» » » Вербена гібридна, посадка і догляд

Вербена гібридна, посадка і догляд

Вербена гібридна, посадка і догляд

Вербена - це трав'яниста багаторічна рослина. Її квіти є улюбленицями садівників, які використовують їх різноманіття для прикраси своїх городніх ділянок. Батьківщиною вербени гібридної є Південна і Центральна Америка. Всього в природі налічується близько 250 її видів. У народі вербену часто називають травою Геракла, кров'ю Меркурія і венами Венери. У християнстві ця квітка вважають священним. Існує припущення, що перший раз вербена виросла в тих місцях, куди потрапляла кров розіп'ятого Ісуса. Навколо цієї рослини віками відбувалося безліч подій, його навіть вважають дієвим зброєю проти вампірів, поряд з срібними кулями, списами і осиковими кілочками. З давніх часів вербену активно використовували як лікувальний засіб, але практикували її корисні властивості в основному в народній медицині.

Вербена в саду

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. Вербена - невелика рослина, висота якого може досягати від 30 см до 1 м. Вона має можливість рости в висоту або розстилатися по підлозі. Тому деякі господині її вирощують навіть у себе на балконах.
  2. В основному вербена приймає форму напівчагарника. Може бути як однорічним, так і багаторічним рослиною.
  3. Суцвіття мають форму бутона, що складається з безлічі п'ятипелюстковий квіток.
  4. Цвітіння чагарників відбувається з середини літа і аж до настання заморозків.
  5. Особливо приємно, що різні види мають широку палітру кольорової гами. Суцвіття можуть бути рожевими, блакитними, білими, жовтими, кремовими, темно-синіми і червоними. Така особливість припадає до душі квітникарям і ландшафтним дизайнерам, які завдяки такій варіативності в фарбах можуть створювати барвистий затишний куточок на ділянці або лоджії.

Види вербени

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. Вербена канадська - пухнасте, низькоросла рослина, у висоту досягає 25 см. Її в основному вирощують на балконах. Цей сорт культивують як однорічна, так як вона не зможе пережити холоди в нашому кліматі. Така вербена цвіте білими, рожевими, бузковими і ліловими квітками. Листя відрізняються красивою візерунчастої формою. Це рослина здатна перенести тривалу посушливість і досить невибагливо у догляді.
  2. Вербена гібридна - це найпоширеніший вид рослини із сімейства вербенових. Більш докладно про неї поговоримо трохи пізніше.
  3. Вербена Буенос-айреськая - це високоросла, багаторічна рослина. Суцвіття чагарнику цього виду розташовані на високих, прямих стеблах. Така вербена переважно зустрічається фіолетового кольору. Листя Буенос-айреському чагарнику мають довгасту форму і розташовуються на великій відстані один від одного. Виростає він до 1,5 м у висоту, але підв'язки не вимагає. Бутони суцвіть зазвичай невеликого розміру і мають вигляд воронки. Рослина любить сонячну сторону і не вимагає рясного поливу. У зимовий період, коли температура повітря падає нижче 5 ° C, рослина необхідно вкривати, щоб не замерзло. Розмножується Буенос-айреськая вербена самосівом або живцями.
  4. Жорстка вербена знайшла свою назву через подовжених зубчастих листя. Квітки рослини знаходяться на довгих стеблах на самій верхівці. Забарвлення бутонів в основному пурпурний або блідо-блакитний. Рослина може стелитися по підлозі або тягнутися вгору. Листя такого сорту тверді і жорсткі, а квітки бутонів дуже маленькі. Цвіте чагарник з початку літа і аж до настання холодів. Жорстка вербена добре витримує посушливість і переносить холоду в 10 ° C. Щоб такий чагарник вас радував не один сезон, необхідно коріння викопувати і залишати в темному прохолодному місці. Розмножується такий вид живцями, бульбами і насінням.
  5. Вербена великоквіткова. Найвідомішими сортами цього виду рослини є Ідеал і Тоскана. Головною відмінністю їх квіток від всіх інших видів Верба вважається те, що у неї гарні, великі квіти, що досягають 12 см в діаметрі, а якщо врахувати, що на одній гілці таких квіток близько 40 штук, тоді вербена набуває красиве кулясте суцвіття. Колірна гамма у неї дуже ніжна і широка: біла, ніжно-рожева, синя, бузкова і кремова. Ще однією відмінною особливістю цього виду рослини, є серединка квітки - в ньому розташований зеленуватий вічко з обрисом з білої смужки. Така квітка стане прикрасою будь-якого букета. Він ніжно виглядає гарним доповненням у весільній композиції і служить ідеальним прикрасою присадибних ділянок. Ця рослина дуже полюбили дизайнери ландшафтів, оскільки воно тривалий час цвіте і невибагливі в догляді. Цвіте вербена крупноквіткова більше півроку, з липня місяця до заморозків, добре переносить короткочасні холоду і виживає при помірних морозах. Місце для посадки чагарників необхідно вибирати сонячне і повітропроникне. Також вербена не любить вологий грунт. Розмноження відбувається покупними насінням або живцюванням.
  6. Вербена запашна - це високоросла і пишне рослина. У деяких випадках його висота може досягати до 2 м. Листя чагарнику мають довгасту форму з загостреним кінцем. У народі таку вербену ще називають лимонною через те, що коли потрешь її листок, вона виділяє приємний і сильний лимонний аромат. Суцвіття в цих чагарниках маленькі і мають форму колоска. Цвіте запашна вербена з липня і аж до жовтня. Саме цей вид рослини відомий своїми лікувальними властивостями. Його листя ефективно застосовують при лікуванні молочниці, простудних захворювань і бронхіальної астми. Також властивості цього виду чагарнику широко використовують в косметології.
  7. Вербена прекрасна - це низькоросла рослина цього виду. Чагарники мають гарні суцвіття, що складаються з невеликих квіток. Пелюстки зазвичай мають форму подовженого сердечка. Колірна палітра містить велику різноманітність відтінків: вишнева, біла, блакитна, бузкова і лавандова.

Вербена гібридна

Вербена гібридна, посадка і догляд

У нашій статті ми зупинимося більш детально на вербені гібридної.

  1. Це найпопулярніший вид квітучого чагарника. Він відрізняється своєю різноманітною забарвленням і розмірами суцвіть.
  2. Вирощують гібридну вербену як багаторічник на садових ділянках, також її можна висаджувати в домашніх умовах.
  3. Рослина радує своїм урожаєм суцвіть тоді, коли вона знаходиться на сонячній стороні і не рясно полита. Добре переносить посушливість грунту.
  4. Відмінною рисою вербени гібридної є запашний квіткової аромат, який посилюється при заході сонця.
  5. Суцвіття складаються з 40 - 50 невеликих квіток, що в свою чергу створює гарний, кулястий зовнішній вигляд.
  6. Стебла рослини прямо зростаючі або сильно кучеряве, розстилаються по грунту.
  7. Вербена гібридна має велику кількість сортів. Кожен садівник може з такого розмаїття вибрати відповідний для себе варіант, який буде підходити під індивідуальний ландшафтний дизайн, так як забарвлення вербени дозволяє це зробити.
  8. Цікаво буде виглядати дещо квітів на одній ділянці. Більш того, багато рослин містять на одному чагарнику суцвіття декількох забарвлень. Насиченість кольорів дозволяє внести яскраве, барвисте пляма на лоджії або балконі на тлі сірих багатоповерхівок.

Сорти вербени гібридної

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. Кардинал - невеликий низькорослий кущик з яскраво-червоними суцвіттями. Цей сорт відноситься до крупнолистная рослинам.
  2. Кристал - найнижчий сорт вербени гібридної, досягає у висоту всього до 2 см. Зате він усипаний красивими білосніжними суцвіттями.
  3. Аметист - компактний сорт рослини. Має красиву благородну синє забарвлення. Цвісти починає пізно, тільки в кінці липня.
  4. Юлія - ​​яскраві пурпурні суцвіття з білим очком в середині, який помітний у темряві. У висоту досягає 35 см.
  5. Дефіанс - розстеляють по грунту рослина з яскраво-червоними суцвіттями.
  6. Кварц - маленький кущик, але з великою палітрою кольорів. Рослина цвіте рясно і довго.
  7. Етна - належить до крупнолистная рослинам. Вона має яскраво-червоним забарвленням квіток з кремовим очком в середині. Цвісти починає рано, з кінця весни.

Вибираємо місце для вербени гібридної

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. До вибору місця посадки потрібно підходити ретельно. Вербена гібридна дуже любить тепло, тому затишний куточок слід підібрати на сонячній стороні без протягів. Крім цього, вона дуже добре маскує порожні ділянки саду.
  2. Також вербену гібридну можна вирощувати в вазонах на балконах, головне забезпечити їй достатню кількість сонця.
  3. Грунт під чагарник не вимагає до себе великої уваги, головне, щоб в ній була хороша водопроникність і пухка структура.
  4. Так як вербена не любить рясного поливу, краще запобігти застій води за допомогою дренажу.

Розмноження вербени гібридної

Розмноження вербени гібридної відбувається двома способами: насінням або живцями.

Насінням

  1. Вирощування вербени гібридної з насіння - це найпопулярніший метод, але в ньому є невеликі нюанси.
  2. Висаджувати насіння слід в теплий грунт, перед посівом їх краще замочити у вологому серветці. Сильні морози в цей час приведуть до загибелі рослини.
  3. Для того щоб рослина швидше почало і почала зростати, краще тримати його спочатку в домашніх умовах або в теплиці.
  4. При посіві насіння не поглиблюють, просто сіють на грунт.
  5. Якщо температура повітря триматиметься на позначці 25 ° C, чекайте, що через кілька днів рослина проклюнеться.
  6. Потім можна рослина переносити в більш прохолодне приміщення і поливати якомога рідше.
  7. Через тиждень рослина почне посилено рости, і з'являться перші сходи, а через 2,5 тижні вже з'являться молоді пагони.

Живцями

  1. Для розмноження живцями необхідні пагони. Їх слід заздалегідь заготовити, зазвичай це відбувається восени.
  2. Живці - це ретельно зрізані верхівки пагонів. На кожному пагоні повинні бути присутніми листя, близько 4 - 5 пар.
  3. Після обрізки їх необхідно обробити товченим вугіллям.
  4. Зазвичай їх викопують перед першими сильними холодами разом із землею і коренеплодом. Зберігають в прохолодному місці з температурою повітря не нижче 10 ° C. У такому стані вони повинні перебувати до весни.
  5. При настанні теплих днів, пагони укорінюють в суміші піску з торфом.
  6. Потім накривають плівкою, щоб підтримувався оптимальний рівень вологості.
  7. І вже через 3 - 4 тижні коренева система зміцниться, і рослина заживе новим життям.

Посадка вербени гібридної

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. Приступати до пересадки рослини на садову ділянку потрібно ближче до літа, коли температура повітря буде не нижче 18 ⁰С. Родюча і пухкий грунт - це ідеальні умови для вербени. Перед посівом на відкритий грунт грунт готують, додають піввідра перегною, 250 г золи і 60 г фосфату амонію з розрахунку на 1 кв.м. Кожен кущ садять в окрему лунку, безпосередньо перед самою посадкою наливають в неї по 0,5 л води. Розміщують кореневу систему в лунці і утрамбовують землею. Ця рослина дуже невибаглива в догляді, воно не вимагає до себе великої уваги. Правильно підібраний сонячний ділянку, рідкісний полив і вербена гібридна вам відповість взаємністю, радуючи вас своїми розкішними бутонами квіток.

Основний догляд за вербеною

Вербена гібридна, посадка і догляд

  1. Під час активного росту вербени їй потрібно систематичний полив, вже після того, як вона розцвіла, подачу води скорочують, а в зимовий період і зовсім зводять до мінімуму.
  2. У спекотні дні часто вдаються до розпушування грунту, щоб у рослини була необхідна циркуляція повітря.
  3. При догляді за рослиною також мається на увазі підживлення добривами. Підгодовувати вербену обов'язково потрібно комплексно. В основному в цих цілях використовують органічні і мінеральні добрива. Головне в цій справі, не перестаратися, досить годувати чагарник 1 раз за весь сезон.
  4. Потрібно стежити за відцвілими бутонами рослин. Якщо їх вчасно прибрати, це дасть можливість розпуститися новим суцвіттями і пустити молоді пагони.
  5. Кущі вербени активно і швидко розростаються, займаючи всю площу. Тому з часом прополювати їх стає все складніше, тому розпушування грунту для групових посадок здійснюється виключно на першій стадії цвітіння.

Хвороби вербени гібридної

Вербена гібридна, посадка і догляд

При правильному догляді і поливі з шкідниками і хворобами рослини можна взагалі не зіткнутися.

  1. В особливо спекотні періоди, коли садівники починають більше тривожитися про рослину, застосовуючи рясний полив, можуть самі стати причиною ураження вербени борошнистою росою. Вона легко лікується Сапроль, сірої або фундазолом.
  2. У рідкісних випадках вербену вражають кліщі або тля.
  3. Також надмірний полив може привести до загнивання ніжки рослини, так званої чорної ніжки.
  4. Дотримуйтесь правил догляду, щоб не допустити ураження рослини грибами та нематодами, оскільки такого роду боротьба може закінчитися поразкою садівника і загибеллю чагарнику.

Виключно вишукано і ніжно вербена гібридна виглядає на фото в букетах, де досить буквально 3 гілок, щоб створити образ жіночності і витонченості. Вирощувати вербену гібридну - одне задоволення, вона довго цвіте, не вибагливий і стане гідною прикрасою будь-клумби і ділянки.