Органічне землеробство

Все більшу популярність завойовує так зване органічне землеробство, яке передбачає повне або майже повне виключення з агрономічної практики мінеральних, особливо азотних, добрив і хімічних засобів захисту рослин. Суздной боку, кошти ці - органічне землеробствопотужний фактор підвищення врожайності, а з іншого - вірний спосіб накопичення в рослинах надмірної кількості різних хімікатів, шкідливих для людини і тварин. Особливо до цього схильні такі культури, як картопля, капуста, зеленню. Нерідко в них накопичується нітратів в десятки разів більше, ніж це допускається санітарними нормами, а місцями, як, наприклад, в Середній Азії, відзначається навіть «нітратне» засолення грунтів. Овочі, вирощені на таких землях, інакше як отрутою і не назвеш. Крім того, треба знати, що для здоров'я небезпечні не тільки солі нітратів, а й продукти їх перетворення в організмі - нитрозо-аміни, які викликають ракові захворювання.
Якщо говорити про хімічних засобах захисту рослин, то абсолютно безпечних, ймовірно, не існує. Сумнозвісний ДДТ спочатку теж вважався нешкідливим. Звичайно, зараз нові хімікати перевіряють набагато краще і суворіше, ніж раніше, однак віддалені наслідки їх застосування не завжди передбачувані, тим більше, що на практиці часто-густо порушуються правила безпеки.
У всьому світі ведеться широкий пошук методів обробітку рослин, особливо овочевих, без «хімії». Замість неї використовуються різного роду компости, ферментований гній, рослинні залишки, обробка рослин екстрактом тютюну і т. Д.
Дуже перспективні бактеріальні добрива. За своєю ефективністю вони дещо поступаються мінеральним, «зате виробництво їх дешевше, а головне - це екологічно чистий засіб боротьби за урожай.
Рослина ніколи не живе на самоті. Його коріння, стебла, листя заселені різноманітними мікроорганізмами, які роблять позитивний або негативний вплив на життєдіяльність господаря. Деякі викликають у рослин інфекційні захворювання, подібно до того як це відбувається у людини. Вченим вдалося виділити бактерії, здатні підвищувати стійкість рослин до несприятливих факторів, в тому числі і до хвороб, посилювати поглинальну здатність коренів, стимулювати ріст рослин, а все це в кінцевому рахунку підвищує їх продуктивність і дозволяє повністю відмовитися або суттєво зменшити кількість застосовуваних хімічних добрив і засобів захисту.
Особливо варто сказати про мікроорганізмах, здатних засвоювати атмосферний азот, запаси якого в навколоземному повітряному просторі практично не обмежені. На їх основі розроблені препарати, що підвищують урожай майже на 20%. Наприклад, різоагрін сприяє збільшенню фіксації газоподібного азоту при вирощуванні пшениці, ячменю, проса, рису; ризоторфін - люцерни, конюшини, сої, гороху, бобів.
А для власників присадибних ділянок будуть цікаві бактеріальні препарати, що сприяють підвищенню врожайності овочевих культур, стійкості їх до кореневих гнилей і грибних захворювань, - флавобактерін і Агрофена, Агрофена до того ж прискорює на 7-10 днів дозрівання врожаю, знижує в рослинах вміст нітратів навіть при наявності їх в грунті, сприяє кращому укоріненню і приживлюваності суниці і саджанців плодових культур. Його застосовують як для закритого, так і відкритого грунту під огірки, помідори, салат, морква, редис, гарбуз, капусту, картоплю, цибулю та інші овочі.
Готують ці бактеріальні добрива на основі стерильного торфу, в кожному грамі препарату міститься по кілька мільярдів відповідних бактерій. Це нормальні мешканці кореневої системи рослин, для людини і тварин вони абсолютно безпечні.
У садівництві великої шкоди кісточковим завдає бактеріальний рак. А боротися з ним допомагає експериментальний препарат помосанорін, що пригнічує збудника цього захворювання, в якому перед посадкою замочують коріння (100 г препарату на одну рослину).
Всі ці бактеріальні препарати випускають на експериментально-виробничому підприємстві «Екое» в Санкт-Петербурзі. Тут же виготовляють біопрепарати і для тваринництва. Наприклад, целлобактерін, що забезпечує високу схоронність молодняку ​​свиней, птахів і великої рогатої худоби завдяки поліпшенню шлунково-кишкової мікрофлори.
На замітку:

Добова оренда квартир або поселення в недорогі готелі Москви - один з найбільш актуальних питань, яке цікавить гостей столиці. Знімна квартира на добу або звичайний номер в готелі? У Москві на добу зняти квартиру набагато вигідніше, ніж скористатися готелями Москви, які розраховані на масового споживача. Добова оренда квартир можлива як від господаря, так і за допомогою агентства нерухомості, причому знімання квартири подобово і з'їм готелі коштуватимуть приблизно однаково. У будь-якому журналі, газеті ви без проблем зможете відшукати оголошення типу «оренда квартир - Москва добу», «здам подобово - Москва», «здам квартиру на добу», «де зупинитися в Москві недорого», «де зняти квартиру на добу», «здам подобово Москва» або «житло подобово - Москва». Вам необхідно лише зателефонувати і підібрати потрібний варіант.