» » Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Під час самостійного проведення капітального ремонту або будівництва часто виникає безліч питань. І більшість з них про те, як працювати з різними будівельними матеріалами. Іноді під час робіт доводиться стикатися з полікарбонатом. Це дуже хороший матеріал, але з ним є свої складності. Його листи досить гнучкі і їм можна надати будь-яку форму. Але не всі знають, як зігнути полікарбонат в домашніх умовах. А робити це необхідно акуратно і правильно, щоб не пошкодити матеріал.

Доречі, керівнику виробничого підприємства корисно знати, що навчання з охорони праці допоможуть запобігти травматизму на виробництві.

Робота з полікарбонатною профілем

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах Головні переваги матеріалу. Полікарбонат дуже зручний в застосуванні і має безліч різних переваг. Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах Стільниковий і монолітний полікарбонат. Залежно від його товщини і структури його основні характеристики змінюються. Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах. Для роботи з цим матеріалом немає потреби використовувати нагрів і спеціальні інструменти. Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах Кріплення листів. Використовуючи різні профілі, можна надійно з'єднати між собою два шматки полікарбонат.

Переваги полікарбонату:

  1. Лист полікарбонату досить легкий, з ним зручно працювати навіть на висоті.
  2. Це гнучкий матеріал. Його можна зігнути під потрібним кутом надавши необхідну форму.
  3. Матеріал легко ріжеться, а краю можна обробити підручними інструментами.
  4. Він не пропускає шум.
  5. Відмінно витримує температури від -40 до +120.

Використовують його найчастіше для створення майданчиків для відпочинку, як козирків на балконах або верандах, як дах в невеликих спорудах. Це прозорий матеріал, з якого споруджують теплиці і альтанки. Термін служби полікарбонату близько 10 років.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

різновиди полікарбонату

На сьогоднішній день є два види даного матеріалу: монолітний і стільниковий. Вони мають деякі відмінності, але однаково часто застосовуються вчасно будівництва.

Монолітний полікарбонат на перший погляд дуже нагадує оргскло. Він досить міцний. Наприклад, 12-ти міліметровий лист - куленепробивний. Мінімальна товщина 2 мм. Ширина листа полікарбонату - 2,05 м, довжина становить 3,05 м. Матеріал товщиною 8-12 мм робляться тільки під замовлення.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Лист стільникового полікарбонату може мати довжину 6 або 12 м. Вага шестиметрового шматка матеріалу важить близько 10 кілограм.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах. кріплення

Не дивлячись на те, що цей матеріал дуже схожий на оргскло, його можна зігнути в холодному стані. Для того щоб почати працювати з ним, необхідно знати допустимий радіус вигину, який зазвичай вказаний в документах. Стільниковий полікарбонат потрібно згинати тільки по довжині стільників.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Матеріал закріплюють в лещатах, а потім руками поступово надають йому форму, витримуючи дозволений радіус. Плинність полікарбонату не змінюється при нагріванні повітря в навколишньому середовищі. Цей параметр збільшується тільки при 125 градусах. Так що для згинання нагрівати його немає сенсу.

Для арочного покриття довжина стільників повинна потрапляти уздовж арки. А якщо листи будуть укладатися вертикально, то так само необхідно мати у своєму розпорядженні і довжину стільники. Тобто радіус арки не може бути менше, ніж радіус вигину полікарбонатного листа.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Для покриття плоских дахів з нахилом необхідно розмістити стільники по довжині перпендикулярно до нахилу даху. При цьому кут повинен бути більше трьох градусів.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах зазвичай ясно відразу, а ось як його кріпити знають не всі. Для цього необхідно використовувати профілі. Як і інші матеріали, стільниковий полікарбонат може змінювати свої розміри під дією температури. Для того щоб уникнути псування, потрібно залишити зазори між листом і сполучними елементами. Ще важливо пам'ятати, що під великий сніговий навантаженням може статися прогин матеріалу.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Поздовжньо-поперечне кріплення зазвичай використовують, для перекриття плоского даху. У такому випадку і крокви, і лати знаходяться в одній площині. Відстань між прогонами залежить від навантаження, а між кроквами - дорівнює ширині.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

При створенні арочної конструкції відстань між латами розраховується на тип структури полікарбонату, а так само на вітрові навантаження. А несучі елементи розміщують по ширині листа.

З'єднують частини конструкції за допомогою нероз'ємного полікарбонатного профілю, який представляє собою Н, розташовану під кутом 90 градусів. Поперечний переріз розташовується уздовж аркуша, який розміщений в осередках. Листи скріплюються за рахунок болтів, а сам профіль до обрешітки не кріплять. А для країв, завершальних ділянок покриття в разі арки, використовують нероз'ємний торцевої полікарбонатний профіль, який має U-подібну форму. Нижня його частина проходить паралельно листу.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Для з'єднання арки є спеціальна конькова полікарбонатна конструкція. Для розміщення листів під прямим кутом використовують кутові профілі. Рознімна сполучна конструкція складається з нижньої і верхньої частини. F-подібний профіль використовують для з'єднання торцевих шматків, які мають площину кріплення перпендикулярну листам покриття.

Як зігнути полікарбонат в домашніх умовах

Саме часто респонденти користуються послугами конструкцією для монолітного і стільникового полікарбонатного профілю вважається з'єднувач з алюмінію і сталі. Деякі можуть мати профіль з водовідведенням.

Так, щоб відповісти на питання «як зігнути полікарбонатний профіль в домашніх умовах?», Необхідно знати мінімальний діаметр вигину. Працювати можна без нагріву і додаткових інструментів. Крім усього іншого, потрібно правильно підібрати профіль для кріплення.