з мармуровою крихтою.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Відразу варто сказати, що перевага такої штукатурки полягає в тому, що її не обов'язково колеровать (хоча і можна), а поверхня має високу міцність. Все тому, що мармур не вбирає воду і не вигорає на сонці. Це прекрасний варіант не просто для зовнішніх стін, але і для інтер'єрів обественних будівель: вестибюлів офісних центрів, критих ринків, вокзалів і т.п. Правда, зараз таку штукатурку можна зустріти і в домашньому інтер'єрі.

Який грунт використовується для мармурової штукатурки?

Найчастіше оштукатурювання починається з вирівнюванням стін, коли це потрібно або очищення поверхні від бруду і пилу, якщо вона порівняно рівна. Незначні шорсткості під шаром штукатурки не будуть помітні.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Стіна перед її нанесенням грунтується. Грунтовка повинна бути кварцова, і, як правило, виробники пропонують її в комплекті.

Не виключено, що доведеться наносити 2 грунтових складу: спочатку звичайний акриловий грунт, а потім вже кварцовий - це безпосередньо залежить від того, наскільки пориста ваша поверхню. Наприклад, цегла або бетон доводиться завжди додатково гарантувати. Кварцова ж грунтовка не так грає роль просочення, скільки має бути забезпечувати достатню адгезію важкого наповнювача.

До того ж, грунтовки, який пропонує виробник, ще й тонує базову поверхню в необхідний відтінок. Якщо стіна буде сильно відрізнятися за кольором від мармурової крихти, то це виглядає негарно.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Кварцовий грунт пропонується покупцеві в білому варіанті і до нього підбирається необхідний відтінок. Після колеровки виходить склад, що нагадує емульсійну фарбу.

нанесення крихти

Такий вид штукатурки проводиться як в сухому, так і готовому вигляді - коли вода додається безпосередньо перед самим нанесенням. Далі ми коротко розповімо, як відбувається процес штукатурення, але якщо вам потрібно більш детальна інформація, можете подивитися наступне відео.

За інструкцією здійснюється заміс розчину. Причому обсяг повинен бути таким, щоб його можна було б швидко виробити. Якщо суміш готова до вживання, то її також потрібно розмішати, оскільки крихта осідає на дно. Нанесення штукатурки проводиться традиційно, використовуючи шпатель з широким полотном.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Завдяки використовуваному в'язкої речовини, розчин виходить досить еластичним. Він наноситься і розгладжується набагато простіше, ніж гіпсова шпаклівка. Головне, не брати на шпатель багато суміші та розмивати її по поверхні, докладаючи певне зусилля. Врахуйте, що товщина стяжки не повинна бути більше розміру фракції наповнювача. Рекомендуємо попередньо потренуватися в тому місці, яке знаходиться не на виду або ж візьміть шматок гіпсокартону.

Через 20 хвилин після нанесення шар потрібно загладити за допомогою терки. Інструмент потрібно тримати під кутом, кілька притискаючи до поверхні, і ведуть в одну сторону.

Мармурова штукатурка: ціна, технологія нанесення

Як наслідок, кожен камінчик ляже в свою нішу, поверхня стане гладкою, а колір проявиться повною мірою після висихання. Наостанок стяжку потрібно покрити захисним лаком, який необхідно купити разом зі штукатуркою.

Скільки коштує мармурова штукатурка? Ціна на найпопулярніший матеріал

  • Bayramix Мармурова штукатурка Мінерал 25кг - 3450 рублів.
  • Мармурова штукатурка Макромінерал 20 кг - 1900 рублів.
  • Bayramix Мармурова штукатурка Савташ 20кг - 3500 рублів.
  • Мармурова штукатурка Macro Mineral (відро 15 кг) - 2150 рублів.
  • ВГТ Бетонконтакт грунт контактний під штукатурку з мармуровою крихтою (8кг) - 850 рублів.