Цей сорт агрусу у мене вже дуже давно, але я не перестаю йому дивуватися, вірніше, розмірами його ягід -. вони просто величезні! Один плід повністю закриває весь циферблат чоловічих наручних годинників, його діаметр близько п'яти сантиметрів. Стиглі плоди починаємо знімати вже 20 червня. Виносимо на ринок - все тільки руками розводять.
Кущ низький, 50 або 60 см у висоту, колючий (гілочки з шипами), плоди яскраво-зеленого кольору зі смаком справжнього агрусу. Один-єдиний недолік цього сорту: він схильний до багатьох садовим хвороб, тому вимагає ретельного догляду і обробки. Обробка наступна: по весні окропити ефективним фунгіцидом, а через тиждень повторити, але вже іншим препаратом. У процесі росту обробляти додатково: коли з'являться листочки, потрібно щотижня обприскувати кущі за допомогою віника, це неважко. Одну тиждень бризкає настоєм полину, другий тиждень - розчином марганцівки, третій тиждень - коров'яком, четверту - молоком (пляшка молока на відро води), п'яту - кефіром (та ж пропорція), шостий тиждень - господарським милом і кальцинованої содою, сьому - настоєм цибулі , восьму - настоєм часнику. Потім все починаємо спочатку, і так весь сезон.
Ці процедури проводяться строго раз в тиждень.
Восени бадилля від томатів укладаємо навколо пристовбурного кола агрусу, а навесні її трохи присипаємо землею. Навколо агрусу обов'язково садіть цибулю і часник. Бадилля томатів дає великий ефект, я завжди саджу помідори поруч з кущами агрусу. Цибулю і часник теж добре допомагають.
Під агрус обов'язково потрібно вносити органіку (будь-яку), а по весні -мінеральні добрива. Особисто я навесні весь кущ посипаю попелом від соломи і золою. Грунт навколо куща мульчирую ряскою, це така зелена маса, яка
північний капітан
Він росте поверх води в водоймах. Добре агрус відгукується на підживлення, їх можна зробити за сезон одну-дві, гноївкою або голубиних пометом.Прежде ніж робити таку підгодівлю, рослини потрібно рясно пролити водою, а саме; лити воду до тих пір, поки вона перестане йти в землю.
Найкращий гній -конскій, на другому місці - коров'ячий, а ось свинячий я нікому не рекомендую. Відрізнити його легко по едкому запаху. Свіжий гній краще використовувати так: взяти на 200 літрів води 1 відро свіжого гною, перемішати і дати перебродити. Це у нас буде підживлення на весь сезон всім рослинам. На одне відро води - один літр цієї рідини, і підгодовуємо все кущі.
Також даю рецепт, як приготувати підгодівлю голубиних або курячим послідом: на 200 літрів води беремо одне відро посліду і даємо перебродити. Потім в одне відро води вливаємо один літр цієї рідини і підгодовуємо рослини. Хороший результат виходить при чергуванні підгодівлі звичайним гноєм з голубиних або курячим послідом - результат просто приголомшливий! Але найголовніше, повторюю, пам'ятайте: перш ніж підгодовувати, потрібно спочатку пролити рослини водою, щоб не обпалити коріння.
Ну а якщо бажаєте отримувати урожай ще більше, застосовуйте а як добриво дефекат - це відходи цукрової промисловості. Я вважаю, що це найкраще добриво, яке тільки є.
Якщо все будете робити, як я написав, будете задоволені врожаєм і розміром плодів. . З великоплідного агрусу виходить відмінний джем і варення.
Стиглі ягоди розітріть через сито, додайте рисову муку і нанесіть суміш на обличчя після теплого компресу. Через 20 хв. змийте теплою водою. Відмінна маска для жирної шкіри.
смачні ліки
Плоди агрусу цінуються не тільки в кулінарії, але і в медицині. Вони відмінно нормалізують обмін речовин, корисні при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (особливо при хронічних запорах і гастритах), нирок і сечового міхура.
Пектин, що міститься в ягодах агрусу, виводить з організму радіонукліди та важкі метали-в цьому «північний виноград» навіть обійшов модну нині обліпиху. Плоди агрусу також зміцнюють стінки кровоносних судин, надають освіжаючий, жовчогінну, сечогінну, кровоспинну, протизапальну і загальнозміцнюючу дію.
Але головна цінність агрусу полягає в його протипухлинних властивості. Вони проявляються завдяки високому вмісту серотоніну.