» » Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

В'їжджаючи в новий заміський будинок, власників переповнює позитивні емоції. І яке розчарування осягає господарів, які через деякий час виявляють, що в санвузлах та кухонних раковинах «стоїть» вода, а по всьому будинку поширюється неприємний запах. Висновок може бути тільки один - забилася каналізація в приватному будинку. Що робити, якщо ви зіткнулися з такою ситуацією?

Прочищення трубопроводів в приватному будинку відрізняється різноманітністю методів, а також можливістю роботи з зовнішніми трубами. Наш сайт «Ремонтик» пропонує три способи вирішення такої неприємності: механічний, хімічний і автоматизований.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Всі вони мають свої переваги і недоліки. Тому в першу чергу потрібно зрозуміти, з яким видом засмічення ви зіткнулися, враховувати які матеріали були використані під час монтажу системи. І тільки потім визначитися, як усунути засмічення і виконати прочищення каналізаційних труб.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити

Труба в будинку може забитися в самий невідповідний момент, що не є приводом для паніки, але, тут з'являється цілий ряд питань. Найпоширеніші з них: «Система труб каналізації забита, що робити?», «Труби забиваються постійно, в чому причина?», «До кого краще звернутися?», «Чи можете ви почистити забилися труби?». Нижче ви отримаєте відповіді на найпоширеніші питання.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Механічний спосіб усунення

У кожній каналізаційній системі з плином часу формуються відкладення з різних відходів: кальциновані і жирові нальоти, пробки з тканинних обривів або волосся, побутового сміття і т.д. Згодом засмічуючи стінки, утворюється затор, який перекриває перетин труби, а також змушує домочадців задуматися про те, що робити, якщо каналізація в приватному будинку забилася. Розглянемо найпростіший спосіб - механічний. Тут пропонується кілька варіантів:

  • Вантуз. Для усунення засмічення необхідно набрати трохи води в ванну або раковину, прикласти до сливу чашу вантуза і частими, сильними ривками видалити пробку. Також багато фахівців радять змастити краю гуми вазеліном. При цьому необхідно закупорити отвір, щоб злити зайву воду.

  • Окріп. Часто цього цілком достатньо, щоб пробити жирову пробку. Необхідно заливати обережно і не великими порціями. Як тільки стік прочистити, промийте трубу кип'яченою водою ще раз (візьміть не менш 5-7 літрів).

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Увага! Купуючи вантуз, зверніть увагу на високу міцність його компонентів. Коротка пластмасова ручка з важелем хоч і зручна, але недовговічна. Рукоятка з жорсткого пластика або з дерева прослужить не менше 7-10 років. Важливо, щоб гумова хащі була пружною, щільною і важкою.

  • Сантехнічний трос - основний помічник кожного сантехніка. Він являє собою металеву трубку або прут, з одного боку у якого є ручка для обертання, а з іншого - наконечник у вигляді жорсткої щітки, спіралі або йоржика з металевими «голками». У слив опускається робоча частина і обертають рухами пробивається засмічення каналізації. Але будьте обережні при роботі з металевими або пластиковими трубами, в іншому випадку в місцях врізки, загинів і ухилом ви зможете пошкодити стік каналізації.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

  • Демонтаж ділянки каналізації. Часто, але може статися і таке, що засмічення системи труб не піддається пробивання тросом. Мінеральне або вапняне відкладення ущільнюється і створює пробку мало не цементної твердості. В такому випадку гумовою киянкою або металевим прутом «промацуються» труби по всій довжині аж до самого «входу» в очисну споруду (бетонні кільця, вигрібна яма, комплексна КНС, септик), виявляється місце засмічення. Проблемну ділянку розрізається спеціальними ножицями або зварюванням, вибивається затор, ретельно очищається і відновлюється цілісність системи.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Хімічної спосіб очищення каналізації

  1. Хімічні препарати досить популярні серед населення завдяки простоті й ефективності в експлуатації. Важливо дотримуватися інструкції і проявляти обережність в роботі з ними, в іншому випадку ви отримаєте опіки. До числа активних реагентів відносять:
  • Луг або їдкий натр, більш відомий під назвою «Кріт» і його аналоги. Розчиняє майже всі види білків, жирів, солей жирних кислот. Не можна застосовувати для пластикових труб, оскільки хімікат може роз'їдати їх (особливо в місцях з'єднань).

  • Соляна кислота. До цієї групи відносяться Каченя, Tiret, Mr. Muscle. Видаляють вапняний наліт, грудки волосся, залишки їжі, жирові відкладення. Забезпечують максимально швидке видалення засмічень в трубах з поліпропілену, стали і металопластику. Небезпечні для гумових і мідних труб, і далеко не завжди ефективні для туалетів.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Увага! Ніколи не змішуйте хлорводородний і лужний очисник. В результаті може статися активна реакція з вспениванием, бризками, і як наслідок постраждають труби і людина, що знаходиться поблизу.

  1. Народні методи: зазвичай в хід йде таке поєднання як «оцет + харчова сода». В стік засипається біокартбонат натрію (200-300 г), через пару хвилин заливається оцтова кислота (100-200 г). Добре, якщо ви відразу закриєте отвір пробкою, адже так реакція буде відбуватися не зовні, а всередині труб. Прочищає невеликі засмічення з жирових і кальцинованих нальотів, паперу, харчових відходів. Деякі умільці зрідка використовують акумуляторну кислоту, але цей метод може спровокувати витончення і подальше руйнування труб. Прочищення каналізації в заміському і приватному будинку за допомогою хімічних реагентів повинна здійснюватися з урахуванням використовуваного виду очисної споруди. Якщо це бетонні кільця або яма, нічого страшного не станеться. Однак для автономних каналізаційних станцій, складних септиків, де застосовуються бактерії для розкладання відходів, цей спосіб неприйнятний.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Автоматизована очищення каналізаційної системи

Сучасні виробники автономних установок позиціонують свої вироби як самоочищаються. Але до «входу» в КНС в трубах може сформуватися затор, який не піддається механічній дії, а використовувати хімічні очисники заборонено. Тому тут використовується «важка артилерія» - прочищення каналізації за допомогою автоматичних компресорів, насосів і апаратів високого тиску. Його суть полягає в тому, що труби «продуваються» струменем повітря або води.

  • Гідродинамічний спосіб очищення полягає в тому, що в каналізаційну трубу вводиться шланг прочищення (високоміцна пластикова трубка в ПВХ-кожусі і оплетке) з форсунки за допомогою високонапірного бензинового насоса подається струмінь воза, розмиває і виносять засмічення в яму або септик. Зазвичай таким обладнанням розташовують бригади з очищення каналізації.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

  • Електромеханічний спосіб схожий з сантехнічним тросом. Єдиний виняток полягає в тому, що пробка обчислюється спеціальним інструментом з насадкою-йоржиком. Найчастіше використовується для видалення засмічень з прокладок, ганчірок та іншого побутового сміття.

  • Пневмодінаміческая система має на увазі наявність обладнання високого тиску або компресора з підключенням гнучкої трубки. Схема обробки каналізації схожа з гідродинамічним способом, але замість води використовується стиснене повітря. Такий спосіб хороший тим, що він під силу кожному. До того ризик пошкодження труб незначний.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Увага! Незважаючи на заяви виробників, сам септик може заповнитися мулом, донними відкладеннями або продуктами переробки. З цієї причини періодично за допомогою виїзної бригади асенізаторів з насосом і насосною станцією відкачувати вміст очисної споруди. Спеціалізовані компанії, що займаються очищенням каналізацією в приватному будинку і рішенням її проблем, має на увазі додаткові послуги: оренда техніки, відеодіагностіка, ремонт системи та інші послуги.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

В середньому ціни на послуги в Москві і області не виходять за рамки наступних показників:

Назва послуги Вартість Діагностика труб 100 рублів / пог. м Гідродинамічний спосіб прочищення каналізації 90 рублів / міг. м Відкачування відходів з очисних споруд 1200 рублів / м3 Діагностика труб 100 рублів / пог. м

Профілактика засмічень каналізації в приватному будинку

Зіткнувшись хоча б раз з проблемою каналізаційних заторів, більшість замислюються про профілактику. Але попередити «хвороба» труб не дуже складно. На етапі монтажу:

  • установка дрібнопористий сіток і різних фільтрів;
  • монтаж жировловлювача;
  • врізка в місцях відступів, з'єднань, поворотів допоміжних отворів: «отвори прочищення» з пробкою і «гумові люки» з ущільненнями.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

При регулярному використанні системи:

  • регулярне зрошення зливу величезною кількістю окропу;
  • не менш один раз на рік викликати асенізаторів, які будуть здійснювати відкачку відкладення і промивання чистою водою;
  • профілактична обробка каналізаційних стоків перенасиченим розчином кухонної солі.

Забилася каналізація в приватному будинку: що робити?

Каналізація, як і власне будь-який інший елемент приватного будинку, потребує регулярного догляду, прочищення і ремонті. Всі витрати на правильно виконане захід окупляться з надійністю і тривалим терміном служби.