» » Як зробити садові доріжки своїми руками з бетону

Як зробити садові доріжки своїми руками з бетону

Садова доріжка з бетону завжди виглядає красиво, тому сьогодні їх вважають справжнім трендом. Зробити таку доріжку можна самостійно або залучити фахівців. Але якщо правильно поєднувати всі пропорції і знати етапи будівництва, то придбавши форми для садових доріжок на dorozhki.com.ua, зробити чудові доріжки на дачі буде не складно.

садові доріжки

Садова доріжка з бетону своїми руками: покрокова інструкція

  • Підготуйте достатньо місця. Для цього визначте, в якій частині проходитиме стежка. Плануйте її розташування правильно, інакше все одно будете ходити газоном. Після розчистіть місце від каміння, трави та сміття.
  • Потім вам знадобиться лопата, за допомогою якої ви приберете верхній шар трави. Глибина робіт складає 15-17 сантиметрів.
  • За допомогою дощок зробіть опалубку.
  • Основа готова. Тепер засипте її сумішшю з піску та гравію. Добре все утрамбуйте і залийте водою. Трохи зачекайте, а потім приступіть до заливання бетону. Пропорції залежить від функціональності доріжки. Наприклад, для будівництва садових доріжок для заливки використовуйте 1 частину цементу, 1 частину гравію та 9 піску. Пішохідним доріжкам також не потрібно витримувати великих навантажень, тому візьміть 4 частини щебеню, 2.5 піску та 1 цемент.
  • Після цього важливо зробити так, щоб бетон просох максимально рівномірно, тому поливайте доріжку водою кілька днів поспіль. Для поливання найкраще використовувати звичайну лійку.
  • Повна готовність бетону залежить від погоди, товщини доріжки та того, наскільки щільний розчин. Коли бетон повністю висохне, заберіть опалубку.

садові доріжки

​Садова доріжка з бетону під камінь: переваги та недоліки

Садова доріжка з декоративного каміння швидше виконує естетичну функцію. Зробити її так само просто, як і звичайну садову доріжку із цементу.

садові доріжки

Якщо ви зробите короткі доріжки, вони візуально зменшать простір саду, тому придбайте матеріал з розрахунком на те, що декоративні стежки будуть довгими. Серед головних переваг виділимо:

  • Міцність та довговічність, висока стійкість до механічних навантажень, морозу та вологи.
  • Бюджетність – ціна на витратні матеріали низька.
  • Будівництво не забирає багато часу та сил, впоратися із завданням може навіть новачок у цій справі.
  • Ви можете виготовити доріжку на будь-який смак, головне щоб не підвела опалубка.

Ще одна перевага – можливість фантазувати під час декорування. Так, наприклад, ви можете використовувати природний чи якісний штучний камінь, плитку з візерунком, мозаїку. А під час приготування розчину просто додайте будь-який барвник та зробіть відтінок, який вам подобається. Через кілька годин після заливання можете розмістити декоративну бруківку.

До недоліків, мабуть, віднесемо ризик появи тріщин під час рухів ґрунту (частіше це відбувається у міжсезоння), а також той факт, що такі доріжки робляться на віки. Тому якщо ви захочете змінити напрямок, зробити це буде дуже важко.