» » » Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма - ласощі яскраво-оранжевого кольору, яке має не тільки соковитим солодким смаком і ніжним ароматом, але і корисними для нашого організму властивостями. У давнину до хурмі ставилися як до божественного плоду, який дарує здоров'я, силу і щастя. Японці вважають хурму «плодом сонця», який символізував перемогу, в Китаї цей плід вважався символом радості, а в Вірменії та Грузії це символ щастя в сімейному житті. Таке шанобливе ставлення багатьох народів до цього плоду не випадково, адже хурма - один з найбільш корисних і смачних зимових фруктів. У ньому великий вміст глюкози, сахарози, дубильних речовин, лимонної і яблучної кислот, а також вітамінів, так необхідних організму в зимові місяці. Багато дачники не наважуються вирощувати у себе на дачі екзотичний фрукт, вважаючи хурму складної для вирощування в наших кліматичних умовах. Але, завдяки роботі українських селекціонерів, вдалося вивести новий морозостійкий сорт хурми - Росіянка, який повністю адаптований для вирощування в регіонах з несприятливими погодними умовами.

Хурма Росіянка: опис і корисні властивості

Хурма сорт Росіянка був виведений в Нікітському ботанічному саду в 1959 році шляхом схрещування двох популярних сортів хурми - віргінської і східної. Це міжвидовий гібрид, головними достоїнствами якого є стійкість до сильних морозів, до 30 градусів і несприйнятливість до хвороб і шкідників, що робить хурму сорти Росіянка ідеальної для вирощування в наших садах.

Хурма Росіянка - невелике плодове дерево до 4-4,5 метрів у висоту, з розлогими гілками. Листя хурми темно-зелені, щільні в формі овалу. Цвіте хурма Росіянка рожевими квітками незвичайної, трохи закрученої форми. Сорт може плодоносити без запилення.

Плоди яскраві, оранжеві, злегка плескатої форми з білястим восковим нальотом. Період їх дозрівання - листопад, до цього часу все листя з дерева опадає, і його прикрашають лише стиглі плоди. Урожайність одного дорослого дерева становить до 80 кг хурми. Незрілі плоди - терпкі, але, досягнувши дозрівання, набувають незабутній солодкий смак і аромат. Після збору врожаю, хурма зберігається недовго, лише до грудня.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Корисні властивості хурми Росіянка

  1. Антиоксидант і антидепресант. Найголовніше корисна властивість соковитою і яскравою хурми - дарувати щастя і гарний настрій. Будучи відмінним антиоксидантом, вона не тільки збільшує працездатність, зміцнює імунітет, але і перешкоджає передчасному старінню організму, виводить вільні радикали, захищаючи його від утворення ракових клітин.
  2. Захист організму від застуди та грипу. Висока концентрація в плодах вітаміну С сприяють зміцненню організму, підвищує його захисні функції, оберігаючи нас від простудних і вірусних захворювань в період епідемії грипу.
  3. Прекрасний засіб від запорів і очищення організму. Присутність у фрукті великий вміст води і натуральних волокон надає м'яку проносну дію на організм. Стимулюючи роботу кишечника, виводить з нього токсини і шлаки, допомагає перетравлювати їжу. Соковитий фрукт є натуральним і безпечним сечогінним засобом. На відміну від сечогінних препаратів, він не виводить з організму калій і кальцій. Регулярне вживання плодів перешкоджає появі набряклості. А зміст магнію сприяє виведенню з організму солей натрію, тим самим розвантажуючи нирки.
  4. Знижує і нормалізує тиск, зміцнює серце. Корисні властивості хурми здатні знизити і нормалізувати тиск. Будучи природним сечогінним засобом, вона прекрасно бореться з гіпертонією. Активно живлячи серцевий м'яз, завдяки високому вмісту моносахаридів, зміцнює серце і серцево-судинну систему. Хурма бореться з ішемічною хворобою серця і запобігає інфаркти, не дарма її багато хто називає «кардіофрукт».
  5. Прекрасний дієтичний продукт. Незважаючи на великий вміст в плодах цукру і глюкози, їх калорійність всього 70 калорій, хурма є цінним продуктом в дієтології. Її можна включити як доповнення до свого раціону, так і використовувати як продукт для монодієти і розвантажувальних днів. Так ви не тільки зменшите вагу, але і наповніть організм необхідними йому вітамінами і мінералами. Плоди відмінно втамовують відчуття голоду і можуть замінити повноцінний прийом їжі.
  6. При дефіциті йоду. Користь хурми при дефіциті йоду в організмі незамінна. Плоди багаті йодом, тому лікарями рекомендуються регулярне вживання їх людям, страждаючим захворюваннями щитовидної залози.
  7. Профілактика анемії і підвищення рівня гемоглобіну. Мідь, яка входить до складу плодів, допомагає краще засвоюватися залозу з їжі, тим самим підвищує рівень гемоглобіну в крові. При анемії необхідно обов'язково включити корисний фрукт в щоденний раціон.
  8. Для зору. Бета-каротин, що надає плодам яскраво-оранжевий колір, сприятливо впливає на зір.
  9. Для молодості і краси жінок. Соковитий фрукт активно застосовується в косметології, так як його м'якоть - прекрасний зволожуючий засіб, що володіє ліфтинг-ефектом. Зморшки у жінок розгладжуються, а шкіра набуває бархатистість і еластичність.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка: вирощування

Щоб виростити у себе на дачі екзотичне фруктове дерево, необхідно подбати про посадковому матеріалі. Кращий час для посадки хурми в північній частині країни-весна. У південних регіонах можлива посадка саджанців і в осінній період.

Саджанець хурми Росіянка можна купити в спеціалізованому магазині або замовити через Інтернет. Для посадки використовуються молоді саджанці не старше двох років. Більш дорослі молоді дерева можуть не перенести пересадку і не прижитися в нових умовах. Безпосередньо перед посадкою коріння молодого деревця необхідно помістити на 2-3 години в ємність з водою.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка: посадка і догляд

Для посадки саджанця хурми Росіянка проводять такі підготовчі роботи:

  1. При виборі місця для висаджування саджанця, слід віддавати перевагу ділянці з легкої, пухкої і трохи кислим грунтом. Для додання грунту необхідної кислотності, в нього додають ялинові або соснові тирсу, торф.
  2. Яма для посадки готується заздалегідь, щоб дати грунту прогрітися і провітритися. Розмір посадкової ями повинен бути 60 х 60 х 60. Посадкову яму слід наповнити пухким грунтом, удобреним гноєм, піском, в рівних пропорціях.
  3. Щоб захистити тендітний молодий саджанець хурми від пориву вітру, в яму встановлюють опору у вигляді високого кілочка.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Посадка хурми Росіянка

Через кілька днів можна приступати до посадки деревця. Підготовлений саджанець опускають в яму, присипають грунтом, при цьому слід добре ущільнити грунт навколо кореневої системи, потім рясно полити теплою водою. Пристовбурні кола слід замульчувати сухою травою, листям, тирсою.

Хурма Росіянка: догляд після посадки

Посадивши на дачній ділянці екзотичне деревце, необхідно дотримуватися нескладних правил догляду, щоб в майбутньому отримувати високу врожайність соковитих і корисних плодів хурми.

Основні вимоги в догляді за хурмою Росіянка полягають в наступному:

  • Розпушування і підкислення грунту. Хурма має потребу в пухкому грунті, тому розпушування грунту під деревом необхідно проводити не менше 6-ти разів за весь вегетаційний період. Для забезпечення грунту необхідним рівнем кислотності, можна виробляти полив деревця оцтом, розведеним у воді.
  • Полив. Хурма Росіянка вимоглива до поливу, особливо в перші роки її життя. Недолік вологи в грунті може призвести до висихання кореневої системи і загибелі молодого деревця.
  • Підживлення. Обов'язкова умова для активного зростання хурми - щорічна підгодівля органічними і мінеральними добривами, речовинами - обов'язковий пункт догляду за росіянкою. Однак слід з обережністю вносити добрива в перші роки після посадки саджанця, щоб «не перегодувати» деревце. Оптимальна кількість внесення органічних речовин для молодих дерев - до 15 кг, для дорослих дерев - до 20 кг органічних добрив.
  • Обрізка. У перші роки після посадки, коли починається активний ріст саджанця, гілки та пагони хурми потребують щорічної формуванні. Ті гілки, які ростуть під кутом більше 30, необхідно обрізати, щоб вони не сповільнювали ріст дерева і не заважали догляду за ним.
  • Укриття на зиму. Хурма Росіянка відноситься до зимостійкість сорту, але молоді саджанці потребують зимовому укритті, так як не витримують сильні зимові морози. Як укриття використовується покривний матеріал.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Збір врожаю і зберігання хурми Росіянка

Перші плоди хурми Росіянка з'являються лише на 2 або 3 рік після посадки саджанця. Хороший урожай слід чекати не раніше 5-го року життя дерева. Слід зазначити, що перший плоднос хурма скидає. Це є свідченням того, що саджанець прижився і набирає сили для рясного врожаю в наступному році. Середня врожайність дорослого дерева становить 50-60 кг стиглих плодів.

Плоди хурми після їх дозрівання в листопаді збирають вручну. Щоб не пошкодити соковитий плід, його злегка прокручують на плодоніжки. Зберігається соковита хурма Росіянка недовго. Соковиті плоди використовують для вживання в свіжому вигляді, з них готують ароматні джеми, варення, компоти і десерти. Хурму також можна заморожувати. Розморожування плодів не впливає ні на смакові якості фрукта, ні на його корисні властивості. Таким чином, ви зможете забезпечити себе цінними вітамінами на весь рік.

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка - найпопулярніший і затребуваний сорт хурми для вирощування в нашому регіоні, про що свідчать відгуки досвідчених дачників. Для вирощування яскравих екзотичних плодів не потрібно особливих знань, а догляд за деревом зовсім нескладний. Хурма виграшно виглядає в саду на тлі інших плодових дерев, які до кінця осені вже виглядають сіро і понуро. Хурма, усипана яскраво-помаранчевими плодами, які тримаються на гілках протягом декількох місяців до повного дозрівання, виглядає ошатно і барвисто. А влітку соковита зелене листя створює розкішну крону, що захищає від палючих сонячних променів, і може служити відмінним місцем відпочинку в саду. Крім того, посадивши розкішне екзотичне деревце, ви забезпечите себе ароматними і цілющими плодами на цілий рік, так як хурма не втрачає своїх корисних властивостей при заморожуванні, як в свіжому, так і сушеному вигляді.

Хурма Росіянка: фото

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка, посадка і догляд

Хурма Росіянка, посадка і догляд