» » » Картопляний підгорнути - врожаю не отримаєш

Картопляний підгорнути - врожаю не отримаєш

Написала цей заголовок і задумалася: а адже і не отримувала як слід бульб, коли підгортанням займалася абияк. але Картопляний підгорнути - врожаю не отримаєшспочатку розповім все по порядку, про ділянку своєму, про турботи по вирощуванню картоплі.
Шість моїх соток знаходяться поблизу Ладоги. Кожен клаптик землі на обліку, тому картопля саджу поштучно, в надії, що з кожного куща отримаю кілограм-півтора бульб.
Готую ділянку під картоплю з літа - збираю траву, а осені- листя.
А як садити насіннєві бульби?
Я багато читала, перепробувала не один спосіб, а врожаї виходили досить посередні. Вирішила саджати не на пагорбах, як вже робила, а в траншеї. Спершу стала уважно придивлятися до викопування картоплі. За тиждень до збирання зріж бадилля, потім копаю, залишаючи біля кожного куща урожай, щоб бульби не змішувалися, С найбільш врожайних кущів відбираю бульби на насіння. Насінні бульби, з куряче яйце, обполіскую в слабкому розчині марганцівки просушують, обов'язково Прозеленяется. Потім розкладаю по сітках, кожну кладу записку з на званням сорти. До сожале нию, взимку мені зберігати се тимчасової матеріал ніде, за цим сітки подвешиваю по кутах віконних рам.
На початку лютого картопля знімаю і розкладаю в коробки з невисокими бортами (4 5 см). Картопля на той час вже проріс, звертатися з ним доводиться досить дбайливо. Коробки розставляю на шафи і підвіконня. До посадки бульби трохи подвядают і стають трохи зморщеними. Зате які на них чудові паростки - товсті »зелені! І багато ж їх і кожен покритий пухирцями. Здається, поклади такий бульба в землю і иа пупиришек миттєво вискочать коріння. Але класти щось поки рано.
До травня відводжу коробки з посадковим матеріалом на дачу і починаю готувати бульби до посадки. Спочатку роблю розчин: в 10 л розчиняю 35-40 г сульфату калію, 2 г мідного купоросу, 2 г борної кислоти, 0,5 г марганцівки; сюди ж виливаю 6% -ний відстоявся розчин суперфосфату. Цим розчином зволожують тирсу або торф, насипаю їх шаром 3 4 см на дно великого відра і зверху акуратно, щоб не поламати паростки, укладаю бульби в один ряд. Вирізаю бирку з молочного пакета, кульковою ручкою пишу назву сорту і кладу на картоплю. Потім засинаю його зволоженими тирсою шаром 3-4 см. Знову кладу бирку з такою ж поміткою і засинаю зволоженими тирсою. Відра залишаю на веранді. Через 10-12 днів з'являються білі корінці: картопля готовий до посадки. У нас до 12-15 травня земля прогрівається, можна і садити.
За шнуру рою траншеї глибиною в півтора багнета лопати. Відстань між траншеями 75 см. В першу траншею насипаю листя або траву шаром 5-6 см. Посипаю золою, трохи суперфосфатом, проливаю 'розчином мідного купоросу (2 г на 10 л води). Якщо є компост, посипаю компостом. Листя злегка присипають землею. На цю основу розкладаю бульби на відстані 25 см один від одного. Бульби добре проросли, мають пишні «бороди» з коренів, поблизу кожного другого бульби кладу зерно бобу. Тепер акуратно все це лопатою присипають, шар землі виходить товщиною 3-5 см. Подушка з листя і буде дренажем, підігрівом і добривом.
Сходи з'являються швидко, картопля росте добре, листя у нього темно-зелені, стебла потужні. За літо кущі підсапую не менше трьох разів. Так і засуджую: «Картоплю не підгорнути - врожаю не отримаєш». Перед кожним підгортанням землю посипаю попелом. Коли рослини досягнуть висоти 15- 20 см, обприскую їх розчином мідного купоросу (5 г на 10 л води) - допомагає від фітофторозу.
Після підгортання мої траншеї перетворюються в високі загострені борозни. Над ними красуються темно-зелені кущі картоплі. Поглянеш на них - замилуєшся.
Але ось рослини набрали бутони, скоро зацвітуть. Бутони обривають, не даю цвісти - нехай вся сила йде в бульби.
Потім приходить чудовий час - збір врожаю. За тиждень до збирання бадилля зрізаю. Копати картоплю - улюблене заняття, та ще коли він урожайний. З кожним кущем вивертаєш великі, чисті, здорові бульби!
Перший раз, коли посадила картопля цим способом, то, крім розлади, нічого не вийшло. Виявляється, копала не так. Треба викопувати все яруси, як то кажуть, до дна розд. А як вибрала все бульби, зважила - з куща взяла 3,7 кг! Ось це вже дещо. Кількість ярусів) бульб в кущі залежить від кількості підгортання. Мої траншеї дозволяють робити кілька підгортання.
Саджу сорти Невський, Детскосельскій, Синьоока, Ласунок, Изора, Адретта.