Часто в процесі виконання ремонтних робіт з'являється необхідність в отриманні виробів з криволінійною поверхнею, виготовлених з деревини. Як зігнути ДВП в домашніх умовах так, щоб місце згину було досить міцним і не тріснуло в процесі надання форми? На ці та інші питання піде мова нижче.
Справа в тому, що деревина зовсім по-різному реагує на технологію вигину. Увігнута частина піддається стиску, опукла - розтягування. Причому на найбільш поширений спосіб пропарювання заготівля також реагує по-різному. Наприклад, здатність до стиснення може збільшитися навіть на третину, а ось до розтягування - всього на кілька відсотків. Тому замислюватися про те, як зігнути деревину товщиною понад 2 см, в домашніх умовах не варто.
Необхідно враховувати і той факт, що різні види деревного матеріалу по-своєму реагують на згинання. Наприклад, дуб, клен і модрина гнуться дуже важко, а ось бук, горіх і ясен - легко. Перш ніж купувати деревину і починати будь-які дії слід визначитися з типом деревини, з якої зроблена плита ДВП.
Як зігнути ДВП і МДФ своїми руками?
У домашніх умовах ДВП згинається за допомогою підвищення її вологості, з подальшою прасуванням і закріпленням в шаблоні. Як шаблон може виступати будь-який каркасний компонент і зовсім необов'язково, щоб його форма була криволінійної.
Кріплення до шаблону вироби здійснюється за допомогою скотча. Можна затискати вигнутий лист ДВП між декількома розпірками, надаючи їй потрібну форму за рахунок мотузок, обв'язавши ними виріб в декількох місцях. ДВП можна експлуатувати тільки після її повного висихання.
Методика згинання фанери та ж, що і в попередньому варіанті. Але технологія вигину МДФ сильно відрізняється. В цьому випадку можна один з двох варіантів: загинати виключно тонкі аркуші (не більш як 5 мм) і потім їх склеювати між собою, або застосувати гнучкий МДФ, який на одній зі сторін має поперечні прорізи. Товщина подібних листів, як правило, становить 8 мм. При згині вони лягають один на одного фрезерованими сторонами і потім склеюються.
Використання ДВП в будівництві
Деревоволокнистих плит є одним з найбільш доступних будівельних і меблевих матеріалів. Її застосування виправдане там, з її допомогою можна легко і швидко вирівняти поверхню або підготувати заготовку до декорування. Крім того, де знадобилося зробити дно або задню стінку шафи, комода або будь-якого-другого елемента меблів використовують саме ДВП. Пресована деревина вже довгі роки успішно експлуатується для внутрішнього облаштування вагонів електропоїздів і т. Д.
Головні переваги цього матеріалу дозволяють активно застосовувати його в будівництві:
- Стійкість до деформації, але за умови, що ДВП не контактуватиме з водою.
- екологічність.
Де можна використовувати ДВП в якості матеріалу:
- звукоізоляція перегородок;
- утеплення перекриттів;
- теплоізоляція технічних коробів, вентиляційних каналів, а також приміщень, де потрібен «чистий звук» (кінозали, телевізійні студії);
- створення опалубки для заливки залізобетонних конструкцій;
- полотно для дверей;
- облицювальні роботи зі стінами;
- виготовлення корпусних і вбудованих меблів;
- внутрішнє оздоблення пасажирських вагонів метро, поїздів, трамваїв;
- чорнова, а іноді і під чистове оздоблення підлог;
- панелі електричних щитків і т. д.
Однак одним з найбільш поширених варіантів застосування ДВП для облицювання - це утворення аркових конструкцій.