У даній статті буде розглянуто сорт кабачок «Грибовський», його посадка, догляд і користь для організму. Все про посадку і догляд за рослиною до періоду збору врожаю, а також розглянемо профілактику боротьби з хворобами кабачковий а також можливість подивитися фото кабачків «Грибовський».
Кабачки Грибовський, опис
Кабачок кустарного типу, з моменту посіву до збору врожаю 45-60 днів, зрілі плоди довжиною від 12-40 см, молочно-білого кольору. Довжина плодоносного стовбура до 3-х метрів, кількість плодів з куща 3-7, в окремих випадках до 18.
Плоди універсального призначення, придатні як для консервування, так і для приготування в гарячому вигляді - жарка, рагу, гасіння, додавання в супи, приготування кабачкової ікри. Так само овоч придатний для вживання в свіжому вигляді для додавання в салати і є дієтичним харчуванням.
Містить багато клітковини (сприяють росту і відновлення клітин), вітамін С, природний цукор, плоди рекомендовані в період відновлення після отруєнь (властивість кабачка абсорбувати і виводити токсини з організму) і .
Плоди добре зберігаються. Також слід зазначити, що збираючи урожай, слід зрізати їх разом з плодоніжкою (на 4-6 см), таким чином плід не стане всихати або гнити, а поступово «засне». Зберігається він досить довго - аж до весни, а там недалеко і до наступного врожаю.
Кабачки Грибовський. підготовка насіння
Насіння готувати наступним чином. Насіння кабачка «Грибовський» слід замочувати в розчині на 12 годин: 1 чайну ложку на 1 л води нітрофоски, потім у вологому мішечку на 72 години. Насіння садити на глибину 3-5 см в пухкий грунт. Якщо заготовлювати розсаду під ранні збори, то садити варто в окремі стаканчики вже в кінці квітня - вдома. Висівати у відкритий грунт слід з 10 травня по 10 червня, якщо висівати в травні, то під плівку.
Кабачки Грибовський - вирощування
Вибір місця під посадку слід вибрати таким чином, щоб в гарну погоду сонце не палило постійно і весь день. В одній з половин дня кабачок повинен залишатися в тіні.
Можливість висадки на ранніх термінах можна розглядати як позитивну властивість даного сорту до стійкості до низьких температур (до +8 С). Але він не любить змін (різких перепадів) в температурах.
На грунт кабачки дуже вибагливі, склад повинен бути багатим, по кислотності - нейтральним. З добрив, з осені, слід підготувати грунт так:
- звільнити від каменів і коріння бур'янів;
- внести гній (або торф), тирса, пісок і трохи золи - потім ретельно перекопати.
Місце під посадку навесні обов'язково перекопати. Простежити, щоб земля за механічним складом не була щільною і занадто сирий, якщо так, то слід внести більше піску і тирси.
Для кабачковий сходів критичні різкі коливання температур, тому в перший час (особливо в травні) плівку не відчиняють до тих пір, поки сходи не дадуть стебло довжиною 20-30 см.
Кабачки Грибовський, догляд
Дотримуватися сівозміни - запорука здорових рослин, хорошого врожаю. Не можна садити кабачки там, де до цього росли огірки, патисони, гарбузи, кавуни тощо.
Кабачки вимогливі до складу грунту. Кабачки добре ростуть на грунті, багатої органікою. Якщо земля мізерна на склад, то слід більше уваги приділяти добрив і підживлення в грунті, а також зрошення.
Поки рослина в ранньому віці, можливо простимулювати зростання азотними і мінеральними добривами до періоду цвітіння. Гарна підгодівля в період наливу плодів: удобрити розчином подвійного суперфосфату (2 чайних ложки) з сечовиною (1 столова ложка) і розведеним в ній курячого (5 кг) посліду на 12-15 літрів - в період наливання і зростання самих плодів.
Бадилля, на які потрапляють добрива, жовтіє і відмирає. Така заражена зелень більш схильна до захворювань. Щоб зараження або хвороба не вразила всю рослину, після попадання добрив на бадилля або стебло, необхідно промити ділянку рослини чистою водою. Якщо бадилля вже заражена і жовтіє, необхідно відщипнути заражену бадилля і спалити.
Коренева система кабачків розташована не глибоко і близько до поверхні - цим необхідно керуватися при поливах. У сонячну погоду краще зрошувати коріння потроху кілька разів на день.
При нормальній погоді - молода рослина поливати 1 через 2-4 дні, не рідше. Під час росту і дозрівання плодів 1 день через два - не менше. У період цвітіння - відщипнути два-три найнижчих (перші від кореня) листа.
Кабачки Грибовський - шкідники, хвороби і боротьба з ними
Хвороб можна уникнути, якщо поливати рослину теплою водою з дотриманням агротехніки.
Кабачок сорт «Грибовський» мало схильний до хвороби бактеріозу і борошнистої роси. Але виключити неприємні моменти в вирощуванні можливо нижчеописаній правильної агротехнікою. Також, слід, в невеликій кількості, додати на поверхню у шийки стебла, в радіусі 20-30 см, деревної золи - процедура актуальна 1 раз на рік і стане профілактикою хвороби чорного стебла (також його розшарування) і злякає багатьох шкідників.
Ось основні методи профілактики хвороб кабачковий:
- дотримання сівозміни - не садити кабачки на місця, де росли до цього будь-які кабачкові (огірки, гарбузи, кавуни, патисони) - це стане каталізатором і продовженням зростання і розмноження хвороб кабачковий;
- не залишати бадилля після збору врожаю і не закладати її в компостну купу - це призведе до поширення хвороб кабачковий.
В період всього зростання кабачків, можливо зіткнутися з:
Павутинний кліщ - обплітає павутинкою зворотну сторону листя, з часом з'являються світлі крапки, потім листя жовтіє і відмирає. Якщо не боротися з цією комахою, то він вразить більшу частину бадилля і рослина гине.
Заходи боротьби:
- обприскування настоєм луски часнику чи цибулі (на 10 л води 200 г луски);
- використання інсектицидів;
- профілактикою проти поширення стане перекопування ділянки з глибоким очищенням від усіх залишків.
Баштанна попелиця - поширюється також на зворотних сторонах листя кабачковий і динамічно поширюється. Листя скручуються, жовтіють і обпадають. Також призводить до загибелі рослини через втрату основної частини бадилля.
Заходи боротьби:
- обприскування інсектицидами.
Паросткова муха - пошкоджує посіви і поселяється в колінах стебел. Губить рослини на початку або на етапі розвитку.
Заходи боротьби:
- обприскування інсектицидами;
- після збору врожаю - очищення ділянки від решти рослин;
- глибоке перекопування ділянки восени.
Антракноз - збудник захворювання гриб. На листі і стеблах з'являється мокнучі плями, які з часом змушують відмирати ділянки рослини.
Методи боротьби:
- прибирання ділянки восени.
- обприскування фунгіцидами;
- видалення хворих рослин в періоди цвітінь;
- вибраковування ураженої розсади.
Борошниста роса - уражені листя покриваються невеликими білими плямами, потім вони жовтіють, зливаються. Надалі листя темніють, повністю втрачають свій природний зелений колір і опадає.
Методи боротьби:
- обприскування фунгіцидами;
- прибирання городу восени від залишків рослинності;
- перекопування землі з використанням препаратів від хвороб борошнистої роси;
- зміна місця посадки культурних рослин на 2-4 роки.
Біла гниль - грибкове захворювання, утворює білий наліт і білі пухкі нальоти на стеблах, листках і зеленці. Знищує дуже швидко. Каталізатором є постійно вологе середовище.
Методи боротьби:
- обприскування хімікатами, спрямованими на боротьбу з хворобою;
- видалення заражених Зеленцов;
- осіння прибирання зараженої ділянки від всіх рослин і зняття 2-3 см шару землі.
Безсумнівно, кабачки дієтичні, корисні для всього організму. Безліч страв можна приготувати з цього овоча і зберігається він чудово до самої весни. Тому вибір господаря ділянки городу на користь кабачків буде безперечно правильний.